Bilgisayar ısıdan ne yapacağını şaşırdı

Bu konuyu okuyanlar

Etopcu

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Merhabalar
Bilgisayarım da 3 yıldır olan olay artık beni bıktırdı, bilgisayarda oyun ya da herhangi bilgisayarı zorlayacak bir programla 3 4 dk uğraştıktan sonra bilgisayar soğutucu olmadan çok ısınmaya başlıyor nedeni ise fan yeteri kadar hızlı dönmüyor, yani chromeda gezinirken bile fan daha hızlı dönüyor diyebilirim .Soğutucu olmadan oyun oynayamıyorum ,fps yerlerde sürünüyor ve bilgisayarın ekran kartı vb şeyleri yanacak ısıdan .Bu sorunu bios güncellemesi yaparak düzeltebilir miyim yoksa harici bir program yükleyip oradan ayarlayabilir miyim, Ne yapmamı önerirsiniz ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Bios güncelleyin sistem de güncel tutun. Temiz format atıp öyle deneyin. Donanımsal gibi görünüyor. Macun bakımlarından emin olun.

FearV1P

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
dizüstü mü ? yoksa kasamı ?

FearV1P

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
bence bilgisayacıya götür

Bakım yapsınlar

Program önermiyorum

fan Tozlanmış olabilir

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ben aliexpress den thermal grizzly conductonaut almıştım. Sonuçlar harika. İletkenliği var ama dikkatlice uygulamak gerekiyor. En iyi macun diyebilirim. Macun değil de macun diyorum :D

Etopcu

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Ben arctic mx4 kullanıyorum şu an fena değil tabi bilgisayarı soğutucu kullanırken.İletkenlik değeri 8.5 W/mK gibi iyi bir değere sahip bence ama senin dediğin thermal grizzly conductonaut sıvı metal macun 73W/mK termal iletkenlik değerine sahip çok çok iyi bir değer tabi ama benim fan yeterince hızlı dönmediği için macunun bir önemi kalmıyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ben arctic mx4 kullanıyorum şu an fena değil tabi bilgisayarı soğutucu kullanırken.İletkenlik değeri 8.5 W/mK gibi iyi bir değere sahip bence ama senin dediğin thermal grizzly conductonaut sıvı metal macun 73W/mK termal iletkenlik değerine sahip çok çok iyi bir değer tabi ama benim fan yeterince hızlı dönmediği için macunun bir önemi kalmıyor
Acaba fanda mı sıkıntı var ? Belki yedek parça bulup değiştirebilirsiniz. Öncelikle ilk işiniz bios update olmalı.

Etopcu

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Acaba fanda mı sıkıntı var ? Belki yedek parça bulup değiştirebilirsiniz. Öncelikle ilk işiniz bios update olmalı.
bios u güncelleyeceğim olmazsa yetkili servise göndereceğim artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi baktım maalesef bios son sürümünde