Depremi Cumhuriyet'in Kuruluşuna Bağlayan Şahıs

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Yine kendini Allah sanan birisi.
Hz. Ömer (r.a.)‘in halifeliği döneminde bir deprem oldu. Halk çok korkmuştu. Depremden sonra Hz. Ömer (r.a.) halkı topladı. Minbere çıkıp, hutbe okudu. Hutbede şu hadis-i şerifi nakletti:

"Yerin zelzelesi iki şeyden olur:

1. Zinanın yaygınlaşmasından.

2. Zulmün artmasından..."

Zina ve zulüm büyük boyutlara ulaşırsa yer buna takat getiremez; Allah‘a yalvarır, inler ve sallanır. Bu, Allah‘ın zina ve zulüm yaşanan toplumları helâk edinceye kadar devam eder.

kardeşim kafamdan atmıyorum Haşa kendimi de Allah sanmıyorum iyi forumlar

kaan.chnr000

Asistan
Reaksiyon puanı
186
Hz. Ömer (r.a.)‘in halifeliği döneminde bir deprem oldu. Halk çok korkmuştu. Depremden sonra Hz. Ömer (r.a.) halkı topladı. Minbere çıkıp, hutbe okudu. Hutbede şu hadis-i şerifi nakletti:

Zina ve zulüm büyük boyutlara ulaşırsa yer buna takat getiremez; Allah‘a yalvarır, inler ve sallanır. Bu, Allah‘ın zina ve zulüm yaşanan toplumları helâk edinceye kadar devam eder.

Şimdi cevap yazıp ceza yemeyeceğim.
Bu yüzden yazmıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762

Bizim komşumuzda var. Yağmuru Allah yağdırıyor diye İddia ediyor.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Yine kendini Allah sanan birisi.
Bu depremler ve diğer felaketler boşuna olmuyor.Allah CC bizi uyarıyor aslında.Zinanin artması ve felaketlerin çoğalması konusunda da birçok alimin görüşü mevcut.Bilip bilmeden yorum yapmayın.!!

kaan.chnr000

Asistan
Reaksiyon puanı
186
Bu depremler ve diğer felaketler boşuna olmuyor.Allah CC bizi uyarıyor aslında.Zinanin artması ve felaketlerin çoğalması konusunda da birçok alimin görüşü mevcut.Bilip bilmeden yorum yapmayın.!!
Konya'da deprem olsa ne dersiziniz acaba...
Dur tahmin edeyim. "Allah bizi sınıyor karşim"

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Şaban'ın Üç kağıtçı filmi akıma geldi.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Deprem önceden tespit edilebiliyor. Fiziksel olarak geleceğini gümbür gümbür bazen kısık sesle söyler. Bak adamlar 5 yıldır bağırıyor büyük istanbul depremi gelecek diye. İzmirde ki depremide 1 hafta öncesinden 1 hoca çıkıp söyledi deprem gelecek hazırlıklı olun diye. Yahu bunun ne alakası var Allahla? Cezalandırmayla?

kaan.chnr000

Asistan
Reaksiyon puanı
186
Deprem önceden tespit edilebiliyor. Fiziksel olarak geleceğini gümbür gümbür bazen kısık sesle söyler. Bak adamlar 5 yıldır bağırıyor büyük istanbul depremi gelecek diye. İzmirde ki depremide 1 hafta öncesinden 1 hoca çıkıp söyledi deprem gelecek hazırlıklı olun diye. Yahu bunun ne alakası var Allahla? Cezalandırmayla?
Tespit edlebiliyor ama çok küçük zaman dilimi var.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Konya'nın altındaki obruklar sürekli çöküyor. Bildiğiniz yer yarılıyor. Yorum sizin.

images

images

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yani Yüce Yaradan dünyada bu kadar yolsuzluk, zulüm, acı, ızdırap varken bu kadar haksızlık, hukuksuzluk ve eziyet varken çoğunluğu müslüman olan bir topluma deprem göndermek sureti ile mi uyarmış..
ABD yi uyarmamış
İsraili uyarmamış
Çin'i uyarmamış
Rusyayı uyarmamış
Suudi Arabistanı dahi uyarmamış

gelmiş Cumhuriyetten dolayı ve bu saydığım ülkelerdeki zina olsun fuhuş olsun kumar olsun gözardı etmiş ve bizi uyarmış deprem ile.

Hadi oradan... Hadi oradan...

Japonya'yı devamlı uyarıyor demek Yüce Yaradan ama Japonlar o kadar sağlam ve bilim ışığında yerleşimler yapıyorlar ki Allahın uyarısı mı işlemiyor onlara.

Cehaletinizden bıktık yeminlen.