Exper'den Öğrencilere BilgePiSi

Bu konuyu okuyanlar

Frostban3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Exper'in öğrenciler için özel olarak tasarladığı netbook'u BilgePiSi, mercek altında. Bakalım BilgePiSi, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde mi.

Exper'in öğrencilere yönelik hazırladığı Bilge PiSi, oldukça ilginç özellikler barındırıyor. Herhangi bir netbook'a göre, bir öğrencinin işini kolaylaştıracak ayrıntıya sahip Bilge PiSi, ilkokul çağındaki öğrenciler için son derece faydalı olabilir. Aynı zamanda yanında hediye edilen Okulistik eğitim paketi de öğrencilerin eğitim hayatlarına önemli bir katkı yapacak. Bilge PiSi'nin ayrıntıları videomuzda.

İzleyin

[sdntv]http://video.shiftdelete.net/2008_12_30_exper_bilgepisi.mp4[/sdntv]

BilgePiSi
Netbook

İşlemci: Intel Atom İşlemci N270 1.6 Ghz
İşletim
Sistemi: Orijinal Mıcrosoft Wındows XP Home Türkçe
Ram:
512 MB RAM
HDD:
10 Gb (2+8 Gb) Flash Dısk
Ekran:
8,9" Wıdescreen LCD
Ses:
Tümleşik Hoparlör
Ağ:
802.11 B/G Kablosuz Ağ Bağlantısı
Klavye:
Su Geçirmez Klavye
Webcam:
Dahili Webcam

Ürün hakkında en güncel fiyatı öğrenmek ve ürünü satın almak için tıklayın.

:: BilgePiSi'yi yeterince kullanışlı buldunuz mu?

Yazan: Ruşen Göbel
SDN - http://shiftdelete.net

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
buna vereceğim paraya acer one 150 alırım daha iyi hiç olmaz 120 gb hdd var 1 gb ram var ve estetik olarak çok kullanışlı ve göze hitap ediyor ;) Zaten acer kullanıyorum orasıda ayrı bir mevzu :D

gkhnksgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Experi alacağıma , Asus'un Eeepc modelini alırım fiyat performans özellik bakımından bence çok daha avantajlıdır.

Bilgi için teşekkürler

a4tech

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eskiden boyutları daha iyi gösterebilmek için ürünün yanına coca cola, dvd kutusu, saç kurutma makinası falan koyardınız yahu.

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İçinde pisi kelimesinin geçtiğini görünce Pardus kurulu bir bilgisayar sanmıştım,ama yanılmışım :(

egetun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun değil yahu, SD kart üzerinden boot edilebiliyorsa, SD karta Pardus'unuzu kurabilirsiniz. Asus Eee Pc'de de durum böyle.

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
biz pardus kurma derdinde değiliz.pardus yüklü satılması derdindeyiz.pardusu herkes yükler ama bilgisayarla yeni tanışacak veya kendini geliştirecek olanlara direk gitse daha güzel olur.yani pardus yüklü gitmesini istiyoruz.hem fiyatıda ucuzlar pc nin ozaman

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İşletimSistemi: Orijinal Mıcrosoft Wındows XP Home Türkçe

altı çizili kelimeye dikkat koptum ya çakması da mı var :D:D:D

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
İşletimSistemi: Orijinal Mıcrosoft Wındows XP Home Türkçe

altı çizili kelimeye dikkat koptum ya çakması da mı var :D:D:D

Evet korsanları da var, ve eğer yeni bilgisayar içerisinde windows veriliyorsa bu ibareyle belirtilmek zorunda malesef.

haluk_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yuh 800 tl bu ne ya !!? bi de türkiye için üretmiştir demiştim bunlar hayal dünyasında yaşıyor galiba. olaya hedeflediği kitle açısından bakmaya çalıştım ama ilkokula gitmeyen yeğenim bile bunun suratına bakmaz :) henüz 4 yaşında olmasına rağmen bilgisayarı açıp nfs carbon oynuyor kendi başına hatta bi ara izledim çaktırmadan benim unv deki ev arkadaşımdan daha ii oynuyor :D

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorum yapanların eğitim düzeyi nedir yada yaş grubu nedir çok merak ettim.Esasında bizim türk insanında şöyle bir durum mevcut.bunu alacağıma bilmem neyi alırım...,
Biri demiş eeepc alırım asusun.Bende onu alacağıma gider 12" acer alırım...
biride demiş acer bilmem ne alırım..bende onu alacağıma LG 13" alırım...gibi...
Oysa önce kullanım amacına baksalar anlayacaklar.Eminim biraz olsun beyincikleri vardır..10GB azmış...ilkokul çağındaki çocuk napacak 10GB ı... o pc'ye half-life mı kuracak...ha birde kullanım amacını dinlemiyorlarki...içerdiği programları vs...su geçirmez klavye diyor mesela..burda eksik olan bir şey daha var...o cihazı 1 metreden atın yere zarar görmüyor...test edildi..hemde aynı cihaz defalarca...
Bu MEB ile ortak bir proje kapsamında geliştirildi.Okulistik.com nedir önce bir araştırın...bakın o zaman bununla birlikte verilen hediye üyelik nedir onuda anlarsınız...
umarım!

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Yorum yapanların eğitim düzeyi nedir yada yaş grubu nedir çok merak ettim.Esasında bizim türk insanında şöyle bir durum mevcut.bunu alacağıma bilmem neyi alırım...,
Biri demiş eeepc alırım asusun.Bende onu alacağıma gider 12" acer alırım...
biride demiş acer bilmem ne alırım..bende onu alacağıma LG 13" alırım...gibi...
Oysa önce kullanım amacına baksalar anlayacaklar.Eminim biraz olsun beyincikleri vardır..10GB azmış...ilkokul çağındaki çocuk napacak 10GB ı... o pc'ye half-life mı kuracak...ha birde kullanım amacını dinlemiyorlarki...içerdiği programları vs...su geçirmez klavye diyor mesela..burda eksik olan bir şey daha var...o cihazı 1 metreden atın yere zarar görmüyor...test edildi..hemde aynı cihaz defalarca...
Bu MEB ile ortak bir proje kapsamında geliştirildi.Okulistik.com nedir önce bir araştırın...bakın o zaman bununla birlikte verilen hediye üyelik nedir onuda anlarsınız...
umarım!
hocam her ailenin özelliklede öğrenci okutan ailelerin maddi durumları düşündüğünüz kadar iyi değil.uzun vadeli ürün almak istiyor herkes.bi aldım mı bir süre gitsin diyor.sen herkesn yaşını filan merak ediyorsun ama marka satılan pc lerin ne kadar adi parçalardan oluştuğunu biliyor herkes.bu pc yi alacak kişi gidip bir bilgisayardan yine AYNI ÖZELLİKLERDE daha ucuz bir bilgisayar alabilr.burdan çıkaracağın sonuç şu olmalı.

diyelimki öğrenci çocuğuna pc alacak bir babasın ve bu yazıyı okuyorsun.demen gereken şu:

"bu adam bu fiyata daha iyisini alabileceğini iddia etmişse ben çocuğuma bu fiyatın altında yine özelliklere sahip bir bilgisayar alabilirm" yada "bu fiyata daha iyisi alınabiliyorsa ben de daha iyisini alırım çocuğum uzun süre kullanır.benimde uzun dönemde fazla harcamam olmaz"

böyle düşün birazda ;)

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AlperT çok benimsedin galiba toz kondur muyosun.

"ilkokul çağındaki çocuk napacak 10GB ı... o pc'ye half-life mı kuracak...ha birde kullanım amacını dinlemiyorlarki...içerdiği programları vs..."

ilk okul çağında demişken kardeşim 6 yaşında çatır çatır counter oynuyo :D

ufak bi karşılaştırma yapalım :

bu ürün: http://www.hepsiburada.com/exper-bi...ails.aspx?categoryid=108495&productid=bd73126
eee 904hd: http://www.hepsiburada.com/asus-eee...ails.aspx?categoryid=108495&productid=bd72978

aynı fiyat,
eee nin artıları> 160gb sata, 1gb ddr2 ram, 6hücreli pil.
eksisi> hediye verilen eğitim paketi.

sonuç tabikide eee.

ekleme:
http://www.okulustik.com açılmıyor :D
"55 YTL değerindeki www.okulustik.com online hediye paketi hediye"

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam her ailenin özelliklede öğrenci okutan ailelerin maddi durumları düşündüğünüz kadar iyi değil.uzun vadeli ürün almak istiyor herkes.bi aldım mı bir süre gitsin diyor.sen herkesn yaşını filan merak ediyorsun ama marka satılan pc lerin ne kadar adi parçalardan oluştuğunu biliyor herkes.bu pc yi alacak kişi gidip bir bilgisayardan yine AYNI ÖZELLİKLERDE daha ucuz bir bilgisayar alabilr.burdan çıkaracağın sonuç şu olmalı.

diyelimki öğrenci çocuğuna pc alacak bir babasın ve bu yazıyı okuyorsun.demen gereken şu:

"bu adam bu fiyata daha iyisini alabileceğini iddia etmişse ben çocuğuma bu fiyatın altında yine özelliklere sahip bir bilgisayar alabilirm" yada "bu fiyata daha iyisi alınabiliyorsa ben de daha iyisini alırım çocuğum uzun süre kullanır.benimde uzun dönemde fazla harcamam olmaz"

böyle düşün birazda ;)

Öncelikle fiyattan bahsetmedim ben.sadece insanların bilip bilmeden tam anlayamadan kıyas yapmasından bahsettim.Ona bakarsanız bilgisayar almasın kimse çocuğuna madem maddi durumları yok almasınlar...alıp ne yapacaklarki.yukarıdaki arkadaşın dediği gibi counter oynasınlar diyemi...
mantık bu işte.benim yeğenimde 5 yaşında.. gelip interneti açıp boyama oyununa falan girip oynuyor.kapatıyor başka oyun açıyor...ama bu onunla aynı durum değil.ben gayet açık söyledim durumu...türk insanındaki "kıyas"lama psikolojisinden bahsettim.

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AlperT çok benimsedin galiba toz kondur muyosun.

"ilkokul çağındaki çocuk napacak 10GB ı... o pc'ye half-life mı kuracak...ha birde kullanım amacını dinlemiyorlarki...içerdiği programları vs..."

ilk okul çağında demişken kardeşim 6 yaşında çatır çatır counter oynuyo :D

ufak bi karşılaştırma yapalım :

bu ürün: http://www.hepsiburada.com/exper-bi...ails.aspx?categoryid=108495&productid=bd73126
eee 904hd: http://www.hepsiburada.com/asus-eee...ails.aspx?categoryid=108495&productid=bd72978

aynı fiyat,
eee nin artıları> 160gb sata, 1gb ddr2 ram, 6hücreli pil.
eksisi> hediye verilen eğitim paketi.

sonuç tabikide eee.

ekleme:
http://www.okulustik.com açılmıyor :D
"55 YTL değerindeki www.okulustik.com online hediye paketi hediye"

Benimkide boş işte.senin gibi adamlar laf anlatmaya kalkıyorum..Sen ve senin gibiler daha üzerinde tartıştığınız konuyu tam olarak anlamıyor dinlemiyorsunuzki benim yazdığım mesajı okusun.Counter oynayacak adama eee alma..ondada oynayamaz zaten.daha süper birşey al sen.counter oynasın,carbon oynasın.

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
asıl sen anlamıyosun yazılanlardan 6 yaşında çocuk bile counter oynayabiliyosa ,3 yaşında çocuğa mı bilgisayar alıcak bu millet. merak etme şaşırmadık o kadar daha !

ha dur, counter için ne makina alıcağıma senden daha iyi karar vericek düzeydeyim, cs 1.5 için onboard ekran kartı 64mb ram yeter artar bile.

burda önemli olan exper'ın öğrenciler için yaptık dediği eee varyasyonunu satma planını eleştiriyorum ;)

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
chimera hayırdır....yazdıklarım zorunuza gitti sanırım mesajlarımı siliyorsun...Çünkü sizlerin aksini düşünen biri çıktı.Aynı iktidar partisine benziyorsunuz. :)
Adam okulustik.com giremiyormuş...Giremez...çünkü okulistik.com o. :)) cahil insan.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Exper mi? o ne yaa, hala yaşıyor mu onlar?

Bunların devri kapandı, kimse kanmıyor artık kazıklanmaya!

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
AlperT kusura bakma arkadaşım ama tamamen saçlamışsın hem de burada yorum yapan arkadaşlara beyinsiz damgası vurmuşsun ayıptır neden bu kadar gocundun anlayamadım orada tavsiye ya da karşılaştırma yapan arkadaşlarım ve ben o fiyata daha üstün özellikle daha kullanışlı cihazın alınabileceğidir. Kalkıp demişsin 10 gb hdd nesine yetmiyor half life mı yükelecek demişsin sorarım sana bir bilgisayar dükkanına girsen 10 gb hdd 100 ytl 160 gb hdd de 100 ytl deseler sen nasıl olsa bana lazım olan 10 gb 10 gb mı alayım diyeceksin ha öyle diyorsan yukarıda insan beyni hakkında yaptığın yorumu sana iade ediyorum. Sonuçta burda kimse birbirini tanımıyorum kalkıpta bilgisi hakkında yorum yapmak bence ne sana ne bana ne de başkasına düşer. Daha baştan bu tarz yorumlarla başlarsan herkezin sempetasini toplamak yerine antipatisini toplarsın ;)
yorumum belki biraz ağır oldu örnekler çok basit oldu ama niyetim seni kırmak değil aksine SDN ailesinde daha bilinçli daha saygılı bireyler olarak bu platformda paylaşımlara ve sohbetlere devam etmektir ;)

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AlperT kusura bakma arkadaşım ama tamamen saçlamışsın hem de burada yorum yapan arkadaşlara beyinsiz damgası vurmuşsun ayıptır neden bu kadar gocundun anlayamadım orada tavsiye ya da karşılaştırma yapan arkadaşlarım ve ben o fiyata daha üstün özellikle daha kullanışlı cihazın alınabileceğidir. Kalkıp demişsin 10 gb hdd nesine yetmiyor half life mı yükelecek demişsin sorarım sana bir bilgisayar dükkanına girsen 10 gb hdd 100 ytl 160 gb hdd de 100 ytl deseler sen nasıl olsa bana lazım olan 10 gb 10 gb mı alayım diyeceksin ha öyle diyorsan yukarıda insan beyni hakkında yaptığın yorumu sana iade ediyorum. Sonuçta burda kimse birbirini tanımıyorum kalkıpta bilgisi hakkında yorum yapmak bence ne sana ne bana ne de başkasına düşer. Daha baştan bu tarz yorumlarla başlarsan herkezin sempetasini toplamak yerine antipatisini toplarsın ;)
yorumum belki biraz ağır oldu örnekler çok basit oldu ama niyetim seni kırmak değil aksine SDN ailesinde daha bilinçli daha saygılı bireyler olarak bu platformda paylaşımlara ve sohbetlere devam etmektir ;)

Üzgünüm ama sende onlardan birisin.Bak mesela birisi demişki -expermi , o ne ya..O markalar kaldımı artık.Ben expere para vermem- gibi...
Bu arkadaşa bile saygı duyarım çünkü markaya yorum yapmış.
Ama sizler iyice anlamadığınız birşey hakkında karşılaştırma yapıyorsunuz ve bu sadece size has değil türk insanına has bir psikoloji.Sizleri o yüzden Yadırgamıyorum.Daha ürünü anlamamışsınızki siz.Hayır kategorisi farklı.Çocuklara yönelik bir netbook.Su geçirmiyor.1 metreden yere atın zarar görmüyor.Eğitim seti bilmem ne..şimdi bu ürünü nasıl olurda eeepc ile kıyaslarsın.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
gerçektende enteresan birisin arkadaşım neyse senin dediğin olsun bizler teknoloji cahili insanlarız biz hiç bir şey bilmiyoruz engin bilgilerini paylaşta bu kadar cahil ve bilinçsiz insanı ışığınla aydınlat ;)

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kampanya hakkındaki adres haberde yer almıyordu ben de hepsiburadadan aldım adresi bi sorun varsa kabahat onlarındır benim değil.

Doğrulama için : http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=108495&productid=bd73126

*ekleme:

ayrıca yerli markaların desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum, markalara özellikler yerli markalar konusunda eleştiri yaparken daha yapıcı olmamız gerektiği kanaatindeyim. marka oluşturmak kolay değil gerçekten.

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçektende enteresan birisin arkadaşım neyse senin dediğin olsun bizler teknoloji cahili insanlarız biz hiç bir şey bilmiyoruz engin bilgilerini paylaşta bu kadar cahil ve bilinçsiz insanı ışığınla aydınlat ;)

Arkadaşım türkçe konuşuyoruz hepimiz.Teknoloji cahili demedim kimseye.Muhtemelen benden dahada iyi biliyorsunuz hepiniz.Ben sadece kıyaslanan şeyin yanlış olduğunu söyledim.Elmayı ancak beyaz yada kırmızı elma olarak kıyaslayabilirsiniz fiyat yada tat olarak.Elma ile armutu kıyaslamak doğru olurmu.İşte bunu anlatmaya çalışıyorum.Yani elmanın kilosu kaçaymış 1 lira.ben 1,20 liraya armut alırım daha iyi...alaka? :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
aslında hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ama bir türlü anlaşamıyoruz :D netbook nedir? boyutları küçük, düşük maliyetli, hafif bilgisayarları tanımlamak için intel tarafından ortaya atılmış terim. zaten kısıtlamalar nedeni ile yapabildiği işlem kapasitesi belli olan bir cihazı farklı katagorilerde karşılaştırmak saçma olur o konuda haklısın ama burada bizim b ürüne alternatif olarak belirlediğimiz cihazda bir netbook ve aynı fiyata en azından daha fazla disk alanı sunabilen bir cihazdır. eee şimdi sadece klavyesi su geçirmiyor diye öğrencilere yönelik etiketinin vurulması zaten başlı başına bir saçmalık :D umarım bu sefer az da olsa anlatabilmişimdir :D ben sadece aynı işlevi gören 2 cihazın bi nevi fiyat performas değerlendirmesi hakkında bilgi verdim olay bundan ibaret onuda geçtik bence para tuzağından başka bişi değil kaldıki bu exper denen firma hiç tasrif etmediğin bir bilgisayar pazarlayıcı ve kendisi meb e bağlayarak son anlarda iflasın eşiğinden dönen firmadır. 3kuruşluk cihazları eğitim kurumlarına 13 kuruştan satmayı başarmış servisten anlamayan anlamamakta değilde ilgisiz bir firma.

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
deve var mı yakınlarda bildiğiniz hendek atlatırım daha iyi :D

AlperT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ama bir türlü anlaşamıyoruz :D netbook nedir? boyutları küçük, düşük maliyetli, hafif bilgisayarları tanımlamak için intel tarafından ortaya atılmış terim. zaten kısıtlamalar nedeni ile yapabildiği işlem kapasitesi belli olan bir cihazı farklı katagorilerde karşılaştırmak saçma olur o konuda haklısın ama burada bizim b ürüne alternatif olarak belirlediğimiz cihazda bir netbook ve aynı fiyata en azından daha fazla disk alanı sunabilen bir cihazdır. eee şimdi sadece klavyesi su geçirmiyor diye öğrencilere yönelik etiketinin vurulması zaten başlı başına bir saçmalık :D umarım bu sefer az da olsa anlatabilmişimdir :D ben sadece aynı işlevi gören 2 cihazın bi nevi fiyat performas değerlendirmesi hakkında bilgi verdim olay bundan ibaret onuda geçtik bence para tuzağından başka bişi değil kaldıki bu exper denen firma hiç tasrif etmediğin bir bilgisayar pazarlayıcı ve kendisi meb e bağlayarak son anlarda iflasın eşiğinden dönen firmadır. 3kuruşluk cihazları eğitim kurumlarına 13 kuruştan satmayı başarmış servisten anlamayan anlamamakta değilde ilgisiz bir firma.

Nasıl istiyorsanız öyle düşünün madem.Artık birşey demiyorum...