Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Müslüman'dan terörist, teröristten de Müslüman olmaz."

Bu konuyu okuyanlar

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu adamlar kuranı bu şekilde yorumlayıp müslümanız demiyor mu? (Şu anda Türkiye'nin çoğunluğu hanefi mezhebinden ama Işidin görüşlerini esas aldığı İbn teymiyye ebu hanifenin hocası) Tüm dünyada islamcı terör örgütü olarak bilinmiyor mu? Kimse için gerçek müslüman veya bu müslümanlık değil diyemem. İnsan olan kimsenin de diyebileceğini düşünmüyorum. Buna karar verebilecek olan insanlar değil. Sizin her konuda hükümeti haklı çıkarmaya çalışmanız yanında benim eleştirilerim devenin yanında pire kalır. Ki beni yöneten kişileri sorgulamak hakkım ve yapmam gereken bir şey. Körü körüne savunanlar bu ülkeye en büyük zararı veriyor....
Cahil cahil konuşma Allah için. Özrün kabahatinden beter.
Ebu Hanife yani İmam-ı Azam Hazretleri 699 yılında doğmuştur. İbni Teymiyye deden Selefi şahıs ise 1263 yılında doğmuştur. İbni Teymiyye, İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretlerinden 564 yıl sonra doğup da nasıl İmam-ı Azam Hazretlerinin hocası oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Dilara Kaya, Ağrı Dağı da Hindistan'da(!) bilgin olsun.

Son düzenleme:

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Cahil cahil konuşma Allah için. Özrün kabahatinden beter.
Ebu Hanife yani İmam-ı Azam Hazretleri 699 yılında doğmuştur. İbni Teymiyye deden Selefi şahıs ise 1263 yılında doğmuştur. İbni Teymiyye, İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretlerinden 564 yıl sonra doğup da nasıl İmam-ı Azam Hazretlerinin hocası oluyor?

@Dilara Kaya, Ağrı Dağı da Hindistan'da(!) bilgin olsun.
Aynen

Muhalefet Erdoğanı doğru yerden eleştirmeyi öğrenemediler.. zaten bu yüzden iktidardalar bazen diyorum sanki iktidarda kalsın diye yapıyorlar...
Işidi müslüman sanıyorsan veya müslüman kategorisine sokuyorsan yazık sana...
Sırf Erdoğan'ın söylemine karşı çıkacan veya Antitez oluşturacan diyen sen böyle dersen millet ne yapmasın.

Cumhurbaşkanı Müslümandan Terorist olmaz veya Terorist olan Müslüman olmaz diyor.

Sen çıkıp

Işid'i saymazsak... Diyorsun. ( Demek ki sen bile IŞİD'i Müslüman sayıyorsan millet ne yapmaz. ) Bazı konularda sırf hükümeti veya Erdoğan'ı eleştireceksiniz diye saçmalandığını düşünüyorum.
+++++++1000000

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Dışardan biri Erdoğan'a laf ettiğinde de ben savunuyorum benim cumhurbaşkanım sonuçta benim eleştirme hakkım var kimsenin hakaret etme hakkı yok. Kendi ülkem kendim eleştiririm dışarıdan biri eleştirirse savunurum. Ayrıca romantizm ve aşk dolu olmak temiz olmak anlamına gelmiyor zaten...

Kesinlikle. Bazı arkadaşlar aman RTE'ye hakaret ederse etsin gözünde bakıyor. Ancak o adamı sevmesekte bizim CB'miz kendi meselerimizi kendi içimizde halletmemiz gerek. O adam bizim adımıza ülkemizi temsil ediyor, ona edilen laflar direk Türkiye Cumhuriyeti'ne edilmiş oluyor.