Ailem moralimi bozuyor Tavsiye verseniz sevinirim

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Ortaokulda Takdir almak başarı mı? Zaten öğretmenler takdir alın diye uğraşıyor ve o belgenin hiçbir faydası yok. LGS , YKS gibi sınavlarda çalışıp çalışmadığın ortaya çıkar.
Herşey bu yeni nesil sorular ve eğitim sistemi yüzünden ikinci sınıftan beri böyle

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Her ana baba evladının çok iyi yerlere gelmesini ister. Sana da o yüzden dersler için baskı uyguluyorlar. Haksız da sayılmazlar sonuçta bir senen kalmış lise sınavına, kuşakları sıkman gerek. Sen de çok çalış ve onlar da "bizim oğlumuz biz söylemeden de yapabiliyor, büyümüş" desinler.

Ha şöyle de bir şey var ister 12 ol ister 22 onlar seni çocuk olarak gördüğü için öğüt vermeleri bitmez. Şahsen 20 yaşıma ayak basmış olsam da hala yönlendirmeleri devam ediyor :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ben 9.sınıfa gidiyorum: Ben de PC'mi değiştirmek istiyorum param da var. Ama YKS olacağı için üniversiteye başlayınca değiştiririz diyorlar. Buna alışman lazım. Ben 8.sınıfta bile elimden PC ve PS4 alınmış şekilde 1 yılımı geçirdim. Her sene okullar açılınca PC,PS4 ve iPad elimden alınıyor.
Halbuki gayet de çalışkanım. Şuan da 6500 liram var ama hepsini telefona yatıracağım çünkü PC alma şansım yok.

Seni anlıyorum tüm arkadaşların oyun oynarken senin elinde PC alınıyor. Ama şunu da düşün bu arkadaşlarının çoğu kötü liselere gidecek sen de iyi liseye gideceksin. Benim sınıf arkdaşlarımın çoğu da öyleydi ; gün boyu instagram,oyunlarda takılıyorlardı. Ama şuan hiçbiri yok çünkü herkes farklı liselere dağıldı 1-2 arkadaşımla konuşuyorum sadece.

Yani benim tavsiyem şu; Ailen 7.sınıftan önlem almak istiyor. Kendine ders çalışma programı hazırla ve bunu onların gözüne sokarak yap. Annene moladayım ders çalışmaya devam edeceğim de babana bugün bu kadar soru çözdüm çok yoruldum tarzı şeyler söyle. Bunu 1 ay devam ettir. Sonra otomatik olarak kendileri izin verecekler PC'yi.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Ben ilkokulu ders çalışmadan, sınava hazırlanmadan, ödev yapmadan bitirdim. Sonra ne oldu biliyor musun?

Bu saydığım üç şeyin tersini yapan, yani ders çalışan bizim sınıftaki çocukla aynı liseye gittik :D

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Ben ilkokulu ders çalışmadan, sınava hazırlanmadan, ödev yapmadan bitirdim. Sonra ne oldu biliyor musun?

Bu saydığım üç şeyin tersini yapan, yani ders çalışan bizim sınıftaki çocukla aynı liseye gittik :D
Ben de 7. sınıfa kadar ders çalışmıyordum. 8 De bir asıldım fen lisesi deyim,????

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
ben 8.sınıfım ve 12 yıllık bilgisayarım var ablam lgs ye girip istanbul dan cağaloğlu üniversitesini kazandı alman lisesi bide şimdi aynı performansı benden istiyorlar ve bu yıl online ders saolsun yeni pc aldık en güzelinde gtx 1650S li falan telefonum yok ama o da alınca xD bu yıl içerisinde hemde lgs varken her şey bi anda geliyor ama ailem free mi değil tabikide onlar da bana çok baskı kuruyorlar fakat şunu biliyorlar ki onların sözünden hiçbir zaman çıkmadım her zaman bana güvendiler oyun oynama diyince en fazla 5dk içerisinde kapatırım ki oyunda oynamıyorum anime falan izliyorum arkadaşlarınla oyun müsabakasına falan hiç gerek yok boş iş hepsi zamanında ben de 6.sınıfta yapardım ama kazanınca bi bok olmazdı öyüzden bence bu işleri sal amaçları lgs ye kadar düzenli çalışıp güzel bir yere gelmeni istemeleri kendi iradene sahipsen yani kendin ders çalışabiliyorsan ve bilgisayar oyunlarını artık istemiyorsan ki eğer istiyorsan tavsiyem tüm oyunları sil telefonunu babana ver ardından 3 gün veya 2 gün öyle kal derslere çalış o gün içerisinde emin ol pc oynamak istemiceksin ben yaz aylarında sabahtan geceye kadar oynardım mesela lol de grandmaster hesabım duruyor valorantta elmas 3 hesabım duruyo0r ama hiç oynayasım yok bilgisayarım çok iyi her şeyim var durumumuz iyi tek yapman gereken kendi iradenle ders çalışman.

kısacası boş işleri bırakıp kendin için ders çalışıp kitap oku 7.sınıfta çok ağır olmana gerek yok yani günde 150 beceri temelli çözsen yeterli derslere kendini göre ayır ve günlük 30 sayfa kitap oku 8.sınıfa kadar böyle yapıcaksın soruları istersen çıkartabilirsin onun dışında diyebileceğim bir şey yok baba-oğul gezisi dene bu arada ve bazen içini dök ben de erkeğim ve içimi anneme döktüm çok rahatladım valla D:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birşey söylecem ben ddersten nefret ediyorum teknoloji ile biraz ilgim vat pc de takılıp öğrenmek istiyorum biraz da ondan pc nin yasaklanmasından üzülüyorum

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
oyunu bırak.çok gereksiz bir vakit kaybetme aracı.oyun oynasan eline bir şey geçmeyecek.sadece pc başında mouse yi iteleyip klavyeye tıklıyorsun.ona bakılırsa ben okul zamanı hiç bilgisayarı alamıyordum.sadece nadiren verebiliyorlardı onun dışında hiç.sadece gizlice tabletime bakıyordum tuvalette.şimdi izin veriyorlar ama derste çalışıyorum.sen şu 2 sene çabala sonra zaten ferahlayacaksın merak etme.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Merhaba Sdn uyeleri öncelikle iyi forumlar

Beyler ailem bana karşı çok baskılı davranıyor.Özellike babam bütün gün başımda hangi dersleri yapıcan,ne yapıcan testlerimi kontrol ediyor yapmış mıyım diye.Cevap anahtarlarında kopardı aldı sakladı falan. 7 'ye gidiyorum ve annem sürekli kızıyor.Niye notlar düşük falan filan.(denemede ilk ona girdim)Sonra hemen sinirleniyor .Akşama nutuk gösterisi başlıyor sağdan soldan laf geçiriyorlar.Oradan sosyallik konusuna atlıyorlar oyunlara atlıyorlar.Artık bıktım gerçekten.Bugün pc yasakladı.İnanamıyorum yani 7 ye gidiyorum ya.Sınıfdaki arkadaşlarıma bu durumu söylesem bir yerleriyle gülerler vallaha.Onlarla sohbet ederken anlatıyorlar işte çocuğun annesi hiç karışmıyor ilgilenmiyor ne yaptığıyla falan.Ben anlamıyorum neden benim ailem böyle?Hala pc yasaklamak mı olur ya 12 yaşındayım yuh ya.Bide dershanede derse gelen uyuz hoca var. Babamı bir dolduruyor bir dolduruyor oğlun hiç çalışmıyor baştan savma,hiç bişi doğru düzgün değil falan.Yani carsambac akşamları kavga akşamı oldu zaten.Birazdan babam da gelir gene başlar gösteri.Hay allahım ya deli olucam artık. benim hala pc yasaklasın oyunlar yasaklasın .
Anne , baban kötülüğün için yapmıyorlar. İlerde başarılı olman için yapıyorlar. Tabii bazen abartabiliyor bazı aileler.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
oyunu bırak.çok gereksiz bir vakit kaybetme aracı.oyun oynasan eline bir şey geçmeyecek.sadece pc başında mouse yi iteleyip klavyeye tıklıyorsun.ona bakılırsa ben okul zamanı hiç bilgisayarı alamıyordum.sadece nadiren verebiliyorlardı onun dışında hiç.sadece gizlice tabletime bakıyordum tuvalette.şimdi izin veriyorlar ama derste çalışıyorum.sen şu 2 sene çabala sonra zaten ferahlayacaksın merak etme.
ve buna ek olarak çoğunluk arkadaşım günde 5 saat bilgisayara bakabilirken ben hiç bakamıyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve buna ek olarak çoğunluk arkadaşım günde 5 saat bilgisayara bakabilirken ben hiç bakamıyordum.
ama iyi olmuş.iyiki izin vermemişler.aptal aptal oyunlara günde 5 saatimi harcamamışım.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Hacı burası aile psikoloğu değil. Ailenle ilgili her sorunu bize sorma
Bunu yazmaktan sıkıldım fakat gene yazayım. Forum sadece bilgisayar , yazılım sorunları üzerine kurulu değil. Bir sürü kategoriyi boşuna mı açtılar ? Burda tavsiye istiyor sadece arkadaş. Bir fikrin yoksa veya konuyu beğenmediysen konuya bakmayabilirsin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba Sdn uyeleri öncelikle iyi forumlar

Beyler ailem bana karşı çok baskılı davranıyor.Özellike babam bütün gün başımda hangi dersleri yapıcan,ne yapıcan testlerimi kontrol ediyor yapmış mıyım diye.Cevap anahtarlarında kopardı aldı sakladı falan. 7 'ye gidiyorum ve annem sürekli kızıyor.Niye notlar düşük falan filan.(denemede ilk ona girdim)Sonra hemen sinirleniyor .Akşama nutuk gösterisi başlıyor sağdan soldan laf geçiriyorlar.Oradan sosyallik konusuna atlıyorlar oyunlara atlıyorlar.Artık bıktım gerçekten.Bugün pc yasakladı.İnanamıyorum yani 7 ye gidiyorum ya.Sınıfdaki arkadaşlarıma bu durumu söylesem bir yerleriyle gülerler vallaha.Onlarla sohbet ederken anlatıyorlar işte çocuğun annesi hiç karışmıyor ilgilenmiyor ne yaptığıyla falan.Ben anlamıyorum neden benim ailem böyle?Hala pc yasaklamak mı olur ya 12 yaşındayım yuh ya.Bide dershanede derse gelen uyuz hoca var. Babamı bir dolduruyor bir dolduruyor oğlun hiç çalışmıyor baştan savma,hiç bişi doğru düzgün değil falan.Yani carsambac akşamları kavga akşamı oldu zaten.Birazdan babam da gelir gene başlar gösteri.Hay allahım ya deli olucam artık. benim hala pc yasaklasın oyunlar yasaklasın .
Ailen senin iyiliğin için uğraşıyor.Şu anda öyle bir devirdeyiz ki okuyup bir meslek sahibi olman lazım.Pc,oyun bunlar seni kısa vadede mutlu eder.Uzun vadede ders çalışıp kendini kurtarmazsan kafanı taşlara vurursun.Oku, kendini geliştir.Birkaç yıl eğlenme, Bilgisayarla fazla uğraşma.Emin ol yarın iş güç sahibi olup,iyi bir hayat yaşadığında ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.Kendini derslere ver, eğitimini aksatma derim.

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
zor bir durum.şahsen benden telefonu alsalar onlardan bin katını çıkartırdım.bu arada aynı yaştayız.bana öyle bişiy yaptıklarında hocalar ztn sadece kitapdan ödev veriyolar hiç ebadan ödev vermiyolar internetten ders vermiyolar fln derdim.verirlerdi.gizlice oyun oynardım.vermezlerse hocayla konuşurdum.hocam ailemi arayıp internetten verilen ödevleri yapmıyor diye bağırın derdim.hala vermezlerse kaç evden.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
zor bir durum.şahsen benden telefonu alsalar onlardan bin katını çıkartırdım.bu arada aynı yaştayız.bana öyle bişiy yaptıklarında hocalar ztn sadece kitapdan ödev veriyolar hiç ebadan ödev vermiyolar internetten ders vermiyolar fln derdim.verirlerdi.gizlice oyun oynardım.vermezlerse hocayla konuşurdum.hocam ailemi arayıp internetten verilen ödevleri yapmıyor diye bağırın derdim.hala vermezlerse kaç evden.
Bu nasıl bir tavsiye böyle?

Reaksiyon puanı
109
Yapabileceğim birşey yok bana yasaklamıyorlae ama Ödevlerimi düzenli yapmazsam yasaklıyorlar onlara herhangi bir savunma yapamazsın forumdan tavsiye bile aldım ama işe yaramıyor daha çok üstüne üşüşüyorlar o yüzden sesini çıkarmanı tavsiye etmem ne dersen daha çok üzerine gelecekler fakat gelenek değişmeden sana tavsiyem cesaretini toplayıp bana böyle yaptığınız sürece hiçbir zaman başarılı olmayacağım vb vb de

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ne yazık ki bazı aileler sonuç olarak çocuklarının başarılı olmasını isteseler de izledikleri yol hiç desteklenebilir değil. Aslında ilk mesajını annene ve babana direkt söylersen belki etkili olabilir. Yada bu konuyu kendilerine göster insanların burada ki tepkilerine baksınlar.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Bunu yazmaktan sıkıldım fakat gene yazayım. Forum sadece bilgisayar , yazılım sorunları üzerine kurulu değil. Bir sürü kategoriyi boşuna mı açtılar ? Burda tavsiye istiyor sadece arkadaş. Bir fikrin yoksa veya konuyu beğenmediysen konuya bakmayabilirsin.
Buna benzer birçok konusu var arkadaşın. Ve ısrarla cevap bulamamasına rağmen yenilerini açmaya devam ediyor. Aradığı cevabı burada bulması da pek mümkün değil.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Gerek yok devamı gelirse uzaklaşmak zorunda kalacak birileri bir süre.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar