Yeni MacBook larda kullanılacak ARM işlemciler

Bu konuyu okuyanlar

Salimalp Şahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Sizce yeni ARM işlemci ile çıkacak MacBook Air mı alayım yoksa intel işlemcili MacBook Air 2020 mi alayım? ARM işlemciler hiç alışık olmadıpımız bir şey olduğu için ne kadar güçlü olur nasıl çalışır pek bilgim yok ama açıkçası MacBook Air 2021 çıkınca MacBook Air 2020 almak istemiyorum.

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
2021 muhtemelen arm işlemcili olacak. fakat fiyatları biraz yukarda olur diye tahmin ediyorum. apple ın 2018-19-20 airlere heat pipe koymamasını buna bağlıyorum ben. arm nin mimarisini deniyorlar şu anda. tabiki denilene göre performans ve enerji tüketiminde daha iyi olacaktır ama bence intelde senin işini görür. zaten performans isteseydin pro bakardın. 2020 iyi cihaz gönül rahatlığı ile alabilirsin.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Sizce yeni ARM işlemci ile çıkacak MacBook Air mı alayım yoksa intel işlemcili MacBook Air 2020 mi alayım? ARM işlemciler hiç alışık olmadıpımız bir şey olduğu için ne kadar güçlü olur nasıl çalışır pek bilgim yok ama açıkçası MacBook Air 2021 çıkınca MacBook Air 2020 almak istemiyorum.

6 Gün sonra Apple'ın sunumu olacak orada tanıtacaklar yeni  Silicon işlemcileri. Daha sonra daha doğru bir karar verilebilir. Performansların 2-3 katına çıkabileceği söyleniyor. Fakat bununla ne iş yapacağınıza da bağlı. İlk etapta her program uyum sağlamayacaktır. O yüzden tam olarak bilgi verirseniz size yardımcı olurum. İsterseniz mail adresimden de iletişime geçebilirsiniz.

[email protected]