Korsan kullanıcılarının "bir oyuna 700 TL vermem" bahanesine sığınıp korsan kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Miraç71

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Korsan bildiğiniz üzere hem emek hem de ürün hırsızlığıdır ancak çoğu korsan kullanıcılarının "bir oyuna 700 TL vermem" bahanesine sığınıp korsan kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana göre bu kavram saçmalıktan başka bir şey değil sanki biri gelip onların kafasına silah dayayıp "700 TL ye oyun alacaksın lan" mı diyor? Hayır. 10-20-50-100 TL lik oyunlar, epic games in verdiği beleş oyunlar, gamepass sistemi dururken kendilerini 700 TL lik oyunu almak zorunda gibi görüyorlar. Sizin düşünceniz nedir?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Şirketlerin de ülkelerin satın alma gücüne bakarak fiyatlama yapması daha iyi olur. Ki bunu hiçbir şekilde korsan program kullanmayan bir kişi olarak yazıyorum.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Saçmalık. Oyun oynamak zorunda değil kimse. Pahalı diye korsan oynamak ne ya ?

Garantisiz, imeisiz getirilen kaçak telefonlarla aynı şey bence.

Kaçak ancak insafsız vergiler yüzünden artar. Eğer ülkenin mantıklı bir vergi sistemi olsa idi kimse kaçağa bu kadar yüklenmezdi. Ya da senin ülkende üretilen raki Almanyada yarı fiyatsa bu işte bir gariplik vardır.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Kaçak ancak insafsız vergiler yüzünden artar. Eğer ülkenin mantıklı bir vergi sistemi olsa idi kimse kaçağa bu kadar yüklenmezdi. Ya da senin ülkende üretilen raki Almanyada yarı fiyatsa bu işte bir gariplik vardır.
Alakası yok.
Ne gerek var oyuna o kadar para vermeye, bedavaya korsan oynarım diyen vardır ama ne gerek var yemeğe o kadar para vermeye, acıkırsam bedavaya çöpten bulurum diyen yoktur.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Alakası yok.
Ne gerek var oyuna o kadar para vermeye, bedavaya korsan oynarım diyen vardır ama ne gerek var yemeğe o kadar para vermeye, acıkırsam bedavaya çöpten bulurum diyen yoktur.
Korsana destek vermiyorum ama alakası yok 10 saatlik zevk için 700tl vermek tam bir fiyasko çok saçma ! korsan yerine gamepass almak çok daha mantıklı

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Oyun fiyatları bahane bugün oyun fiyatını bahane ederler yarın araba fiyatını öbür gün bir başkasını sonuçta oyun yaşamını idame etmesi için gereken bir şey değil sonuçta. İlla oynamak istiyorsa fiyatının düşmesini bekler kampanya bekler para biriktirir sonuçta ölmez oynamadı diye.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Hiç kimse için bir oyunu oynamak şart değildir o yüzden yaptığının sırf eğlenmek için bir şey çalmakla aynı olduğunu düşünüyorum.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Nasıl ve ne şekilde anlıyorsun?
Korsan kitap piyasasını gördüm çünkü, parası olmayan oynamasın tamam ama parası olmayan soru çözüp daha iyi bir üniversite için sınavı kazanamasın mı? Hani eğitimde fırsat eşitliğiydi?
Ha bu arada, korsan kitap kullanmıyorum ama kitap fiyatları da papazın tutuklanmasından sonra ikiye katlandı, pandemide üçe.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Korsana destek vermiyorum ama alakası yok 10 saatlik zevk için 700tl vermek tam bir fiyasko çok saçma ! korsan yerine gamepass almak çok daha mantıklı
Forumda korsana destek veriyorum diyebilecek biri yoktur zaten.
Oyun oynayacaksanız yasalara, ahlaka uygun bir şekilde fiyatı neyse ödeyip oynanması gerektiğini düşünüyorum.

Bear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sadece oyunlar için değil aynı zamanda hiçbir üründe korsan kullanmamak gerekir. Elimden geldiğince buna özen gösteriyorum. Her şeyin yasalı, lisanslısı iyidir.
Dediğiniz gibi 700 TL veremem deyip korsan kullanmak ilginç. :) Özrü kabahatinden büyük.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Yazdığıma bir cevap verebilecek var mı? İçimi rahatlatmak istiyorum, fikrimi çürütmeye çalışırsanız sevinirim.
Korsan kitap piyasasını gördüm çünkü, parası olmayan oynamasın tamam ama parası olmayan soru çözüp daha iyi bir üniversite için sınavı kazanamasın mı? Hani eğitimde fırsat eşitliğiydi?
Ha bu arada, korsan kitap kullanmıyorum ama kitap fiyatları da papazın tutuklanmasından sonra ikiye katlandı, pandemide üçe.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Eğitimde fırsat eşitliği devletin bakması gereken bir şey ancak bakmadığı zaman böyle şeyler ortaya çıkabiliyor ama aynı zamanda bu yaptığı kötü birşey fakat bu konuda asıl suçlu devlet yani bu birazcık hitler mi suçlu yoksa onun askerlerimi sorusuyla aynı ikiside suçlu ama üst kademedeki daha suçlu.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Ben de kullanıyorum yerine göre. Atlas'ı korsan indirdim daha yeni. Sebebi de yeni yamalar ile 110 gb'ı aşması. Yerim yok, eski versiyonunu indirdim daha az boyutlu diye. Steam'de 100 saat oynadım mesela.

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Korsan kullanmak en başta emek hırsızlığıdır ama ben kalkıp bir oyuna 700 lira da vermem daha doğrusu veremem! Asgari ücret ne kadar ki oyunun fiyatı ne olsun? Steam'de olan bir oyunu korsan kullanılmasına mesela mantıklı bakmam çünkü adamlar zaten kura bakmıyorlar 1.8 olması lazımdı işte o kurdan veriyorlar,bence büyük bir nimet. Lakin kalkıp bir oyun başka bir ülkede asgari ücretinin yüzde 5'i , benim asgari ücretimin yüzde 40'ı olacaksa kusura bakmayın dünyanın her yerinde buna enayilik derler. Ne yiyip ne içeceksin? Nerede barınacaksın? Ne giyeceksin? Var da var daha sorular. Bir Windows lisansı 500 lira olmuş. Daha fazla lafım yok.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Korsan kullanmak en başta emek hırsızlığıdır ama ben kalkıp bir oyuna 700 lira da vermem daha doğrusu veremem! Asgari ücret ne kadar ki oyunun fiyatı ne olsun? Steam'de olan bir oyunu korsan kullanılmasına mesela mantıklı bakmam çünkü adamlar zaten kura bakmıyorlar 1.8 olması lazımdı işte o kurdan veriyorlar,bence büyük bir nimet. Lakin kalkıp bir oyun başka bir asgari ücretinin yüzde 5'i , benim asgari ücretimin yüzde 40'ı olacaksa kusura bakmayın dünyanın her yerinde buna enayilik derler. Ne yiyip ne içeceksin? Nerede barınacaksın? Ne giyeceksin? Var da var daha sorular. Bir Windows lisansı 500 lira olmuş. Daha fazla lafım yok.
500 değil, 1500 lira.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Oyun üreticileri fiyatları ülkelerin alım güçlerine göre ayarlamadıkça bu fahiş fiyatları ödeyen nadir insan olur. Ülkelerin alım gücüne göre bölgesel fiyatlandırma olursa korsana yönelim azalacaktır.
Tabi bu durum korsan kullanımı legalleştiremez.