Bulunduğumuz bu durum bizim suçumuz

Bu konuyu okuyanlar

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Gençlerin hayali eskiden doktor,mühendis olmaktı. Ama öyle bir sistem yaptılar ki 7 yaşında ki çocuk bile Avrupa'ya Amerika'ya kaçmak istiyor. Hükümetin verdiği sayısal değerlere kimse inanmıyor. Basit bir şey gibi gözükse de çok yıkıcı bir durum. Hükümet halkın üstünde korku imparatorluğu kurmuş durumda. Adını yazmadığım o parti ve yöneticisi o adam yüzünden oldu bunlar. Ne varsa sattı. Dini kullanarak insanları manipüle etti. Dostlar imkanınız varsa gidin. Liseyi bitirince ben de gideceğim.
Screenshot_20201028-113945_Samsung Internet.jpg
Ortaokullu ve liseli gençlere kaçma hayali kurduran sistem ve kişiler bir daha halkın içine çıkmamalı..

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Abi üretim yapın üretim. Mühendis okulunu neden okuyorlar? Üretim yapmak için tabi
Mühendislik okuyan bir çok kişi iş bulamadığı için ABD'ye kaçıyor. Üretimi orada yapıp ABD ye kazandırıyorlar.. çünkü kendi ülkeleri onlara değer vermiyor

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
Adını yazmadığım o parti ve yöneticisi o adam yüzünden oldu bunlar
Onun yüzünden değil senin yakınların düşük faizle kredi çekti mi hiç
Doların bu kadar yükselmesi millete sunulan düşük faizli kredilerden dolayı

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Mühendislik okuyan bir çok kişi iş bulamadığı için ABD'ye kaçıyor. Üretimi orada yapıp ABD ye kazandırıyorlar.. çünkü kendi ülkeleri onlara değer vermiyor
Üretim dediğim kendi durumun dahilinde Küçük bir kalem bile üretip satarsan o işi geliştirip toplu üretime geçebilirsin. Sonra yurtdışına bile satış yaparak Kendi devletine katkı sağlayabilirsin paranın ülkeye girmesiyle.

Böylece ülkeye dolar akışı artınca dolar düşüşe geçicek.

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Üretim dediğim kendi durumun dahilinde Küçük bir kalem bile üretip satarsan o işi geliştirip toplu üretime geçebilirsin. Sonra yurtdışına bile satış yaparak Kendi devletine katkı sağlayabilirsin paranın ülkeye girmesiyle.

Böylece ülkeye dolar akışı artınca dolar düşüşe geçicek.
Sıcak para çıkışı olduğundan dolar fırladı. İnşalah TOGG u satabiliriz de ülkeye para girer.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bu forumda daha bunları savunan vizyonsuzlar var. Adam "abartıyosun, keyif çayı iç" konusunda bile bunları savunuyor :D

Birisi de üretim yapın yazmış. Adam evde ne üretecek anasını satayım, üretebiliyorsan sen üret :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Bu forumda daha bunları savunan vizyonsuzlar var. Adam "abartıyosun, keyif çayı iç" konusunda bile bunları savunuyor :D

Birisi de üretim yapın yazmış. Adam evde ne üretecek anasını satayım, üretebiliyorsan sen üret :D
Evde değilim işteyim şuan. Cam aynada çalışyom bu işıklı aynayı ürettim. E asosyal kardeş sen ne üretiyon?
Arada Oturduğun yerden kalkta tozunu al, parfüm sık sonra otur.

IMG_20201028_175543.jpg

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Evde değilim işteyim şuan. Cam aynada çalışyom bu işıklı aynayı ürettim. E asosyal kardeş sen ne üretiyon?
Arada Oturduğun yerden kalkta tozunu al, parfüm sık sonra otur.

Ekli dosyayı görüntüle 121739
Herkesin atölyesi mi var? Sen burda benden daha fazla takılıyosun, o dediğini sen yap.

Sen bunu yapınca dolar düştü bak şimdi.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Herkesin atölyesi mi var? Sen burda benden daha fazla takılıyosun, o dediğini sen yap.

Sen bunu yapınca dolar düştü bak şimdi.
Atolyen olmasına gerek yok. Git yaptır atolyede. Getir evinde resmini çek sat online sitelerde.

Düşünce tarzına güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.
Ben eğlenceme bakarak işlerimi yapıyorum ondan belki Haftanın 6 günümü çalışmaktan şikayetçi değilim senin gibi.

Gerçi sana ne yazsam boş konuşma olacak ya. Neyse artık hayatında olmayan başarıları dilerim sana.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Atolyen olmasına gerek yok. Git yaptır atolyede. Getir evinde resmini çek sat online sitelerde.

Düşünce tarzına güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.
Ben eğlenceme bakarak işlerimi yapıyorum ondan belki Haftanın 6 günümü çalışmaktan şikayetçi değilim senin gibi.

Gerçi sana ne yazsam boş konuşma olacak ya. Neyse artık hayatında olmayan başarıları dilerim sana.
Ya arkadaş senin bu bahsettiklerinle konu sahibinin anlatıkları ne alaka? Sanırsın bana Elon Musk, havalara bak.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Gençlerin hayali eskiden doktor,mühendis olmaktı. Ama öyle bir sistem yaptılar ki 7 yaşında ki çocuk bile Avrupa'ya Amerika'ya kaçmak istiyor. Hükümetin verdiği sayısal değerlere kimse inanmıyor. Basit bir şey gibi gözükse de çok yıkıcı bir durum. Hükümet halkın üstünde korku imparatorluğu kurmuş durumda. Adını yazmadığım o parti ve yöneticisi o adam yüzünden oldu bunlar. Ne varsa sattı. Dini kullanarak insanları manipüle etti. Dostlar imkanınız varsa gidin. Liseyi bitirince ben de gideceğim.Ekli dosyayı görüntüle 121690Ortaokullu ve liseli gençlere kaçma hayali kurduran sistem ve kişiler bir daha halkın içine çıkmamalı..
Bende belcikaya kacak gitmek istiyorum.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Umarım konu sahibi arkadaşın kast ettiği eğitim almak için yurt dışına gitmektir. Eğer çalışmak için olanı kast ediyorsan kimse kollarını açmış gelmeni beklemiyor bilmeni isterim :)

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Çocukların yurt dışına gitme isteğinin ülkenin durumuna bağlı olmadığını düşünüyorum. Herkes yeni yer yeni kültür, yeni sanat görmek ister. Ülkeyle ilgili bi durum yok diye düşünüyorum.

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Senin gibi kaç milyon insan olursa zaten dolar düşmicekte ne yapıcak. Elini kolunu salla gez yok dolar yükseliyo yok zam arkasına zam. Neyse konuya daha yazmam umarım.
İnsanların hayatını bilmeden sen ne güzel yargılıyorsun öyle. Elini kolunu salla gez gibi bir durum olduğunj nereden çıkardın ? Ön yargı kavramına yeni bir soluk getirmişsin. Akademik ve ya başka bir konuda başarımı bilemezsiniz. Sırf size kanıtlamak için şu lisede okuyorum,şu diplomaların var vs. demiyeceğim. Ama ön yargı yapmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarım konu sahibi arkadaşın kast ettiği eğitim almak için yurt dışına gitmektir. Eğer çalışmak için olanı kast ediyorsan kimse kollarını açmış gelmeni beklemiyor bilmeni isterim :)
Alanınızda başarılı iseniz Avrupa ve ya Amerika havada kapıyor. Ama başarısız biriyseniz evet kimse sizi beklemez