Bilgisayarcı 3000 liralık sistemi bana 10300 liraya sattı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Ya kardeşim o bizim suçumuz değil biz dedik sana yapman gerekeni mahkemeye başvur daha ne istiyorsun ? bilgisayarcının önüne özel silahlı kuvvetler mi dikelim ? Hiç kimseye sormadan bilmeden 10000tl yi mahalle bilgisayarcısına vermek senin hatan

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ya kardeşim o bizim suçumuz değil biz dedik sana yapman gerekeni mahkemeye başvur daha ne istiyorsun ? bilgisayarcının önüne özel silahlı kuvvetler mi dikelim ? Hiç kimseye sormadan bilmeden 10000tl yi mahalle bilgisayarcısına vermek senin hatan
Evet bende Lejyonlar ile Belisarius ile de yardıma gelirim.

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
bı tavsiye verirsiniz sanmistim. O diyor sdn degil şif deletnet o diyor sahte o diyor kayıt ekibi sizden yarar gekmez vala
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ne

abicim komik degilsin. benim yerimde olsan gorurdun

Alper7442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
70
Gerçekse durumunuza üzüldüm. Siz tüketici haklarına başvurun.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
mqdefault.jpg
maxresdefault (3).jpg

BENDE KÖH BİRLİĞİMLE DESTEĞE HAZIRIM

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Tüketici mahkemesi, tüketici işlemleri ile tüketiciye yönelik her türlü uygulamadan kaynaklanan davalara bakmakla görevli hukuk mahkemesidir (6502 sayılı Kanun m.73/1). Tüketici mahkemesi, özel mahkeme niteliğinde ilk derece mahkemesidir.

Tüketici mahkemeleri, 6502 saylı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile kurularak görev alanı belirlenmiştir. Tüketici mahkemesinde dava açma yetkisi olan kişiler, “tüketiciler”, “tüketici örgütleri” ve “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı” olarak belirlenmiştir. Tüketici mahkemeleri nezdinde Bakanlık, tüketiciler ve tüketici örgütleri tarafından açılan davalar harçlardan muaftır.

Özel hukuk davalarına bakmakla görevli hukuk mahkemeleri genel olarak üçe ayrılır:

Asliye hukuk mahkemesi ve sulh hukuk mahkemesi özel hukuk uyuşmazlıklarına bakmakla görevli temel iki mahkemedir. Genel mahkemelerden olan asliye hukuk mahkemesinin görevi asıl, sulh hukuk mahkemesinin görevi ise istisnadır. Özel bir kanun hükmü ile açıkça sulh hukuk mahkemesinde bakılacağı bildirilmeyen bütün dava ve işler asliye hukuk mahkemesinde görülür. Kanunda belirli bir uyuşmazlık türü için açıkça özel bir mahkemenin görevli olduğu kabul edilmişse, uyuşmazlığı çözmeye görevli mahkeme kanunun belirlediği o özel görevli mahkemedir. Tüketici mahkemesi, özel bir kanun olan 6502 sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” ile kurulduğundan özel mahkeme statüsüyle görev yapmaktadır. Belirli kişiler arasında çıkan uyuşmazlıklara veya belli çeşit uyuşmazlıklara bakmak için kurulmuş olan mahkemelere “özel görevli mahkemeler” denir. Özel ve genel görevli mahkemeler arasındaki ilişki bir görev ilişkisidir.
TÜRKİYE’DE TÜKETİCİ HAKLARI NELERDİR?

Alınan herhangi bir mal hatalı çıktığı zaman, ilk 15 gün içinde, değiştirilmesi, paranın geri verilmesi, ücretsiz tamir edilmesi, ayıbın neden olduğu değer kaybının malın bedelinden indirilmesi talep edilebilir. Eğer ayıp, gizli ise ve tüketici de bunu sonradan fark ediyorsa, o zaman 15 gün sınırı, 2 yıla çıkar. Ancak, üzerinde ‘özürlü' vb. uyarı yazısı bulunan ve ayıplı olduğu bilinerek satın alınan mallar için bu durum geçerli değildir.

(A)

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Kardeşim senin aklını kullanamadığına kanaat getirdim,umarım ailen öyle değildir.
Jeske daha nazik olsaniz. bilmiyorum diye yemedigim laf kalmadi. neden bana aklinj kullanamiyorsun diyorsun. bilgisayarlar hakkinda tecrubeli degilim sadece. yani bilgisayardan anlamiyorum diye ben beyinsiz mi oluyorum. umarım ıslah olursunuz. ailem ne alaka. sdn mi her neyse saçma sapan insanların birlestigi saçma bir platform. size de yazıklar olsun . Bilgisayardan anlamıyorum diye anneme kufretmrdiginiz kaldı. o diyor kurgu o diyor çiğköfte o diyor kayıt ekibi o diyor sdn. yeter vaklahi

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Jeske daha nazik olsaniz. bilmiyorum diye yemedigim laf kalmadi. neden bana aklinj kullanamiyorsun diyorsun. bilgisayarlar hakkinda tecrubeli degilim sadece. yani bilgisayardan anlamiyorum diye ben beyinsiz mi oluyorum. umarım ıslah olursunuz. ailem ne alaka. sdn mi her neyse saçma sapan insanların birlestigi saçma bir platform. size de yazıklar olsun . Bilgisayardan anlamıyorum diye anneme kufretmrdiginiz kaldı. o diyor kurgu o diyor çiğköfte o diyor kayıt ekibi o diyor sdn. yeter vaklahi
Allahım cıldırıcam sanki diğer forumlarda yapsa daha iyi tepki alacak kardeşim biz daha ne diyelim ?

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
bos bos kurgu vs. yazacak varsa yazmasin lutfen

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Allahım cıldırıcam sanki diğer forumlarda yapsa daha iyi tepki alacak kardeşim biz daha ne diyelim ?
git kardeş benle uğraşma ya diğer forumları bilmiyorum ama sizin uslubunuzu beğenmedim. Bilgisayarlardan anlamıyorum diye cahil vs olmuyorum ?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
git kardeş benle uğraşma ya diğer forumları bilmiyorum ama sizin uslubunuzu beğenmedim. Bilgisayarlardan anlamıyorum diye cahil vs olmuyorum ?
hayır hiç kimse öyle bir şey demedi ancak sana başta dedik git mahkemeye başvur diye ama sen bi anda ortadan kayboldun şimdi gene soruyorsun insanlar bu yüzden sana fake diyor yada hakaret ediyor

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
bı tavsiye verirsiniz sanmistim. O diyor sdn degil şif deletnet o diyor sahte o diyor kayıt ekibi sizden yarar gekmez vala

Bu ne

abicim komik degilsin. benim yerimde olsan gorurdun
Tavsiye vermek saçma olur bu durumda.Ne yapalım söyle.
Vermek istemiyorsan kullan.
Olmaz ise adamla konuş.Eve bilgisayar geliyor,babanın umrunda değil,haberi yok :/

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
hayır hiç kimse öyle bir şey demedi ancak sana başta dedik git mahkemeye başvur diye ama sen bi anda ortadan kayboldun şimdi gene soruyorsun insanlar bu yüzden sana fake diyor yada hakaret ediyor
ortadan kaybolma vs yok bilgisayarciya gittim o arada ki istediğim zaman girip cikabilirim bu uygulamami herneyse

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Tartışacağımıza mahkemeye başvur onlar bizden daha fazla yardımcı olurlar

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Bilgisayarciya gittigimde adam iade almıyorum dedi hir kere daha. ben de mahkemeye baş vuracaktım avukat aramaya çarşıya gittim sonra eve geldim actim herkes bana hakeret ediyor

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
İşte söylediler ya ne yapılacak diye.Ne hala uzatıyorsun ki!?

Tamam sinirlenmeye gerek yok.Ama yalan mı?İşte herkes söyledi neler yapabileceğini.

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Offff. tamam kardes git baska konuya aksam aksam beni sinirlendirme zaten kazık yedigimizden ailece sinirliyiz bir de sen sinirlendirme git başka konuya ya benle uğraşma başkasına yardım et bana yeterince yardım ettin hsdi baska kapıya hadi

Jiggwan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bir de ciddi ciddi cevap yazmışsınız :D Bu konu tamamen kurgu. D-Değil mi?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Offff. tamam kardes git baska konuya aksam aksam beni sinirlendirme zaten kazık yedigimizden ailece sinirliyiz bir de sen sinirlendirme git başka konuya ya benle uğraşma başkasına yardım et bana yeterince yardım ettin hsdi baska kapıya hadi
:) Tamam konu madem kapandı mesaj atmayın daha fazla sakin kalıyoruz

Arkadaşlar bir de ciddi ciddi cevap yazmışsınız :D Bu konu tamamen kurgu. D-Değil mi?
yaww sen niye ortalığı kızıştırıyorsun ders çalışamıyom :D konu kapandı

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Yav peşin peşin geliyorlar kurgu değil kardeşim. Benim işim gücüm var sizin gibilerle uğraşacak değilim. Ayrıca yazmaya falan uğraşma avukata gittim dava açacağım.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Yav peşin peşin geliyorlar kurgu değil kardeşim. Benim işim gücüm var sizin gibilerle uğraşacak değilim. Ayrıca yazmaya falan uğraşma avukata gittim dava açacağım.
avukata gitmişsin işte niye uzattın ki bu kadar ? herkes sakin di

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...