Insan duyguların zayıf ve ilkel oldugunuv hissediyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
170
Bilmiyorum ama hep bu hisse kapiliyorum.
Belki de Yasamak için gereken tek şey Mantıktır diye düşundugum icin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yaşıyoruz işte.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hangi duygular ?

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
yaşadığınız olaylar,yaşınızdan dolayı ,kişilik yapınızın oluşması sırasında olan çakışmalardan kaynaklanmakla beraber ,arayış içinde olduğunuz için hafif depresyondan kaynaklanmaktadır.
kısaca med-cezir olayları yaşıyorsunuz,zamanla geçer.kafanızı,elinizi oyalayacak işlerde çalışın

Reaksiyon puanı
170
yaşadığınız olaylar,yaşınızdan dolayı ,kişilik yapınızın oluşması sırasında olan çakışmalardan kaynaklanmakla beraber ,arayış içinde olduğunuz için hafif depresyondan kaynaklanmaktadır.
kısaca med-cezir olayları yaşıyorsunuz,zamanla geçer.kafanızı,elinizi oyalayacak işlerde çalışın
Aslinda çok muzdarip degilim.
Daha güclu hissediyorum.

mhxccs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu günde ölmedik, ama yaşadık mı ? oda belli değil.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Yaşamaktan korkuyorsun o yüzden. Belki kırılmaktan belki kendini masum görmekten. Başka nedenlerde olabilir. Cevabı sende. Duyguları olmayan özellikle sevgi hissi olmayan birisi sana güçlü gibi geliyor. Fakat nasıl sevgi de insani bir duygu ise, öfke, stres, korku da insani bir duygu. Kısaca insanlar bu fikirlere kapılırken iyi şeyleri görür. Kötü hislerin yaşamda bir gerçek olduğu kabul edilir. Bütün hisleri yaşamaktan korkmayan gerçek bir insandır. Mesela korku olmasa sürekli aptalca şeyler yapabilir, sevgi olmasa karşımızdaki herhangi birisine nasıl değer veririz ? Öfke elbette dozunda iyidir ama öfke olmasa bir şeyi istemediğimizi veya hoşumuza gitmediğini nasıl ifade edicez ? Yaşamaktan korkma. Hislerinin varlığını inkar etme. Hayvanlarında hisleri vardır. Eğer duygulardan kendini soyutlama yanlışına düşersen, hayvanlardan daha değersiz gibi olursun. Kaldı ki sen aslında çok değerlisin....

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Gerçek hayattan ve tabiattan uzaklaşınca insan, kendini yalnız ve gereksiz his eder.