Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
425
Tek soru : Alkol kullanan her insan, bir kişiye zarar vereceği mi düşünülüyor?

Bütün yorumlarda bu izlenim çıkıyor ortaya.
Herkes dinden bahsetmiş ama Türkiye sınırları içerisinde herkes müslüman DEĞİL!

Bunun içinde Yahudisi var, Hristiyanı var, ateisti var bunu da göz önüne alın.
Alkol kullanan her kişi lanet olası pislik eşkıya olmuyor. Bende kullanırım hani kimi öldürdüm, kaç kere bir kadını ya da bir insanı dövdüm? Saçma sapan şeyler yazmışsınız, isteyen istediğini yapabilir. Alkol kullanan bir kişi ''CANAVAR'' olmuyor.
İnsanın kişiliği zaten buna yatkınsa ayık halde bile sokakta katliam yapabilir.

Nihat hocamız ise dindar bir insan olduğundan bu duruma üzülmüş ve garipsemiş bu kadar. Neden dinden bahsedip ''haram, günah'' tarzı şeyler söylüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece bu kısma katılıyorum, toplum içerisinde kullanmadım, kullanmam kullananı görürsem uyarmaktan çekinmem. Ayıp denen bir şey var ne de olsa.
Bu iki mesaj her şeyi açıklıyor bence.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Valla bizde görüyoruz. Sözde belirli saatten sonra satışı yasak, patenli çocuklar kullanıyor tekelciler. Patenle fırlayıp dkkandan, 20 metre, 50 metre veya arka sokağa siyah poşetler içinde satılıyor ona bakarsan.
Bizim buralarda yaş önemli bile değil (Bazı tekellerde.) İsteyen istediği gibi alkol ürünlerini alabiliyor.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Bizim buralarda yaş önemli bile değil (Bazı tekellerde.) İsteyen istediği gibi alkol ürünlerini alabiliyor.
üstünde okul forması olan çocuğa bile sigara satan tekeller var.biz 4. sınıftayken çocuğun biri öğlen arasında dışarı çıkıp (biz öğlen arasında dışarı çıkıyorduk zaten hemen yanımızdaki sitede oturmaktaydım) sigara almış içerken arabasıyla okula giden bir öğretmene yakalanmıştı sonra sonuç ne oldu bende bilmiyorum tekeli şikayet ettiler onu hatırlıyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Neden bu kadar şaşırdın hoca içerler adabıyla içer kalkarlar.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Valla bizde görüyoruz. Sözde belirli saatten sonra satışı yasak, patenli çocuklar kullanıyor tekelciler. Patenle fırlayıp dkkandan, 20 metre, 50 metre veya arka sokağa siyah poşetler içinde satılıyor ona bakarsan.
Çocuğa satanlar varsa denetimler arttırılmalı o zaman. Bizim burada çocuğa satış yapan veya gece 10'dan sonra satış yapana ağır cezalar var mesela.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çocuğa satanlar varsa denetimler arttırılmalı o zaman. Bizim burada çocuğa satış yapan veya gece 10'dan sonra satış yapana ağır cezalar var mesela.
Yapabilen bakkallar var.
Genç kızlarında bu alkole merakını hiç kavrayamadım. Toplum olarak çöküyoruz.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Nihat hatipoğlu'nun sahibi olduğu otelde de alkol satıldığı söyleniyor.

Göz ucuyla baktım doğru gibi her şey.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yapabilen bakkallar var.
Genç kızlarında bu alkole merakını hiç kavrayamadım. Toplum olarak çöküyoruz.
Niye herkes senin düşündüğün gibi mi yaşamak zorunda. Burası arabistan değil herkes özgürce yaşama hakkına sahip.

Din adamının otelinde içkili restoran var bunlar gelmiş dinimizde yasak falan filan. Her şey düşündüğünüz gibi değil işte :D

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Niye herkes senin düşündüğün gibi mi yaşamak zorunda. Burası arabistan değil herkes özgürce yaşama hakkına sahip.

Din adamının otelinde içkili restoran var bunlar gelmiş dinimizde yasak falan filan. Her şey düşündüğünüz gibi değil işte :D
O zaman neden içtikleri biraları hocadan sakladıkları söyleniyor? Madem özgür iradeleri var utanılacak bir durum göremedim ortada.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Yazdığı köşe yazısının tamamını okuyup yorum yapmak lazım. ( Sosyal medya insan linç etmekte ve algı oluşturmakta üstüne yok. Adamı bir cümlesini cımbıslayıp sallıyorlarda sallıyorlar. Adam ise burada dönen muhabbetin tam tersi yorum yapıyor.) Yarın Ateist çıkarmazlarsa Nihat Hatipoğlunu iyidir... İşin kötüsü buna inananda çıkar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Dikkatsiz hanimefendilerin gazozlarina ilac katmasiyla meshur bir film kahramani. Onlari evlerine goturup pul koleksiyonunu gosteriyordu. Kotu bir niyetle degil.
Heee anladım ?
Gazozun bir kötü yanınıda bilmiş oldum sayende ?

alfabro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Sana şunu diyeyim iyiliği emredip kötülükten sakındırmak Kuranda geçmektedir ve İslama inanan her insan bundan sorumludur. İnsanlar kendi tercihleri ile yapıyorsa ve günah onlara ise hiçbir şeye karışılmasın. Tecavüz edene,hırsızlık yapana,esrar içene,insan öldürene hiçbirine karışmayalım bir şey demeyelim. Nasılsa günahları onlara sana ya da bana değil ki.
şimdi bakınca olaya bu açıdan çok haklısın kardeşim

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hmmm garip. Tanımam ama anlatabilirsin. Ne yapmış ki?
gazozun içine ilaç katıp kadınları bayıltırdı filmlerde.sonrada tecavüz ederdi.

aslında zaten yazmışlar, 11. sayfayı görmemiştim ondan yazdım

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bira bir içecek , içmeleri normal nihat abi nereye takılmış ki :) neyse kutsal cumartesi olarak az önce 2 tane yaptım

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kız olmalarının da büyük katkısı olduğunu düşünüyorum Usain'cim.
Açtıkları başlıklar zaten hep efsane. Tam tartışmaya polemiğe açık, biri birşey dese karşı tarafa söz hakkı tanıyan ateşi yüksek konular :))
Sosyal medyanın gündemine oturan konuları burada da konuşuyoruz. Sadece burada değil her yerde konuşuluyor bu konular cinsiyetimizle alakası yok.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bira bir içecek , içmeleri normal nihat abi nereye takılmış ki :) neyse kutsal cumartesi olarak az önce 2 tane yaptım
"Bira bir içecek"miş!!!
Mesela su gibi, ayran gibi, şerbet gibi mi?!
Birkaç şişe içince kafayı tırlatmayan cinsten mi?
Cumartesi gününü kutsal kabul edenler için doğru, normaldir yani!
Yalnız bir sorun var yeğenim...
Burası İsrail değil!

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Yorumlara baktım, komik komik tepkiler var.

Muhafazakar kişiler bira içen kişiyle empati kuramadığı için saçma sapan argümanlar ortaya atıyor. (zaten muhafazakarlar çoğu şeyi yaşamadığı için empati kuramazlar, bu yüzden ortaya attığı argümanlar hep komik olur.)

Yok neymiş; bütün kötülüklerin anası alkolmüş, günahmış. Bunlar zannediyor ki her içki içen ayyaş, keş.

İçki içen birisi normal bir kişilikte olamaz mı?

Böyle kişilerin hayat görüşü dardır. Çünkü muhafazakarlar bir atmosferde büyüdüler ve o atmosferin dışına hiç bakmadılar. Kendi kafalarında farklı bir şey hayal ediyorlar.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
"Bira bir içecek"miş!!!
Mesela su gibi, ayran gibi, şerbet gibi mi?!
Birkaç şişe içince kafayı tırlatmayan cinsten mi?
Cumartesi gününü kutsal kabul edenler için doğru, normaldir yani!
Yalnız bir sorun var yeğenim...
Burası İsrail değil!

Amıca bira yemek olmadığına göre içecek grubuna giriyor evet ayran şerbet olan gruba doğru :)

israil ile ne alakası var anlayamadım , içeceksin 2 tane yeterli 4 ten sonrası bozuyor ama