Windows vs Macbook arasında kararsızlık

Bu konuyu okuyanlar

Gorkemka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhabalar kendime notebook alacağım.Yazılım işleriyle uğraşıyorum.Windows kurulu notebookların genel kullanım olarak daha yaygın olduğunu biliyorum.
IOS için yazılım yazmak için mac sisteme sahip olmanız gerektiğini duydum.Amacım tamamen stabilite. Uzun süre kullanmak istiyorum aldığım cihazı.
Daha önce apple veya mac deneyimim bulunmamakta.zaten windows bilgisayara erişimim olduğu için macbook alsam mı diye kararsız kaldım. :)

Her ne kadar masaüstü oyun sistemim ayrıyeten bulunsa da, basit oyunları sorunsuz oynamak isterim "LOL, CS GO" gibi.

Arada fazla fiyat farkını göz önünde bulundurarak hangi ürünü almam gerektiğine dair önerilerinizi duymak istiyorum
Teşekkürler cevap veren herkese.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hocam oyun oynayacaksan mac direk alma. Ancak dediğin gibi IOS uygulamaları sadece macten yazılabiliyor ancak bununda exploitleri var virtual machine gibi. Şahsen ben mac almam ancak alanlarında mutsuz olduğunu görmedim.

ODii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Mac e kolayca alışırsın merak etme. Sadece çok oyun oynanmıyor. Lol oynarsın ama csgo yu bilmiyorum. mac pro almanı tavsiye ederim. SSD'si yüksek olsun. Programlama için kullancaksan alan yetersizliği sıkıntı çıkarmasın sana. İos yazcaksan mac daha iyi olur dostum senin için

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Yüksek seviye bir windows alıp 32 gb ram yapıp sanal makine kullanabilirsiniz.
Eğer yeni çıkan bir macbook almayıda düşünürseniz stabiliteniz yüksek seviyede olur. Oyun konusunda 2017 macbook air de cs:go oynanabiliyor pro serisi alırsanız Tatmin edecek bir performans alırsınız

Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi 20bin gibi yüksek bir mebla vermeye benim açımdan gerek yok tabi işiniz bu ise ayrı konu ama windows makine alıp yükseltmek mantıklı olabilir

ÖRNEK olarak bu laptobu attım

Son düzenleme:

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Birde bütçe belirtebilirmisiniz ben mac düşündüğünüz için bütçeniz yüksektir diye düşündüm.

hasanymz3449

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Eğer oyun dışında program yazma, hız , çabuk render,kullanım kolaylığı gibi özellikler istiyorsan kesinlikle mac al ama oyun oynıcam diyorsan fazla önermem. Oyunları açar ama windowstaki gibi oynanmaz. Ben olsam mac alırdım ama.

Son mesajlar