Telefon sürekli kendi kendine sesi kısıyor

Bu konuyu okuyanlar

Bjkliçocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3 yıldır Xiaomi Mi 6 kullanıyorum. Yalaşık 3 sat önce sebebini bilmediğim bir şekilde telefon sürekli kendi kendine ses kısmaya başladı. Sürekli sağda böle çıkıyor. Sesi açamıyorum bile. Aşı tilt oldum nedir bunun sebebi lütfen yardım edin :(
Not:Bu son 3 saatte bi yarım saatlik zaman zarfı içinde düzeldi. Ama şu an hala sesi kısıyor sağda çıkıp duruyor lanet şey.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-18-22-40-40-628_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-10-18-22-40-40-628_com.android.chrome.jpg
    48.9 KB · Görüntüleme: 1,195
Son düzenleyen moderatör:

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
tuş basılı kalıyordur, çift basım yapıyordur. basılı kalmış olabilir.. ses kısma tuşu var telefonun yanında. ona eğer şekerli şeyler döküldü/damladıysa o da yapabilir.. ses tuşunu temizleyin.. olmadı servise vereceksin..

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Kullaklık takılı mı? Takılı ise yanlış bir temastan yapabilir.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
o zaman Jack veya type C girişini temizleyin telefonu yeniden başlatın.

Bjkliçocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tuş basılı kalıyordur, çift basım yapıyordur. basılı kalmış olabilir.. ses kısma tuşu var telefonun yanında. ona eğer şekerli şeyler döküldü/damladıysa o da yapabilir.. ses tuşunu temizleyin.. olmadı servise vereceksin..
Tuş ve çevresinde her hangi bir sıkıntı gözükmüyor. Temiz kullanıyorum zaten. Herhangi bir göçme falan da yok. Sürekli basılı tutuyor gibi aynı ses kısma tuşuna
telefon.
Format falan atsam düzelir mi?
Donanımsal bir sorun mu yazılımsal mı?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
3 yıldır Xiaomi Mi 6 kullanıyorum. Yalaşık 3 sat önce sebebini bilmediğim bir şekilde telefon sürekli kendi kendine ses kısmaya başladı. Sürekli sağda böle çıkıyor. Sesi açamıyorum bile. Aşı tilt oldum nedir bunun sebebi lütfen yardım edin :(
Not:Bu son 3 saatte bi yarım saatlik zaman zarfı içinde düzeldi. Ama şu an hala sesi kısıyor sağda çıkıp duruyor lanet şey.
Kılıftan olabilir. İçindeki ses açma tuşu zarar görmüş olabilir. Telefonu sıfırla dene derim.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Mi 6 ömrünü tamamlamış bir telefon, böyle sıkıntıların olması normal

Bjkliçocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Yazılımsal bir sorunsa çözümü kolay
Mesaj otomatik birleştirildi:

Durup dururken olduğu için olabilir mi?
Hayır eski bir telefon olduğu için

Hiçbir şey durduk yere olmaz

Bjkliçocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yazılımsal bir sorunsa çözümü kolay

Hayır eski bir telefon olduğu için

Hiçbir şey durduk yere olmaz
Eski telefon olmasıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Çok rahat 2 yıl daha götürür beni. Hala kaliteli bi telefon.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Sıfırla yine olmazsa custom rom yüklemeyi dene, o da olmazsa zaten donanımsal bir sorundur telefoncuya götürmelisin

Sıvı teması da olabilir

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Sıfırla yine olmazsa custom rom yüklemeyi dene, o da olmazsa zaten donanımsal bir sorundur telefoncuya götürmelisin

Sıvı teması da olabilir
Custom rom yüklemek yerine. Stock rom kurulmalı rom yüklenecekse.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Tuş ve çevresinde her hangi bir sıkıntı gözükmüyor. Temiz kullanıyorum zaten. Herhangi bir göçme falan da yok. Sürekli basılı tutuyor gibi aynı ses kısma tuşuna
telefon.
Format falan atsam düzelir mi?
Donanımsal bir sorun mu yazılımsal mı?

telefona hard format atarsan herşey silinir. verilerini mp3 vidyo rehber sms lerini yedekle öyle at formatı..

eğer interet bankacılığı kullanıyorsan rom falan yükleme. kendi orjinal romunda kal.

sorun donanımsal gibi.. eğer google market harici program yüklemediysen sorun büyük ihtimalle donanımsal..

edit: telefonun eski falan değil, zamanının taş gibi telefonudur. 2 senede bir telefon mu değişmek lazım. sen kulak asma kimseye, kullanmaya devam, umarım çözülür sorunun. izmirdeysen tanıdık telefoncu önerebilirim. servise gidip birsürü para bayılma

Bjkliçocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
telefona hard format atarsan herşey silinir. verilerini mp3 vidyo rehber sms lerini yedekle öyle at formatı..

eğer interet bankacılığı kullanıyorsan rom falan yükleme. kendi orjinal romunda kal.

sorun donanımsal gibi.. eğer google market harici program yüklemediysen sorun büyük ihtimalle donanımsal..

edit: telefonun eski falan değil, zamanının taş gibi telefonudur. 2 senede bir telefon mu değişmek lazım. sen kulak asma kimseye, kullanmaya devam, umarım çözülür sorunun. izmirdeysen tanıdık telefoncu önerebilirim. servise gidip birsürü para bayılma
Yardımcı olduğun için teşekkürler. Yedekleyip format attım ama maalesef sorun devam ediyor. Maalesef İzmir'de de değilim :( . EVO garantili almıştım servisle uğraşması zor olucak. Hatay Dörtyol'da yaşıyorum. Çarşıda bir teknik servise göstersem sıkıntı olur mu acaba

Yardımcı olduğun için teşekkürler. Yedekleyip format attım ama maalesef sorun devam ediyor. Maalesef İzmir'de de değilim :( . EVO garantili almıştım servisle uğraşması zor olucak. Hatay Dörtyol'da yaşıyorum. Çarşıda bir teknik servise göstersem sıkıntı olur mu acaba
Bi 1 hafta beklim ama belki düzelir kendiliğinden. İnşallah.

Son düzenleme:

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802

Bi 1 hafta beklim ama belki düzelir kendiliğinden. İnşallah.
donanımsal sorun kendiliğinden düzelmez. bence götür bir telefondan anlayana.. baksın tuşuna.. sakın telefonunu bırakma, içinden parça alabilirler, yapanlar var. dikkatli olmakta fayda var. sen bence en iyisi arkadaşlarına falan sor. tanıdık bir yer varsa götür, yanında baksın telefona, söylesin sorununu..

öyle yada böyle yaptıracaksın, zaman kaybetmeden götür ki başka parçalara zarar vermesin, erken müdahale önemli böyle şeylerde.. belki takılı kalıyordur, bi şekerli birşey damlamıştır ondan dolayı basılı gibi kalıyordur, belki de çok basittir..

Vpers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanımsal bir hata değil yazılımsal bir hata olduğunu biliyorum ben de yaşamaya başladım,Mİ9T kullanıyorum ve bende de aynı hata ortaya çıktı birkiç gün oldu.Çözümünü bulduysan bana yardımcı olursan sevinirim.

minik2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Mi8 kullanıyorum. Sesi kendi kendine kısmaya başladı. Ses kısma tuşunun hemen yakınında koruyu camda kırık var. Sanıyorum düşürme sonucu bir hasar verdim. İzmir'de yaşıyorum. Tanıdık telefoncu önerinizi rica ederim. Teşekkürler @LifeStyle

aslihanavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eski bir telefon olduğu için bu tarz sıkıntılar biz de yaşamıştık, siz en iyisi bir telefoncuya götürün derim.