Laptop'un hoparlöründen ses gelmiyor?

Bu konuyu okuyanlar

supretruner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün touchpad bölgesine laptopun şarj aleti düştü ve o bölgede ufak bir çukur oluştu.Bir sorun var mı diye baktım bir şey farketmedim.Sonra bir video açınca ses gelmediğini farkettim.Video açıkken ses aygıtlarına gelince çalışıyor diye gösteriyor ama dışarı ses gelmiyor. Kulaklık takınca çalışıyor bu arada.Şarj aletinden aldığı darbeyle alakalı olabilir mi yoksa yazılımsal bir sorun mu sizce?(Gerçi tocuhpadle hoparlörün oldugu bölgeler birbirine pek yakın değil ama.)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,924
Kabloları Touchpad'in oradan geçiyorsa gayet normal. Bir servise götürüp baktırabilirsiniz.

supretruner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kabloları Touchpad'in oradan geçiyorsa gayet normal. Bir servise götürüp baktırabilirsiniz.
Zaten menteşelerinde de biraz sorun vardı artık servis yollarına düşeceğim netleşti ama aklıma takıldı hoparlör bozulursa jak girşininde bozulması gerekmiyor mu ben mi yanlış biliyorum?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,924
Zaten menteşelerinde de biraz sorun vardı artık servis yollarına düşeceğim netleşti ama aklıma takıldı hoparlör bozulursa jak girşininde bozulması gerekmiyor mu ben mi yanlış biliyorum?
Evet, ses kartınıza bağlı hoparlörler gibi. Yani orada bozulmuş olabilir.