Babam boşanmak istiyor ailesi boşanan biri varsa bir şey yazsın lütfen

Bu konuyu okuyanlar

nkr_0sh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Annem boşanmak istemiyor ama sürekli kavga ediyorlar ikisinde birbirini aldatmadı şuana kadar sadece kavga ettikleri zaman ben 2 kardeşim ikimiz beraber bizim için boşanmayın çok üzülürüz vs ikna ediyorduk ama şuan öyle bir şey yapsak bile işe yarayacağını sanmıyorum boşanmalarını hiç istemiyorum babam benim yanımda kalın diyor ama kardeşim kesin annemin tarafını tutuyo ikisinde suçlu ve haklı bende oyüzden babam yanlız kalmasın diye onunla kalırım diye düşünüyorum ama annem ve annemin tarafı babanla gitme diyorlar cidden ağlayamıyorum bile onları daha fazla üzmek istemiyorum dişlerimi sıkıyorum sadece arkadaşlarıma kimseye söylemek istemedim ama rahatlamak için bir yere yazıyım dedim.... Sizce ne yapmalıyım?

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Boşanma sebepleri aldatma olmadığına göre, ortada ciddi bir sebep olmalı ayrılmaları için. Geçimsizlikten dolayı ise bu dönemde herkes aynı. Senin yapacağın birşey yok maalesef. Ayrılmak isteyen insanlar ne yaparsan yap ayrılırlar. Annenin yada babanın huyunu bilmiyorum oturup konuşmanın bir etkisinin olacağını düşünüyorsan aradaki sorun neyse çözmeyi deneyin hep birlikte bence.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Annem boşanmak istemiyor ama sürekli kavga ediyorlar ikisinde birbirini aldatmadı şuana kadar sadece kavga ettikleri zaman ben 2 kardeşim ikimiz beraber bizim için boşanmayın çok üzülürüz vs ikna ediyorduk ama şuan öyle bir şey yapsak bile işe yarayacağını sanmıyorum boşanmalarını hiç istemiyorum babam benim yanımda kalın diyor ama kardeşim kesin annemin tarafını tutuyo ikisinde suçlu ve haklı bende oyüzden babam yanlız kalmasın diye onunla kalırım diye düşünüyorum ama annem ve annemin tarafı babanla gitme diyorlar cidden ağlayamıyorum bile onları daha fazla üzmek istemiyorum dişlerimi sıkıyorum sadece arkadaşlarıma kimseye söylemek istemedim ama rahatlamak için bir yere yazıyım dedim.... Sizce ne yapmalıyım?
Öncelikle umarım böyle bişey olmaz kavga etme sebepleri neyden dolayı aldatma vs yoksa özel değilse paylaşırmisin

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Benim annem babam da ayrı ama bu olay ben 1.5 yaşında iken olmuş yani sizinkiler inşallah ayrılmazlar konuşmaya çalışın ama içlerinde ki sevgi bitmiş ise çok zor alışmaya bakmanız gerekecek

nkr_0sh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle umarım böyle bişey olmaz kavga etme sebepleri neyden dolayı aldatma vs yoksa özel değilse paylaşırmisin
İletişim sıkıntısı birbirleriyle inatlaşıp duruyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam uyanıklık yapın. Bak kardeşin ne güzel yapmış. Sende annenin tarafını tut. Babanın haksızlık yaptığını söyleyin. Babanızda bu durumda tek kalacak ve boşanmak istemeyecektir. Ama siz yanında durursanız boşanabilirler
Bunu deneyeceğim kesinlikle aklıma geldi ama emin olamadım saol

Benim annem babam da ayrı ama bu olay ben 1.5 yaşında iken olmuş yani sizinkiler inşallah ayrılmazlar konuşmaya çalışın ama içlerinde ki sevgi bitmiş ise çok zor alışmaya bakmanız gerekecek
Babamın sevgisi bitmek üzere ama başka birini sevmiyor sadece katlanamıyormuş öyle diyor

Aile büyüklerini devreye sokun her iki tarafın. Mutlaka gelsinler anne ve babanız ile konuşsunlar.
Oda sıkıntı birbirlerinin ailelerini hiç sevmiyorlar onlarda pislik yapıp taraf tutuyor

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Benimde anne babam ayrı :( Hemde 1 yaşıından beri ben alıştım babamı 2 ayda bir görüyorum. Ama çoğu zaman anne ve babam eş olmadıkları için ağlıyorum üzülüyorum. Biri baba dediği zaman Tüylerim diken diken oluyor çoğu zaman. Ne yapın ne edin yapmayın yaptırmayın ayrılmasınlar bir şekilde zorlayın benim bu yaşlarımda ayrılsalardı ben bir yolunu bulur tutardım onları ancak herşer 14 sene önce yaşanmış. Eğer KESİN ayrılırlarsada Babanızın yanında yaşayın eğer annenizin maddi durumu kötü ise eğer anneniz işe gidiyor ise sıkıntı yok seçim size kalmış. ben annemin yanında yaşıyorum. şahsen. Böyle üzücü bir durum gerçekten üzüldüm Başkalarınında bu tarz olaylar yaşadığını görünce dahada çok üzülüyorum. Geçmiş olsun

nkr_0sh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benimde anne babam ayrı :( Hemde 1 yaşıından beri ben alıştım babamı 2 ayda bir görüyorum. Ama çoğu zaman anne ve babam eş olmadıkları için ağlıyorum üzülüyorum. Biri baba dediği zaman Tüylerim diken diken oluyor çoğu zaman. Ne yapın ne edin yapmayın yaptırmayın ayrılmasınlar bir şekilde zorlayın benim bu yaşlarımda ayrılsalardı ben bir yolunu bulur tutardım onları ancak herşer 14 sene önce yaşanmış. Eğer KESİN ayrılırlarsada Babanızın yanında yaşayın eğer annenizin maddi durumu kötü ise eğer anneniz işe gidiyor ise sıkıntı yok seçim size kalmış. ben annemin yanında yaşıyorum. şahsen. Böyle üzücü bir durum gerçekten üzüldüm Başkalarınında bu tarz olaylar yaşadığını görünce dahada çok üzülüyorum. Geçmiş olsun
Saol geçmiş olsun

nkr_0sh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aile büyüklerini devreye sokun her iki tarafın. Mutlaka gelsinler anne ve babanız ile konuşsunlar.
Dedemi arayıp babamla Bi konuşsan olurmu dedim sizin karışmamanız gerek annen niye sizi kullanıyor dedi daha fazla bir şeye karışamayacağım hepsi bana kızıyo bitti artık çözüm yok herhalde yinede saol

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Artık senin yapabileceğin bir şey kalmamış. İkisi arasında ayrım yapma ve kavga ettiklerinde size yansıtmamaları gerektiğini söyle bence belki biraz farkındalık oluşur.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Evlenmek gibi ayrılmakta bir karardır aslında saygı duymak lazım. Ama sizin açınızdan baktığımda tabi herşey eskisi olmayacak. Tavsiyem anne ve babanızın belli bir süre ayrı kalıp kafalarını dinlemeleri sonrasında tekrar bir araya gelip değerlendirme yapmaları. Ben sizin taraf olmanızı doğru bulmuyorum.

nkr_0sh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
artık yapıcak bir şey yok karar vermişler bugün konuştular babam boşanmak istiyo sevmiyormuş annemde üzgün ama iki tarafta suçlu ve haklı ama babamın yanında kalabileceğimi sanmıyorum bu gün iyice düşündüm 16 yaşındayım ama aklım alıyor babam çalışıyor kendi de dedi annenle kalırsınız bende size destek olurum hafta sonu falan görüşürüz dedi bende senin yanında kalmak istiyorum diye kendimi yırtcak halim yok bilmiyorum sonra benim yanımda kal derse seçim yapamam ben kardeşim seçse bile ben yapamam bu şekilde oldu bende anladım artık anneme biraz üzülüyorum ama geçer bence üzülüyorum ama kabullenmek te gerek diye düşündüm....

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
artık yapıcak bir şey yok karar vermişler bugün konuştular babam boşanmak istiyo sevmiyormuş annemde üzgün ama iki tarafta suçlu ve haklı ama babamın yanında kalabileceğimi sanmıyorum bu gün iyice düşündüm 16 yaşındayım ama aklım alıyor babam çalışıyor kendi de dedi annenle kalırsınız bende size destek olurum hafta sonu falan görüşürüz dedi bende senin yanında kalmak istiyorum diye kendimi yırtcak halim yok bilmiyorum sonra benim yanımda kal derse seçim yapamam ben kardeşim seçse bile ben yapamam bu şekilde oldu bende anladım artık anneme biraz üzülüyorum ama geçer bence üzülüyorum ama kabullenmek te gerek diye düşündüm....
Kardesim gecmis olsun. Cevremde 4. Evliligini yapmis yakin akrabamda var. Bosananlarda. O yardim ederim sozu cogu zaman havada kaliyor. Hangisinin yanindaysan ona gore yasiyorsun.
23 yasinda dul kalipta evlenmeyen kadin gordum de. (Suan 70 80 yaslarinda)
55 inde dul kalip evlenmeyen adam gormedim duymadim.
Erkeklerin beceriksizligimi hayata bakisi mi bilemem ama babana bel baglama.

Anne baba ayri ve ikisininde durumlari iyiyse iki taraftan para kopararak kendi dalgana bakmaya basla. Kendini yıpratmamaya calis.

Eger babanin hayatinda biri var mi yokmu ogrenmek icin son dakikaya kadar seninle kalicam de. Yeni gelen evde cocuk istemez ? Babanda saklamak icin ilkte tamam desede son anlara dogru seni annene birakmaya calisir

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Benim ailem boşandı. Annem ile kalıyorum. Aile büyüklerinden yardım isteyebilirsin veya annen ve babanı ayrı bir evde bir süre yaşamaya ikna et.
Araya zaman girince birbirleri için vazgeçilmez olduklarını anlayacaklardır.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Öncelikle yaşınızı bilmiyorum ama sürekli kavga ve gürültü patırtı olan bir evde yaşamak en ebeveynler ne de çocuklar için huzur verici olmaz. Her ne kadar siz haklı olarak da anne ve babanızın ayrı olmasını istemeseniz dahi bazen hem çocuklar hem de ebeveynler olarak ayrı olmaz daha huzur verici olabilir. Burada çocukları korkutan geleceğin belirsizliği ve alışılagelmiş düzenin bozulmasıdır. Anne ve baba boşandıktan sonra medeni bir şekilde iletişim kurabilirlerse endişe edecek birşey olmaz. Bu noktada önemli olan annenin babayı veya babanın anneyi kötülememesidir.

Herşey geçer ve herşey yoluna girer. Emin ol ki zaman gecince annenin de üzüntüsü azalacaktır.
En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Aslında doğru söylüyosun. Çocuk fazla yıpranmış biraz kendine gelmeli. Tek başınalık durumundan sıyrılmalı biri rehber olmalı
Çocuk dediğiniz 20 yaşında bir genç elbet yıpranmıştır daha fazla kendisine zarar vermesin diye söyledim

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kardesim gecmis olsun. Cevremde 4. Evliligini yapmis yakin akrabamda var. Bosananlarda. O yardim ederim sozu cogu zaman havada kaliyor. Hangisinin yanindaysan ona gore yasiyorsun.
23 yasinda dul kalipta evlenmeyen kadin gordum de. (Suan 70 80 yaslarinda)
55 inde dul kalip evlenmeyen adam gormedim duymadim.
Erkeklerin beceriksizligimi hayata bakisi mi bilemem ama babana bel baglama.

Anne baba ayri ve ikisininde durumlari iyiyse iki taraftan para kopararak kendi dalgana bakmaya basla. Kendini yıpratmamaya calis.

Eger babanin hayatinda biri var mi yokmu ogrenmek icin son dakikaya kadar seninle kalicam de. Yeni gelen evde cocuk istemez ? Babanda saklamak icin ilkte tamam desede son anlara dogru seni annene birakmaya calisir
Bence pek çok erkeğin bir kadına bel bağlamasından. Yumurta kırıp omlet yapamayan, makarna dahi pişiremeyen pek çok adam var.
Ben de boşandım. 12 yaşında da oğlum var. Pandemiden dolayı ( tek iyi yanı pandeminin) online eğitim olduğu için haftanın yarısında bende. Yazın mutlaka 1 ay aralıksız tatile gidiyoruz beraber. O sebeple her örnek kötü olacak da demek değil. Fakat işi çoğunluğa vurursak haklısınız.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bence de kabullenmek alacağın yaraların en az olmasına yarar. Sonuçta onlar ayrılıyor anne veya Babanız olmaktan vazgeçmiyor ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Allah Teala bir kutsi hadiste buyurdu ki: "Bir yuvada benim sözüm dinlenir, bana itaat edilirse o evin sahiplerine iki şey veririm: 1. Evlerine rızık bir girer ben onu bereketlendirir 5'e çıkarırım. Yokluk çekmezler. 2. Kalplerine sevgi veririm, birbirlerini büyük bir muhabbetle severler. Eğer beni evlerinden kovar, şeytanı başköşeye oturturlarsa onlara da tam aksine iki şeyden yoksun kılarım. 1. Evlerine rızık 5 girer, ben onun bereketini yok eder, bire düşürürüm. Evlerine çok kazanç girse dahi gözleri bir türlü doymaz, kendilerini hep ihtiyaç içinde hissederler. 2. Kalplerinden sevgiyi, muhabbeti kaldırırım, birbirlerini çekemez, tahammül edemez hale gelirler."

Çünkü kalplerin sahibi Allah'tır. Kalplere o hükmeder. Kanserden vefat eden rahmetli eşimle tam 32 yıl yaşadım. Onu ilk gördüğüm gün nasıl bir aşk ve muhabbet hissetimse öldüğü gün onun 10 kat fazlasını hissetmiştim. İkinci eşimle de beş yıldır beraberim, tek bir kez kavga etmedim, kırmadım, incitmedim onu.

Sizin anlayacağınız bütün mesele bir evde Allah'ın varlığının ne kadar hükümran olduğudur. Onun var olduğu yerde ne kavga, ne niza, ne sevgisizlik... Asla barınamaz. Bütün sevgilerin, mutlulukların, muhabbetlerin tek kaynağı vardır, o da sadece Allah sevgisidir. Onun eksik olduğu kalpler hiçbir zaman huzur bulamayacaklardır.

Allah yardımcın olsun kardeşim. Bari sen iyi bir müslüman ol, hayatını sevgiyle, muhabbetle sürdür. Babanın, annenin size yaşatamadığı mutlu yuva tablosunu sen yarınlarda kendi çocuklarına, ailene yaşat.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Hz. Mevlana Mesnevisinde daha ilk kelime seçimiyle (Bişnev) Kuran ve Tasavvufa gönderme yapmaktadır. Öyle yorumlanır ki; Arapçadaki 'B' harfinin Allahın hiçbir yarattığına benzemeyen diğer yandan yüm yarattıklarının kendi yansımasından oluştuğu (tenzih ve teşbih) bir evrenin varlığını şekil ile anlattığıdır. Dinle(bişnev) ile başlıyor ilk satırı Mesnevinin. Dinlemek için ise bir kaç şey lazım. Önce duyulacak bir ses ve bu sesin ait olduğu bir yaratık ve aynı zamanda o sesi duyabilecek yetenekte bir muhattap. Ses çok önemli bir başlangıç metaforu çünkü tasavvufi yaklaşımda evrenin ses ile başladığına inanılıyor. Işık ise sonradan geliyor.

Neden mi yazdım bunları ? Birbirini dinlemesini bilen iki taraf olmadıkça tek taraflı çabalar ile bir yere getirebilmek mümkün değil ilişkileri. O sebeple umarım hem sen dinlemesini bilirsin hem de ilerideki eşin seni dinlemesini bilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Bu olaydan en çok Sizin yani çocukların zorluk çekeceğini bilmeni isterim. Çünkü bu zorluklar benide yıprattı. Uzun zaman oldu baba bizden boşanalı hala çoğu sorunlar devam etmekte.

Yani bir ailenin dağılması çok kötü bir durum hemde çocuklara göre.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Erken yaşta olması en iyisi çocuk hiç alışmadan bende 2 yaşımda kaybetmiştim :( ama pek üzülmem sonuçta hatırlamadığım birine nasıl üzülürümki

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Eğer boşanırlarsa yıpranırsınız.Bir ona git bir buna git.Alışamazsınız.Aile büyüklerine söylemenizde fayda var

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bazen ayrılmaları birlikte olmalarından daha hayırlı olabilir...Elinden geleni yap ama şu an mantıklı gelmeyen şeylerin büyüdüğünde anlayacağın durumlara dönüştüğünü görüyorsun zamanla.

Reaksiyon puanı
3,027
Öncelikle geçmiş olsun, ebeveynlerin ayrılması kötüdür ama iyi yönden bakacak olursan artık kavga etmelerine gerek yok. Anlaşamıyorlarsa birlikte olmalarının pek anlamı yok, yine de çocuk için anne ve babanın ayrılığı zordur sen bunu en iyi şekilde kabullenmeye çalış.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bazen ayrılmaları birlikte olmalarından daha hayırlı olabilir...Elinden geleni yap ama şu an mantıklı gelmeyen şeylerin büyüdüğünde anlayacağın durumlara dönüştüğünü görüyorsun zamanla.
Katılıyorum. Dışarıdan bakıldığında iki insanın medeni bir şekilde boşanması normal algılanıyor ancak iş insanın kendi annesi ve babasına gelince duygusal bakılıyor mecburen. İnsan bir şekilde çabalayıp boşanma olayına duygusal yaklaşmayıp mantıklı olanın bu olduğuna kendini ikna edebilirse en az yıpranma ile bu süreci atlatır.