Sistem Nasıl (3000-4000 bütçe)

Bu konuyu okuyanlar

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar merhaba, gündelik işlerimi halletmek için apu sistem toplamayı düşünüyorum. Oyun oynamayı seven birisi değilim, bu sebeple şu anlık apu sistem kullanmak daha mantıklı geliyor.
Önümüzdeki 4-5 yıllık süreçte bana sıkıntı çıkarır mı, ileride elime para geçtikçe hdd-ekran kartı gibi upgradelerde sorun yaşar mıyım, bu bütçeyle önerebileceğiniz başka ssdli apu sistemler var mı; varsa yardımlarınızı bekliyorum..Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46.8 KB · Görüntüleme: 159

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
aşırı oyun oynamıyorsan sıkıntı çıkarmaz

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Hocam işlemciyi ryzen 5 3500 serisi yaparsanız bir çok ekran kartını destekler üst seviye ilerde glistirme ypcksanız 3500 ypn iyi bi ekran kartı tkrsınız

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
3400-3500 farkları neler hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

aşırı oyun oynamıyorsan sıkıntı çıkarmaz
hiç oyun oynamıyorum şimdilerde nette takılma,dizi film - adobe programları ve online eğitim için kullanacağım

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
3400g apu sistem işlemcisidir belli bi sınırı vardır ekran kartı beslemk için hocam ileride belirli bir yüksek kart takacaksanız rxt veya rx serisi yetersiz glebilir 3500 serisi rtx kartları ve bi cok kartı destkliyeck güce sahip ilerisi için 3500 daha ideal olur

Son düzenleme:

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
peki 3500 takınca ekran kartı ekleyene kadarki süreçte performans düşüklüğü yaşar mıyım hocam yoksa 3500 de apu sistemi en az 3400 kadar besler mi

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
peki 3500 takınca ekran kartı ekleyene kadarki süreçte performans düşüklüğü yaşar mıyım hocam yoksa 3500 de apu sistemi en az 3400 kadar besler mi
Fazlasını besler hocam 3500 işlemci 3400den üstün bi şlemci zaten ekran kartsız kullanacağınız için fazla bile performs alırsınız zaten oyun oynamacakmısınız ki ekran kartı tkıp kullansanız dahi yine çok iyi performns alırsınız

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
ram ssd kasa anakart hakkında düşünceleriniz nedir hocam

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Up! yok mu tavsiyede bulunabilecek sistem toplama konusunda detaylı bilgi sahibi arkadaşlar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Up! yok mu tavsiyede bulunabilecek sistem toplama konusunda detaylı bilgi sahibi arkadaşlar
Up yazmanıza gerek yok.Konu zaten güncel :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba, gündelik işlerimi halletmek için apu sistem toplamayı düşünüyorum. Oyun oynamayı seven birisi değilim, bu sebeple şu anlık apu sistem kullanmak daha mantıklı geliyor.
Önümüzdeki 4-5 yıllık süreçte bana sıkıntı çıkarır mı, ileride elime para geçtikçe hdd-ekran kartı gibi upgradelerde sorun yaşar mıyım, bu bütçeyle önerebileceğiniz başka ssdli apu sistemler var mı; varsa yardımlarınızı bekliyorum..Teşekkürler
Çıkarmaz,yeterli :)

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Güzel bir sıkıntı yok. 3500 alma ekran kartı gerekir :)

mertorgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Parçaları ayrı ayrı sitelerden alıp kendim toplamam mı yoksa herhangi bir siteden montajıyla birlikte almam mı daha uygun olur sizce

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Parçaları ayrı ayrı sitelerden alıp kendim toplamam mı yoksa herhangi bir siteden montajıyla birlikte almam mı daha uygun olur sizce
Kendi bilginiz varsa toplama konusunda ayrı ayrı alın çoğu sitelerde bazı gnlerde indirim oluyor dnk getirirsniz blki iyi parçaları indirimli alırsınız ayrıca mntaj hizmeti parasıda alıyor bzı siteler aceliniz var ise hazır sistmde alınır

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Hazır sistemler ucuz olabiliyor ama kendinizin toplamasınin avantajı istediğiniz marka model oluyor. Hazır sisteme verilen ile yetiniyorsunuz. Hedefiniz bütçeyse güzel uygun hazır sistemler olabilir, onları tercih etmek gerekir ama amacınız kalıte yada kafanızdaki yapmaksa o zaman toplamak gerekir

Son mesajlar