Youtube' den ne kadar para kazanılıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
youtube'dan para kazanmak zor zanaat, orkun ışıtmak ile bu konuyla ilgili bir soru cevap içeriğine denk geldim, youtube'a para kazanmak için girip de kazananı ben görmedim ve vergilendirme çok yüksek demiş, çok da haksız sayılmaz. yola bu mantıkla çıkarsanız para kazanmak zor bence de.

Kendisi ne için girmiş?
Hava cıva. Evet para kazanmak çok zor ama kimseye girme demem.
Denemek bedava.

bay.tugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar Konu açık youtubeden ne kadar para kazanılıyor ? Ve detayları neler paylaşırsanız sevinirim.
Babamın 1500 aboneli kanalı var 150.000 izlenen videosu var peki para ? 0.50 dolar yada TL ydi tam hatırlamıyorum ayrıca 200 tl olmadan çekemiyosun paranı

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
Para kazanılmıyor diyenin aklına şaşarım Orkun ışıtmak dediğiniz adam ayda tahmini 100.000 tl yi cebine koyuyor girmek isteyenlere de tu kaka diyor Onlar zaten zengin diyen arkadaşlara da katılmıyorum buradaki para bir nevi havadan geliyor hem ünlü oluyorlar hem eğleniyorlar hemde manyak paralar kazanıyorlar Aklında fikir olan uzun süre içerikler üretebilirim diyen herkes girmeli ama oradan buradan çalarak kırparak montajlarım değiştiririm diyenler uzak dursun

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
4 bin saat izlenme 1000 abone şartı olduğunu hatırlıyorum. Daha sonra videolarda izlettiğin reklamlara göre belli bir miktar para alıyorsun 10 bin aboneli kanal günde 1 kez video çekse aylık yaklaşık 200,300 TL para alıyor. Youtube'de videolarının izlenme sayısı iyise, ve sponsorun varsa çok deli para kazanılıyor.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
4 bin saat izlenme 1000 abone şartı olduğunu hatırlıyorum. Daha sonra videolarda izlettiğin reklamlara göre belli bir miktar para alıyorsun 10 bin aboneli kanal günde 1 kez video çekse aylık yaklaşık 200,300 TL para alıyor. Youtube'de videolarının izlenme sayısı iyise, ve sponsorun varsa çok deli para kazanılıyor.
Hiç komik değil kanalı bile 150TL falan kazanıyormuş 200-300TL 10bin abonede zor

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Para kazanılmıyor diyenin aklına şaşarım Orkun ışıtmak dediğiniz adam ayda tahmini 100.000 tl yi cebine koyuyor girmek isteyenlere de tu kaka diyor Onlar zaten zengin diyen arkadaşlara da katılmıyorum buradaki para bir nevi havadan geliyor hem ünlü oluyorlar hem eğleniyorlar hemde manyak paralar kazanıyorlar Aklında fikir olan uzun süre içerikler üretebilirim diyen herkes girmeli ama oradan buradan çalarak kırparak montajlarım değiştiririm diyenler uzak dursun
Ben onlara "zaten zenginlerdi" demedim. Teknolojiye ulaşacak kadar paran varsa fakir değilsindir. Orkun 2010 - 11 - 12 dönemlerinde içerik üretiyordu. O zaman YouTuber'lık diye bir şey yoktu. Adam eğlence olsun diye çekmiş belli ki, e teknolojiye de ulaşabiliyor. Bi kısmı bu iş popüler olduktan sonra başladı ama onların içinden de durumu kötü olan yoktu bence. Popo kadar evleri yok, rahat rahat video çekmeye müsait.

"Sitede oturan ergen irisi" modundaki çocuklar YouTuber olmaya müsaitti anlayacağın. Onların rekabet edeceği kişiler yoktu bir şekilde büyüdüler.

Şu an açacağın bir YouTube kanalın tutma ihtimali şunlara bağlı.

• O YouTuber'lardan en az birisi arkadaşın olmalı ki network oluşabilsin.
  • Tanıtıma, ekipmana ayıracak bütçen varsa, bu paranın yok olma ihtimaline üzülmeyeceksen gir.
  • Ya çok sempatik ya da kendini izleten bir iticiliğin olması lazım. Bunların ortak noktası ağzının laf yapıyor olması. Donuk birisiysen hiç bulaşma.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105
Hiç komik değil kanalı bile 150TL falan kazanıyormuş 200-300TL 10bin abonede zor
Onu kim söylüyorsa yalan konusunda çok başarılı Burada en az ne kadar kazanırsan sana yeter bunu belirlemelisin bazısı için 10K az iken bazısının 5 aylığına denk geliyor Herkese şunu diyorum herhangi bir konuda yeteneğiniz varsa hemen girin Mevcut cep telefonunuzla süper montajlar yaparsınız kendinize güvenmeniz ve azimli olmanız lazım

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Valla ben onu bunu bilmem de bu yayıncılık ve youtuber'lik işinin de artık suyu çıktı önüne gelen oluyor baydım zaten pek video da açıp izlemiyorum artık. Ama şunu diyeyim oyun kanalından tutunda saçma sapan yemek yeme kanalları bile deli paralar kazanıyorlar. Özellikle de şu oyun videosu çekenler. En kötüsünün bile elinin altında bir çok kişinin hayalini kurduğu sistemler var.

Son mesajlar