Dolar 7,60 seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor seviyesini gördü

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ekonomi çoh iyi'ye kadar geldiğimize göre biri çayları tazeleyip tavla getirse iyi olur. Sabah sabah iyi gider.
Ekonomi çoh eyi dediğimize göre şimdi maaşımızı çekebiliriz.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Japonya'da 1 litre benzin 127 YEN olarak belirlenmiştir. Asgari ücret aylık ortalama 190.000 YEN
Yani onların reisleri paradan sıfırları atmamış.
Eskiden Türkiye'de dolar bir milyon lira değil miydi? Yani bir lira.
Ekli dosyayı görüntüle 117262

Bay çok bilmiş amca Facebook bilgilerini buraya salladın bak yine işe yaramadı. :D
Peki 1 dolar 76,21 rus rublesi yapıyor, sizin dediğinize göre Rusya bizden kat be kat daha batık durumda öyle mi.

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
images (5).jpeg

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Elhamdülillah, ülkemiz sosyal haklar ve yaşam kalitesi ve de satın alma gücü olarak bir çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda, ha bunu görmeyenler yada görmek istemeyenler var mı var, onlarda inşallah görürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çocuk muyuz? Bahane üretmeyin sorunu görün.
Emredersin, başka bir isteğin var mıydı.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
yaşam kalitesi ve de satın alma gücü olarak bir çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda
Benim alamama sebeplerim neler acaba? Kendimi bir sorgulayayım. Yada bu gücü nasıl elde edebiliriz, asgari ücret ortadayken, açıklarsanız sevinirim. Ona göre kendime harita çizmek istiyorum.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Elhamdülillah, ülkemiz sosyal haklar ve yaşam kalitesi ve de satın alma gücü olarak bir çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda, ha bunu görmeyenler yada görmek istemeyenler var mı var, onlarda inşallah görürler.

atma ziya satın alma gücümü avrupada redmi note 9 pro 100 euro ben aldım hatta burd 2000 lira 200 euro olan pc burda 2000 3000 bu bide kosava neresi iyi alım gücünün

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Ay ben gülerim. Hangi ülkeden iyiyz söyler misin bizi kıskanan Almanyadan mı, Fransadan mı?

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Herkese Günaydın, hayırlı ve sağlıklı sabahlar dilerim.
Ülkesinin ekonomisini sadece dolara bakarak değerlendiren bay çok bilmişler, size kalırsa japonya perişan vaziyette.
1 Dolar kaç Japon Yeni (JPY) eder? - 1 USD ve JPY Hesaplama, Döviz Kurları, Para Çevirici
asgri ucret 190000 yen ah suna kanmayın gözünüzü açın

Ay ben gülerim. Hangi ülkeden iyiyz söyler misin bizi kıskanan Almanyadan mı, Fransadan mı?
avrupa bizi kiskanıyor yegenim

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bugün borçları çeviremiyoruz diye dükkanı sattık, nasıl bir ülkeymişiz ki hem ekonomide iyi olalım hem borçları ödeyemeyelim. İkisinden birinde bir yanlışlık var acaba hangisi?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Öyleyse iyi çünkü artık agam bizimle eğleniyir diye sayıklamaya başlamıştım.

Çünkü vatandaş ya iktidardan nemalanan, pastadan payını almış karnı tok biri ya da kırk yaş üzeri ülkeden kopuk eski biri. Başka açıklaması yok.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Suçumuz neydi beyler? Bunları yaşamak için 2 şey olması lazım 1.si ya suçlu olmalıyız 2.si suçlulara inanmalıyız. Suçlulara inanacak kadar gerizekalı insan olacağını düşünmüyorum o yüzden biz suçluyuz sanırım. Yoksa var mı?...

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bugün borçları çeviremiyoruz diye dükkanı sattık, nasıl bir ülkeymişiz ki hem ekonomide iyi olalım hem borçları ödeyemeyelim. İkisinden birinde bir yanlışlık var acaba hangisi?
Çok güzel bir örnek verdin ?, senin mali durumun ülkeyi mi temsil ediyor.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Dolarla ne işiniz var arkadaşlar!

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Bu mali durum değil ulkenin ekonimi kötü anla her 2 kişiden 1 yi avrupaya gitmek istiyor

Bu mali durum değil ulkenin ekonimi kötü anla her 2 kişiden 1 yi avrupaya gitmek istiyor

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Benim alamama sebeplerim neler acaba? Kendimi bir sorgulayayım. Yada bu gücü nasıl elde edebiliriz, asgari ücret ortadayken, açıklarsanız sevinirim. Ona göre kendime harita çizmek istiyorum.
@mapavrili hocam cevap bekliyorum. Lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Bunun çözümünü ben bilsem önce kendime alırım birşeyler:), 50 yaşındayım daha kendime ait bir arabam olmadı, seneye emekli olacağım nasipse, inşallah o zaman olur olmasa da sıkıntı yok.:)
aga zaten araban olmadı diyon bu senin ekonominin kötü olduğu anlamına gelir 300 euro araba var

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Ekonomiden hiç anlamam ve bu konuda yorum yapmayacağım fakat benim teşhis ettiğim bir şey var ülkemde.
Evet fakirlik var ve heryerde var.Ben hep şöyle derim.Zengin zekatıyla,fakir şükrüyle sınanır.
Ülkemde bence fakirlikten daha çok lüks yaşayamama sorunu var.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ekonomiden hiç anlamam ve bu konuda yorum yapmayacağım fakat benim teşhis ettiğim bir şey var ülkemde.
Evet fakirlik var ve heryerde var.Ben hep şöyle derim.Zengin zekatıyla,fakir şükrüyle sınanır.
Ülkemde bence fakirlikten daha çok lüks yaşayamama sorunu var.
Zenginlerin vergiden kaçma huyu var her gün birilerinin vergisi sıfırlanıyor.

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641
Burası çok önemli
Çokkomelli ya

Kanka 1.7 yi ters çevirip 0.5 kodular

Kanka 1.7 yi ters çevirip 0.5 kodular

Ekli dosyayı görüntüle 117180

O Berk’i bulmam lazım. Ona birkaç soru soracağım....
Ozaman ülkenin içinden geçmişler ihsan

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bunun çözümünü ben bilsem önce kendime alırım birşeyler:), 50 yaşındayım daha kendime ait bir arabam olmadı, seneye emekli olacağım nasipse, inşallah o zaman olur olmasa da sıkıntı yok.:)
Ne kadar güzel emekli olacakmışsınız. Emekli paranız ile alırsınız o zaman bir tane araç, gerçi o eskide kaldı değil mi? Emekli ikramiyesi ile ev yada araba almak.

Bu arada bende 65 yaşında emekli olacağım, siz yine kurtarmışsınız..

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ne kadar güzel emekli olacakmışsınız. Emekli paranız ile alırsınız o zaman bir tane araç, gerçi o eskide kaldı değil mi? Emekli ikramiyesi ile ev yada araba almak.

Bu arada bende 65 yaşında emekli olacağım, siz yine kurtarmışsınız..
Kendi bütçeme uyanı alacağım için sıkıntı yok.?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Avrupada 1 yıl çalışıp arabanın kralını alıyorlar. Hiç mi istemedin amca bunca yıl bir araba, daha rahat yaşam? Kaderimiz böyleymiş deyip bekleyecek miyiz? 50 yıl sana araba aldırmayanları eleştirmek daha doğru değil mi?

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Avrupada 1 yıl çalışıp arabanın kralını alıyorlar. Hiç mi istemedin amca bunca yıl bir araba, daha rahat yaşam? Kaderimiz böyleymiş deyip bekleyecek miyiz? 50 yıl sana araba aldırmayanları eleştirmek daha doğru değil mi?
Sende benim gibi 80 li 90 yılları bu ülkede görmüş , yaşamış olsaydın bugünkü yaşantına binlerce kere şükrederdin. Araba mevzuunda gelince illa arabam olsun diye isteseydim iyi kötü alırdım bir şey ama çalıştığım işyerlerinde genelde arabam oluyordu, çokta aman aman bir araba ihtiyacım olmuyor.

Ayrıca Avrupa'da hep nasıl ilerlerimin kavgası varken maalesef bizim ülkemizde , ben bu iktidarı nasıl elde edebilirim, ve devleti nasıl soyabilirimin kavgası yapıldı on yıllarca.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Ben gördüm yaşadım, eskiyi mumla aramasam da şu an her şeyin toz pembe olmadığını hatta çok pis bir yolda olduğumuzu farkediyorum.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ak parti iktidarlarından önce yatırım olarak seçim zamanı bir boş araziye iki kürek harç atılırdı, vayy başbakan bilmem ne fabrikasının temelini attı diye yaygara koparılırdı, tabiki gerisi yok ortada fabrika falan hikaye zaten.