Udemy ile yazılım dili öğrenmek mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
peki profosyonel olunabilirmi
Kendini öğrene öğrene yapabilirsen evet. Hatta bir kursu bitirip diğerine de başlayabilirsiniz. Kitaplar okuyabilirsiniz öğreneceğiniz yazılım dili ile ilgili.

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
tamam teşekkür ederim yani bunu bana önerebilirsin
Kendini öğrene öğrene yapabilirsen evet. Hatta bir kursu bitirip diğerine de başlayabilirsiniz. Kitaplar okuyabilirsiniz öğreneceğiniz yazılım dili ile ilgili.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
tamam teşekkür ederim yani bunu bana önerebilirsin
Evet. Bir kursu bitirip diğerine başlayıp başlayacağınız yazılım dili ile ilgili kitaplar okursanız orta profesyonel olabilirsiniz.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Bir gld sözü udemy boş PDF ile coş

Evet. Bir kursu bitirip diğerine başlayıp başlayacağınız yazılım dili ile ilgili kitaplar okursanız orta profesyonel olabilirsiniz.
orta/İleri seviye demek bir dilde ve o dilin frameworklerinde derinlemesine tecrübe kazanmak, veri yapıları ve algoritmalarda sular seller gibi olmak bunun yanında programlama metodojilerini, yazılım tasarımını, object oriented ve functional programming konseptlerini, kaliteli kod yazma standartlarını, kod yazma ile ilgili işlemlerin dışında, microservices yapısını, soa, rest, web services, test driven development, unit test, integration test, continuous integration development gibi kavramları, container kavramını, dockerı, DevOps işlemlerini, git gibi vcs sistemlerini, cloud computing - serverless architecture yapısını vs vs bir ton şeyi bilmesi gerekir.

Şimdi karar verin bunlar video ile olabilecek şeyler mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

dil ne yardım ederiz

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bir gld sözü udemy boş PDF ile coş

orta/İleri seviye demek bir dilde ve o dilin frameworklerinde derinlemesine tecrübe kazanmak, veri yapıları ve algoritmalarda sular seller gibi olmak bunun yanında programlama metodojilerini, yazılım tasarımını, object oriented ve functional programming konseptlerini, kaliteli kod yazma standartlarını, kod yazma ile ilgili işlemlerin dışında, microservices yapısını, soa, rest, web services, test driven development, unit test, integration test, continuous integration development gibi kavramları, container kavramını, dockerı, DevOps işlemlerini, git gibi vcs sistemlerini, cloud computing - serverless architecture yapısını vs vs bir ton şeyi bilmesi gerekir.

Şimdi karar verin bunlar video ile olabilecek şeyler mi ?

dil ne yardım ederiz
peki kursamı gitmeliyim

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
az çok demeden PDF de gördüklerini kopyala yapıştır olmadan dene sonra ben bunu nasıl daha az güç kullanarak Nasıl daha hızlı yapabilirim diye düşun github takileri incele

peki kursamı gitmeliyim
bence PDF daha iyi paran boşa gider YouTube tan uzak dur düzgün kalın önerim İngilizce PDF bul oku

amacın ne yazmak web site hile vs de dil de öğrenmek için PDF de atarız hemde bedava ? meslek olacaksa üni gitmen gerek anca şirkette kod yazan kişi olursun bu mühendis ile aynı şey değil

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
tamam zaten youtube a bakmıştım ama pek birşey anlamadım
az çok demeden PDF de gördüklerini kopyala yapıştır olmadan dene sonra ben bunu nasıl daha az güç kullanarak Nasıl daha hızlı yapabilirim diye düşun github takileri incele

bence PDF daha iyi paran boşa gider YouTube tan uzak dur düzgün kalın önerim İngilizce PDF bul oku

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
c sharp ile bi başlamak istiyorum

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
c sharp ile bi başlamak istiyorum
bitince gel

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
bitince gel
tamam teşekkür ediyorum sana ulaşırım

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
tamam da bunun türkçesi yokmu ya benim ingilizce yarı

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi varmış. Nasıl öğrenebileceğini kendin bilmelisin.
Ne Udemi den, ne de kitaptan profesyonel olamazsın. Ama bir şeyler öğrenmiş olursun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bana göre Udemy veya başka online siteler üstünden bir program yazılım veya yabancı dil direk öğrenilemez. Bu tarz siteler ancak sana temel oluşturabilir. Veya yardımcı takviye yapabileceğin yerler olabilir.

Profesyonel seviyede bir yazılım dili öğrenmek için o alanda eğitim veren artık 200-300 500 saat neyse parasını verip bizzat yüz yüze dersler ile anla öğrenilebileceğini düşünüyorum. Ondan sonrada profesyonel olman senin üstüne düşmen ve kendini geliştirmen ile gelecektir.