modem tavsiyesi ?

Bu konuyu okuyanlar

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar merhaba Türknet VDSL 35Mbps internetim var 1 hafta tatile gittim gitmeden modemin fişini çektim boşuna açık kalmasın diye 1 hafta sonra geri döndüm modemi prize taktım açıldı hızım 32Mbps olması gerekirken 5-7Mbps gördüm daha önce tam hız alıyodum sorun yoktu şimdi niye böyle oldu anlamadım bide bende tp-link TDW9970 modem var şimdi ilk kurulumda arkadaş geldi eve kurulumu yaptı bendeki modemi taktık bizim telefon prizi eski biraz 3 girişli adaptörle taktık adsl ışığı yanmadı hiç sonra kendi modemi çıkardı test etmek için kendi modemini taktı bütün ışıklar direk yandı sabit şimdi modemimmi arızalı değişmemmi gerekiyo anlamadım 1-2dk sonra adsl ışığı yanıp sönüyo sonra tamamen gidiyo yanmıyo sabit kabloyu 5-6defa çıkar yapınca anca dsl ışığı sabit yanıyo çok zorluyo beni bir temazslıkmı var anlamadım size ne yapmayalım yeni modem alimmi yoksa bina girişindeki kabloları kontrol ettirimmi bi elektrikçiye yani gerçi dışardaki kutuda herhangi bir sorun yokda bizim üst kattaki ev sahibide internet kullanıyo bizimkiyle onların portları aynı kutuda bi yardımcı olursanız çok sevinirim.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Arkadaşlar merhaba Türknet VDSL 35Mbps internetim var 1 hafta tatile gittim gitmeden modemin fişini çektim boşuna açık kalmasın diye 1 hafta sonra geri döndüm modemi prize taktım açıldı hızım 32Mbps olması gerekirken 5-7Mbps gördüm daha önce tam hız alıyodum sorun yoktu şimdi niye böyle oldu anlamadım bide bende tp-link TDW9970 modem var şimdi ilk kurulumda arkadaş geldi eve kurulumu yaptı bendeki modemi taktık bizim telefon prizi eski biraz 3 girişli adaptörle taktık adsl ışığı yanmadı hiç sonra kendi modemi çıkardı test etmek için kendi modemini taktı bütün ışıklar direk yandı sabit şimdi modemimmi arızalı değişmemmi gerekiyo anlamadım 1-2dk sonra adsl ışığı yanıp sönüyo sonra tamamen gidiyo yanmıyo sabit kabloyu 5-6defa çıkar yapınca anca dsl ışığı sabit yanıyo çok zorluyo beni bir temazslıkmı var anlamadım size ne yapmayalım yeni modem alimmi yoksa bina girişindeki kabloları kontrol ettirimmi bi elektrikçiye yani gerçi dışardaki kutuda herhangi bir sorun yokda bizim üst kattaki ev sahibide internet kullanıyo bizimkiyle onların portları aynı kutuda bi yardımcı olursanız çok sevinirim.
İnternet ayarlarını kontrol edin siz tatile gittiniz diye modem bozulmaz. Fişte takıl kalsa belki bozulma ihtimali olurdu elektrik dalgalanması vs, takılı bırakmadığınız için %99,9 modeminiz sağlamdır.

Anlattıklarınızdan modeminizin VDSL yerine ADSL olarak bağlandığını andırıyor.
Bizim bir akraba da vdsl2 ye geçti sizin modemin aynısı var onda da.
Ayarlama sihirbazında vdsl seçmesine rağmen arka planda bağlantı şekli adsl2 de kalıyor haliyle bağlanmıyordu girip değiştirince bağlandı 32-33 Mbit olarak siz de ayarları kontrol edin.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
İnternet ayarlarını kontrol edin siz tatile gittiniz diye modem bozulmaz. Fişte takıl kalsa belki bozulma ihtimali olurdu elektrik dalgalanması vs, takılı bırakmadığınız için %99,9 modeminiz sağlamdır.

Anlattıklarınızdan modeminizin VDSL yerine ADSL olarak bağlandığını andırıyor.
Bizim bir akraba da vdsl2 ye geçti sizin modemin aynısı var onda da.
Ayarlama sihirbazında vdsl seçmesine rağmen arka planda bağlantı şekli adsl2 de kalıyor haliyle bağlanmıyordu girip değiştirince bağlandı 32-33 Mbit olarak siz de ayarları kontrol edin.
DSL modülasyon türü VDSL2 yazıyo baktığımda şuan indirme hızı 7Mbps modem arayüzünden baktım bide türknet online işlemlerde teknik bilgiler kısmına baktığımda ordada indirme hızı 7Mbps yazıyo

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
DSL modülasyon türü VDSL2 yazıyo baktığımda şuan indirme hızı 7Mbps modem arayüzünden baktım bide türknet online işlemlerde teknik bilgiler kısmına baktığımda ordada indirme hızı 7Mbps yazıyo
teamviewer varsa bakıp yardımcı olabilirim, isterseniz tabii ki.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
teamviewer varsa bakıp yardımcı olabilirim, isterseniz tabii ki.
[/QU
yok sağolun hocam gerek yok ben bu sorunu anlamadım onu çözmeye çalışıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu anki DSL modülasyon türü VDSL ve ADSL WAN bağlantısı devre dışı bırakılmıştır diyo

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
yok sağolun hocam gerek yok ben bu sorunu anlamadım onu çözmeye çalışıyorum
siz bilirsiniz ama modem arıza yapsa hiç bağlanmaz.

DSL modülasyon türünü gösteren bir ekran görüntüsü alır mısınız?

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38.9 KB · Görüntüleme: 260

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Hızlı kurulum sihirbazında modülasyon vdsl seçilmesine rağmen arka planda adsl bağlanıyor.
Aynı modemle aynı sorunu yaşadım daha önce bu nedenle ppp bağlantısına tıklayıp detay ayarlamaların yapıldığı bölümden kontrol etmek gerekiyor.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hızlı kurulum sihirbazında modülasyon vdsl seçilmesine rağmen arka planda adsl bağlanıyor.
Aynı modemle aynı sorunu yaşadım daha önce bu nedenle ppp bağlantısına tıklayıp detay ayarlamaların yapıldığı bölümden kontrol etmek gerekiyor.
nasıl yapıcam o bölüm nerede arayüzde

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
yerini tam hatırlamıyorum "Ağ Bağlantıları"nın altında olabilir.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
bu şekilde seçtim adsl türknet vardı onu seçmedi ıss diğer yaptım vdsl seçili oldu sonra ileri dedim kullanıcı adı ve şifremi yazdım öyle tamamladım normalde ayarlar ilk günkü kurdugum gibi zaten nedenb böyle şimdi anlamadım herhangi bir ayar değişmedi zaten

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15.6 KB · Görüntüleme: 132

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
şu videoda anlatımı var.

bu şekilde seçtim adsl türknet vardı onu seçmedi ıss diğer yaptım vdsl seçili oldu sonra ileri dedim kullanıcı adı ve şifremi yazdım öyle tamamladım normalde ayarlar ilk günkü kurdugum gibi zaten nedenb böyle şimdi anlamadım herhangi bir ayar değişmedi zaten
vdsl2 seçmeniz gerekir, PTM nin de aktif olması lazım.

43 db ile bağlısınız bu iyi bir sinyal kalitesidir.

Son düzenleme:

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
şuanki durum bu hocam

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    67.3 KB · Görüntüleme: 264

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Aynı sorun benim de başıma geldi. Kuruluma gelen adam modem bozuk dedi. Ben kendim kurdum modemi ama kesintiler oluyor. Ya kabloyu yanlış bağladılar ya da benim modemde sorun var. Ama büyük ihtimalle sizin de bizim de kabloda bir sorun var.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Aynı sorun benim de başıma geldi. Kuruluma gelen adam modem bozuk dedi. Ben kendim kurdum modemi ama kesintiler oluyor. Ya kabloyu yanlış bağladılar ya da benim modemde sorun var. Ama büyük ihtimalle sizin de bizim de kabloda bir sorun var.
şoyle söylim bide modemin telefon prize taktığımda dsl ışığı yanmıyo geç yanıyo yanıp sönüyo sonra sabit kalmıyo tekrar öyle oluyo gene sabit yanmıyo ben dsl kablosunu 10 defa çıkartıp takıyorum anca öyle dsl ışığı geliyo ama beni uğraştirıyo modemdemi bi arıza var anlamadım dsl portunda bir temazsizlıkmı var acaba modemimi değistirmeliyim anlamadım gelen arkadaş kendi modemiyle test etti dsl ışığı direk yandı sabit

şoyle söylim bide modemin telefon prize taktığımda dsl ışığı yanmıyo geç yanıyo yanıp sönüyo sonra sabit kalmıyo tekrar öyle oluyo gene sabit yanmıyo ben dsl kablosunu 10 defa çıkartıp takıyorum anca öyle dsl ışığı geliyo ama beni uğraştirıyo modemdemi bi arıza var anlamadım dsl portunda bir temazsizlıkmı var acaba modemimi değistirmeliyim anlamadım gelen arkadaş kendi modemiyle test etti dsl ışığı direk yandı sabit bide şuan 8Mbps çıktı daha demin 5Mbps gösteriyodu valla kafam karıştı

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
şoyle söylim bide modemin telefon prize taktığımda dsl ışığı yanmıyo geç yanıyo yanıp sönüyo sonra sabit kalmıyo tekrar öyle oluyo gene sabit yanmıyo ben dsl kablosunu 10 defa çıkartıp takıyorum anca öyle dsl ışığı geliyo ama beni uğraştirıyo modemdemi bi arıza var anlamadım dsl portunda bir temazsizlıkmı var acaba modemimi değistirmeliyim anlamadım gelen arkadaş kendi modemiyle test etti dsl ışığı direk yandı sabit
Bende algılıyor kabloyu. Ama arada kesintiler oluyor.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bilmiyorum ama ben modemi garantiye göndereceğim. Modem temiz çıkarsa kabloda sorun vardır.
türknet online işlemlerde destek kaydı açtım 3 gün geçti devam ediyo tekrar müşteri hizmetleri dediki birazdaha bekleyin bence dedi çalışmalar sürüyo dedi

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
türknet online işlemlerde destek kaydı açtım 3 gün geçti devam ediyo tekrar müşteri hizmetleri dediki birazdaha bekleyin bence dedi çalışmalar sürüyo dedi
Bana da dediler. En sonda arayıp isterseniz kabloları kontrole eve gelelim sizden kaynaklı değilse bedava sizden kaynaklıysa 100 tl alalım dediler. Ben bir modem bozuk mu diye bakıp ona göre onlara söyleyeceğim.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
türknet online işlemlerde destek kaydı açtım 3 gün geçti türknetten aradılar türk telekom tarafında herhangi bir problem yok dedi hız sorunuyla ilgili dedi daireye gelen kabloları kontrol edin dedi modem arızalırdır belki yada kablo kopmuştur dedi bi çok sebebi olabilir dedi sonra bugün müşteri hizmetlerini aradım tekrar müşteri hizmetleri dediki birazdaha bekleyin bence dedi çalışmalar sürüyo dedi geen size denilen şekilde kontrol edin kabloları falan dedi bukadar arada öyle olur dedi

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Farklı bir vdsl modem bağlayıp test edin, onun dışında sorun varsa ekip çağarın.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Farklı bir vdsl modem bağlayıp test edin, onun dışında sorun varsa ekip çağarın.
zaten ilk kurulumda arkadaş geldi benim modemi taktık adsl ışığı yanmadı kablolar doğru takılıydı zaten sonra arkadaş test modemini taktı direk yandı benim modemde bi temazsılık var herhalde yedek modem varsa onu kullanın dedi bu arızalı dedi sonra arkadaş gitti ben arkadali dsl kablosunu çıkarıp takınca yandı hepsi ama modemi oynatınca gene dsl ışığı gidiyo ve çok uğraşıyorum çıkartıp tekrar takıyorum 6-7 kez anca öyle geliyo

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
zaten ilk kurulumda arkadaş geldi benim modemi taktık adsl ışığı yanmadı kablolar doğru takılıydı zaten sonra arkadaş test modemini taktı direk yandı benim modemde bi temazsılık var herhalde yedek modem varsa onu kullanın dedi bu arızalı dedi sonra arkadaş gitti ben arkadali dsl kablosunu çıkarıp takınca yandı hepsi ama modemi oynatınca gene dsl ışığı gidiyo ve çok uğraşıyorum çıkartıp tekrar takıyorum 6-7 kez anca öyle geliyo
Modem değiştir o zaman yapacak birşey yok malesef.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Modem değiştir o zaman yapacak birşey yok malesef.
arkadaş şey dedi biz tp-link önermiyoruz huawei yada zyxel al dedi benimde hattım vdsl olduğu için zyxel'in bu modemini gördüm sence alınırmı bu hocam iyimidir tekrar böyle sıkıntı yapmaz değilmi bu vdsl2 diyo benimki vdsl internet desteklermi

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
arkadaş şey dedi biz tp-link önermiyoruz huawei yada zyxel al dedi benimde hattım vdsl olduğu için zyxel'in bu modemini gördüm sence alınırmı bu hocam iyimidir tekrar böyle sıkıntı yapmaz değilmi
Bütçe ne kadar?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Neden ki? Bana da aynısını dediler. Ama şuan gayet de çalışıyor. Sadece arada kesiliyor.
İlk bağlantı yaptığında test için adam kendi cihazını takmış dsl gelmiş internet de gelmiş ama arkadaşın modemine gelmiyorsa sıkıntı modemdedir sonuçta farklı modemde hepsi geliyor.