"Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Barış Atay bu gece saldırıya uğramıştır"

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kadıköy'de kimliği belirsiz bir grup tarafından saldırıya uğrayan TİP Hayat milletvekili Barış Atay için Türkiye İşçi Partisi: "Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, 'kimliği belirsiz' bir grubun saldırısına uğramıştır." Açıklamasını yaptı. TBMM başkanı Mustafa Şentop ise saldırıyı kınadı. Barış Atay daha sonra Süleyman Soylu'yu etiketleyerek bir tweet paylaştı?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bana da dün sahilde saldırdılar, muhtemelen barış atayın adamlarıydı.

Her neyse, nasıl olsa herkes herkes hakkında bir şeyler sallayabiliyor, ne de olsa "acaba gerçekten söylediği gibi mi" diye sormayacaklar.

- kendisine yapılan saldırıyı kabul etmek mümkün değil,
- kendilerinin saldırının faillerine dair yaptıkları yönlendirmeyi de kabul etmek mümkün değil.

Barış Atay'ın zihin yapısını az çok biliyoruz, terbiyesini de biliyoruz. Belki de birilerinin onuruna dokunacak şeyler söyledi ve kendisini darp ettiler, doğrusu çıkar ortaya umarım.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Barış Atay'ın zihin yapısını az çok biliyoruz, terbiyesini de biliyoruz. Belki de birilerinin onuruna dokunacak şeyler söyledi ve kendisini darp ettiler, doğrusu çıkar ortaya umarım.
Tecavüzcü Musa Orhan'ın serbest bırakılmasını kastederek Süleyman Soylu'yu eleştirdiği için Soylu kendisine "senden tecavüzcü olur" demiş?‍♀️

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Tecavüzcü Musa Orhan'ın serbest bırakılmasını kastederek Süleyman Soylu'yu eleştirdiği için Soylu kendisine "senden tecavüzcü olur" demiş?‍♀️
Barış atay in eleştiri dediginiz şeyi niye açıkca yazmıyorsunuz. Adam diyor ki Soylu ya, "sen seri tecavüzcüyü koruyup kollayan adamsın. Bundan sonra da böyle bilineceksin"
Bu basit bir eleştiri gibi mi geliyor size..
Soylu da benden tecavüzcü koruyan olmaz da senden tecavüzcü olur diyerek muhatabının seviyesine göre bir cevap vermiş...

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Malum şahıs olur olmaz konuşmalar yapıyor, seveni var mı bilemem ama sevmeyeni boldur, o sevmeyen ve gıcık olanlardan bazılarıda duygularını belli etmişler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Böyle kestirilip atılmaz ama :( Lütfen tarafsız ve ayrıntılı bilgi paylaşalım. Orjinal tweet bu. ( Burada eleştiri değil düpedüz hakaret var. )

1598890279946.png

Bu ülkede kim serbest bırakılacak kim tutuklanacak diye İÇ İŞLERİ BAKANI karar vermiyor. Yargı orada bir doğru veya yanlış varsa YARGI'yı bağlar. Böyle sosyal medyadan artisliği kime İçişleri bakanına Tecavüzcü korudun kolladın diyebilecek kadar. ( Kaldı ki kızı olan ve bu tarz konularda kırın kafasını mantığında olan birisine. )

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ülke muz cumhuriyeti.

Soylu, Atay'a PKK ve DHKP-C artığı diyor. Şimdi ortada bir tane suçlu var. Ya Atay PKK'lı ya da Soylu yalancı ve iftiracı.

Millet ağzından ne çıkıyor duymuyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Şiddetin her türlüsü tasvip edilmeyecek bir eylemdir. Yine de bu bey abi ne dediyse bir şekilde tetiklemiş olmalı birilerini. Google veya haberlerden dinlemedim, açıp ta bakmam. İnşallah birşeyi yoktur ama bana bu tarz eylemler sanki gündeme gelmek için yapılıyor gibi geliyor. Sanatçıların da eylemlerini hepimiz biliyoruz.

Film dizi zamanında da sevmezdim, bu olaylara dahil olduktan sonra da sevmem. Zorunda da değilim veya sevmiyorum diye bu olacak da değil. Ama vezir de eder adamı gördüğünüz gibi rezil de. Aşağıdaki açıklama gerçekse bence hukuki yollara başvurulmalı. Bu söz ağır bir söz.
işçi ile ilgili partilerden veya sendikalardan ne zaman hayır gelmiş ki ?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
2 gündür Muhalif medyayı takip ediyorum bu açlık grevinde ölen isime ne metiyeler diziyorlar görmen lazım. Hak hukuk için öldü tek istediği adil yargılanmaydı.
Kim o biri öldü diyorlardı umursamadım. Hükümetin grev mrev takmadığını anlamamış herhalde.
Dediğimi tekrarlıyorum. Ya Soylu yalancı ve iftira atıyor tazminat ödemesi gerekiyor. Ya da PKK'lı Barış Atay'ın yargılanması gerekiyor.

Benim birine PKK'lı dememle Soylu'nun demesi farklı şeyler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim ülkede PKK'yı savunmuyorsan DHKP-C'yi desteklemiyorsan tam muhalif sayılmıyorsun veya gazeteci isen tam gazeteci sayılmıyorsun. Aydın isen tam aydın sayılmıyorsun.
Allah Allah ben muhalif değil miyim şimdi? :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sen muhalif değilsin aslında farkında değilsin. ( Gizli AKP'li bile olabilirsin. :D Yada SAĞ görüşlü birisin ama Türkiye'deki Sağ partileri beğenmiyorsundur. )
Sende sadece Erdoğan düşmanlığı var birde Liberal ekonomiye karşısın. Yada neye ne için kızdığını bilmiyorsun çoğu zaman...
Sonuna kadar özel mülkiyet ve serbest piyasayı savunuyorum. Başkası düşünülemez. Liberal ekonomiyi savunmak milletin sömürülmesini desteklemek anlamına gelmiyor.

Neye ne için kızdığımı gayet iyi biliyorum ama söylemesem daha iyi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yaa şurda Türkiye'de üretilen peynirin 600'de 1 i kadar peynir Venezüelledan ucuza alınacak diye demediğin laf demediğin hakaret kalmadı 1 hafta ban aldın . Bu mu Serbest piyasayı desteklemek bu mu Vatandaşı düşünmek.
Ben senin söylemlerind e ve tavırlarından görüşünü anlıyorum ama sen derdini anlatamıyorsun bence. ( Bazı olaylara kin ve nefret ile bakıyon sözlerin ağızından TARTMADAN çıkıyor. ) Bir Jack Reis değilsin mesela direk anlaşılıyor.
Ben ne çakma şeriatçılara ne de ılımlı kemalistlere benzerim not olarak kalsın.

Tabi ki kıyamet koparıcam. Biz şuan iğne ile kuyu kazan biri durumundayız. Beter olan ekonomiye bir de covid vurmuş. Çiftçi kan ağlıyor, esnaf kan ağlıyor.

Mesele peynir mi sadece? Peynir patlama noktası. 18 yıldır bu adamlar ülkeyi yönetiyor. Ucuz dolarları aldılar betona gömdüler eleştirmeyelim istiyorlar. Öyle bir dünya var mı ya? Hiç bir tane hayırlı işe para harcamadılar. Yıllarca fetöyü beslediler kandırıldık Allah affetsin deyip hesap vermeden çekiliverdilr.
Millet telefon önerisi istiyor 2000 TL altı olmuş çöp. Dün amiraller 2000di bugün 15 bin. Dün de bunlar yönetiyordu bugün de bunlar yönetiyor? Ne değişti? Daha yetkileri arttı. Bu halk bu hükümete NE İSTEDİLERSE VERDİ. Yetkileri mi azaldı? Hayır arttı bile.
Hadi diyelim bunlardan öncesi kötüydü biz de salağız hiçbir boktan anlamıyoruz yaşı küçükler olarak.
Yahu dün de sen yönetiyordun. Bugün de sen yönetiyorsun. ekonominin ırzına geçilmiş istemiyorum seni artık. İstemiyorum. Bu saatten dünyanın en mükemmel işini de yapsalar ben oy vermem. Büyük bir çoğunluk böyle bıktık usandık artık. Ben ömrümü Emine Erdoğan devletin malıyla konvoy yapsın, 9000 TL'lik musluk kullansın, 50 bin dolarlık çanta kullansın diye vergi vermekle mi çürüteceğim? Erdoğan ailesi yaşasın diye herkese sus konuşma deniyor tehdit ediliyor. Bıktım bıktım bu kadar basit. Bir tane vatana millete hayırlı işleri yok bir tane. Alayı popülist.

Suriye'yi namaz kılalım diye karıştırdılar 2 milyon adam ölü, 10 milyon adam yurdundan oldu. Üstüne Türkiye'ye karıştırdı.

Irak tezkresi geçmedi ABD askerleri geçirmek için can hıraş çalıştı.

Kaddafi devrildi savundu.

Kardeşi esed, katil esad oldu.
Dostu israil düşman, düşmanı isral dost, dostu israil düşman oldu.

Bizim ekonomimiz evet dün yamuktu belki ama bunu bu hükümet değil ucuz dolarlar yaptı şimdi acısını biz çekiyoruz bu nesil çekecek. Bu nesil hayal bile kuramayacak. Kayıtsız kuyutsuz arsa işgal edenler, okuma yazma biliyor diye memur olanlar yıllarca bu ülkeyi yedi bitirdi. Devletin malı deniz yemeyen domuz ahlakı bütün millete yayıldı. Enkazı da bu nesle kaldı.

Gençliğini çürüt, parasını değersizleştir, işini elinden al, adam gibi eğitim sunma, 200 üniversite kur hayal sat, senin oğlun da işsiz kalsın de sonra eleştirme de. Vay arkadaş vay.

Bu nesle dinsiz derler, dinsiz yapan bu hükümet.
Ota boka imam hatip aç, caferiliği hak mezhep yaz. Diyanetin başına bozuk hoca getir. İlahiyatta kaderi inkar eden hocalara ses etme.

Benim gibi mazoiştler istisna 10 gençten 9 fırsatım olsa yurt dışına giderim diyor. Niye gitmesin. Erdoğan ailesinin eziyetini mi çekecek?

Ben müslüman biri olarak kalben kabul etmemem gerekiyorsa da bu millet dinsiz oluyor, dinsiz olacak çünkü bu aptal, deist gibi yaşayan müslümanlarla bu iş yürümez.
Hocalar pısırık aman hükümet ne der diye çıkıp bir tane yanlışı eleştirmekten aciz.

İmam hatip kuran kursu açılıyor diye seviniyorlar. İmam hatiplerin %70'İnin ateist veya deist olduğuna yemin edebilirim.

Çok karmakarışık bir yazı oldu. Özeti bıktık. Bıktık. Bıktık. Ben ve benim yaşıtım nesil Erdoğan ailesi yaşasın diye ne oy verir ne de vergi vermeye yanaşır. Kaçabilen kaçar kaçamayanın ne yapacağını bilemez.
Kimse Padişah Erdoğan'ın mercedeslerinin tekerinin vidası için bir ay çalışıp vergi veremez. Kimse Emine Erdoğan'ın israf yapmayın deyip de kendisinin şaşanın kralını yaşamasına göz yumamaz.

Erdoğan seçimle devrilir devrilmezse de benim de işim yok bu ülkede.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ucuz siyaset diye bir kelime bulmuş ağzından düşmüyor. Sen körsen biz napalım kardeş.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ucuz siyaset diye bir kelime bulmuş ağzından düşmüyor. Sen körsen biz napalım kardeş.

Açık açık konuşalım Türkiye'de kaliteli muhalefet var mı gerçekten ? CHP'nin başını çektiği Millet İttifakı çok iyi kaliteli muhalafet yapıyor diyebiliyor musun? Veya Kemal Kılıçtaroğlu tam bir muhalif lider çok doğru konuşuyor kaliteli muhalefet yapıyor Erdoğan'ı sıkıştırıyor halt edecek diyebiliyor musn ?

Ben söyleyim eminim diyemiyorsun. Ama elin mahkum işte Erdoğan'a vermektense deyip onlara oy veriyor memnun olmaya olmaya belki için kan ağlaya ağlaya muhalefete veriyon. Kaliteli bir muhalefet olsa yani UCUZ SİYASET YAPMAYAN 18 yıldır AKP iktidarda olmazdı zaten.

Sabah Akşam bu Suriye işi ne olacak deyip Suriye'ye operasyonlara başlayınca Suriye'de ne işimiz var Esad ile barışın . Biz Libyada neden yokuz deyip gidince orada ne işimiz var. Doğu akdenizde ne işimiz var git Yunan ile anlaş YPG-PYD terör örgütü değil. Yok Bilal Erdoğan şunu yapmış Emine Erdoğan bunu yapmış yok Erdoğan'ın eniştesi vergi kaçırmış para çalmış deyip kanıtlayamamak tazminat ödemek flan bunların hepsi Ucuz siyaset işte.

Son mesajlar