Güç Kaynağımdan (PSU) Gelen Ses Nedir Cool Whine Olabilirmi

Bu konuyu okuyanlar

Sarp41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar olayı size özetliyorum

Sistem 1.5 Hafta önce satın alında gamegaraj sitesinden içinde 80+ sertifikalı bir psu var ilk gün ses ya yoktu yada ben dikkat etmedim ama şöyle bir sorun var sistemi ilk açtığımda Aşağıdaki videodaki ses geliyor ve oturduğum yerden bariz duyabiliyorum zaten videoda belli oluyor sonra sistemi biraz kullandıktan sonra 20-25 Dakika bu ses yok denecek kadar azalıyor PSU ya kulak dayayınca duyuluyor ama çok kısık bir şekilde

Video:
NOT:Sanki mikrofon cızırdarmış gibi bir ses var o ses psudan gelen ses işte ve bu video sistem açıldıktan hemen sonra çekildi 15-20 dakika sonra bu kadar kuvvetli olmuyor nedir bu cool whine vs olabilirmi

NOT2:Ekran kartımda cool whine bulunmakta

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,717
Game Garaj logolu ama aslı Aigo markasına ait olan 80+ bronze 450 w psu 3. saniyeden itibaren dikkatli dinlersen mikrofon cızırdar gibi bir tiz ses var
Eğer ekran kartında vızıldama (coil whine) varsa servise göndermenize pek gerek yok, bu çok normal bir durum. PSU'dan çok tiz ve çok yüksek frekanslı ses çıkıyorsa servise göndermeye yarar var ki zaten duyduğuma göre tiz ses geliyor.

Sarp41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ekran kartında vızıldama (coil whine) varsa servise göndermenize pek gerek yok, bu çok normal bir durum. PSU'dan çok tiz ve çok yüksek frekanslı ses çıkıyorsa servise göndermeye yarar var ki zaten duyduğuma göre tiz ses geliyor.
Cool whine sesi umrumda olmaz ama kafam bu psudaki sese takıldı bu sesin cool whine olma ihtimalı olabilirmi acaba yada benim elektrik tesisatım ile ilgili olma durumu
Mesaj otomatik birleştirildi:

ses sadece ilk 15 dakika yüksek frekanslı çıkıyor sonra yok denecek kadar azalıyor

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,717
Cool whine sesi umrumda olmaz ama kafam bu psudaki sese takıldı bu sesin cool whine olma ihtimalı olabilirmi acaba yada benim elektrik tesisatım ile ilgili olma durumu
Mesaj otomatik birleştirildi:

ses sadece ilk 15 dakika yüksek frekanslı çıkıyor sonra yok denecek kadar azalıyor
Dediğim gibi o zaman garantiye gönder daha fazla sıkıntı çıkmadan.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gönder. Bende sıfır coolermaster, elektrik atlaması gibi çıt çıt diye ses çıkarıyordu. Yolladım. Fanını değiştirmişler.Ama fanda sorun yoktu aslında. Yani fan sesini çok iyi anlarım. Ama fan değişince,o çıt çıt sesi de kaybolmuştu,ne hikmetse. İlla ki bi işe yarar ,yani. :)