Pc ekran gidiyor ama kasa çalışıyor

Bu konuyu okuyanlar

kahraman özbaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncellikle selamlar. Başlıktada yazdığım gibi bilgisayarı kullanırken bi anda 1 saniyeliğine donma olup ekran gidiyor kasaya bakıyorum fanlar ışıklar herşey çalışıyor yani kasa çalışır durumda ekran gidiyor 1 saniyelik donma ile. Sorun nedir acaba. PC komple 6 aylık parçalarını bi kaçnı zamanla değiştim SSD ve rami değiştim değişmeden öncede yapıyordu suandada yapıyor.

Genelde Bir işlem yaparken örneğin oyunu tam kapatırken yada oyunda ayarlara tıkladğımda, Dc den çıkışa basarken yada bi programı kaparken, programda ayara tıklağım anlarda bianda 1 saniye kadar takılıyor donuyor pat diye ekran gidiyor kasa çalışıyor ama sesi fanlar filan çalışıyo oluyor.

İşlemci; Ryzen 5 2600
Anakart; MS A320M Pro MAX
Ekran K; Sapphire RX 580
Ram ; Ripjaws 8*2 16GB 3200 mhz
SSD ; 500gb Kingston
Kasa Psu; Rampage X-HORSE Tempered Glass 600W 80 Plus Bronze

Normalde Çok nadir yapıyordu ama şuan nerdeyse 1 2 günde yapmaya başladı. Bazen haftada 1 yapıyor. PUBG MOBİLE de çok sık yapıyor.

5 ayda 8 9 defa böyle yaptı format attım ram değiştim tabi bunun için atmadım değişmedim ama yinede sorun devam ediyor. Sorun nedir acaba ne yapmam lazım?

berat y****

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Öncellikle selamlar. Başlıktada yazdığım gibi bilgisayarı kullanırken bi anda 1 saniyeliğine donma olup ekran gidiyor kasaya bakıyorum fanlar ışıklar herşey çalışıyor yani kasa çalışır durumda ekran gidiyor 1 saniyelik donma ile. Sorun nedir acaba. PC komple 6 aylık parçalarını bi kaçnı zamanla değiştim SSD ve rami değiştim değişmeden öncede yapıyordu suandada yapıyor.

Genelde Bir işlem yaparken örneğin oyunu tam kapatırken yada oyunda ayarlara tıkladğımda, Dc den çıkışa basarken yada bi programı kaparken yada programda ayara tıklağım anlarda 1 saniye donuyor pat diye ekran gidiyor kasa çalışıyor ama sesi fanlar filan.

İşlemci; Ryzen 5 2600
Ekran K; Sapphire RX 580
SSD ; 500gb Kingston

Normalde Çok nadir yapıyordu ama şuan nerdeyse 1 2 günde yapmaya başladı. Bazen haftada 1 yapıyor. PUBG MOBİLE de çok sık yapıyor.

5 ayda 8 9 defa böyle yaptı format attım ram değiştim tabi bunun için atmadım değişmedim ama yinede sorun devam ediyor. Sorun nedir acaba ne yapmam lazım?
hdmı kaablosunu kontrol edin

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Genelde Bir işlem yaparken örneğin oyunu tam kapatırken yada oyunda ayarlara tıkladğımda, Dc den çıkışa basarken yada bi programı kaparken yada programda ayara tıklağım anlarda 1 saniye donuyor pat diye ekran gidiyor kasa çalışıyor ama sesi fanlar filan.

İşlemci; Ryzen 5 2600
Ekran K; Sapphire RX 580
SSD ; 500gb Kingston

Hdmi Kablosu Veyatta Soketlere Zarar Vermiş Olabilirsin

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
BIOS CMOS RESET PIL CIKART tak ramları sılgı ıle sıl slotları deıstır
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartın sarı yerını sılın
tam oturduna dıkkat edın bende ole oldu tam oturmamıs

kahraman özbaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pek kablodan olcağını sanmıyorum çünkü pc de donuyor 1 2 saniyeliğine öyle gidiyor DP kablo kullanıyorum pcyi resetlediğimde kabloya bile dokunmadan açılıyor

Dediğinizi pil ve silme ve kabloları 2 sefer yaptım geçen ay ve dün yaptım yine oldu