S20 Serisinin Akılalmaz 120hz Olayı ve Isınma Problemleri

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
20200811_211500.jpg

Az önce XDA yazarı Max'in attığı bir tweeti gördüm. Yayımladığı bu görselde QHD+ çözünürlüğünde 120 hz desteği olmasına rağmen cihazda 120hz sadece FHD'de çalışıyor. Birçok kişi bunun 990'ın yetersizliği yüzünden olduğunu söyledi ama iş öyle değilmiş.

Ayrıyeten bir kullanıcı S20 ile yaptığı 15 dakikalık telefon görüşmesinde, telefonun ciddi bir şekilde ısındığı ve eline alamayacak kadar sıcak olduğunu söylüyor. SD versiyonunda bunun olmadığını da söylüyor. Aynı şekilde Reddit'te S20'nın ısınmasıyla ilgili tonlarca konu açılmış

Sizce Samsung neden yazılımsal bir kısıtlama getiriyor ve bu ısınma olaylarını yazılım ile halledebilir mi, görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ekli dosyayı görüntüle 111943

Az önce XDA yazarı Max'in attığı bir tweeti gördüm. Yayımladığı bu görselde QHD+ çözünürlüğünde 120 hz desteği olmasına rağmen cihazda 120hz sadece FHD'de çalışıyor. Birçok kişi bunun 990'ın yetersizliği yüzünden olduğunu söyledi ama iş öyle değilmiş.

Ayrıyeten bir kullanıcı S20 ile yaptığı 15 dakikalık telefon görüşmesinde, telefonun ciddi bir şekilde ısındığı ve eline alamayacak kadar sıcak olduğunu söylüyor. SD versiyonunda bunun olmadığını da söylüyor. Aynı şekilde Reddit'te S20'nın ısınmasıyla ilgili tonlarca konu açılmış

Sizce Samsung neden yazılımsal bir kısıtlama getiriyor ve bu ısınma olaylarını yazılım ile halledebilir mi, görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız :)
Güncellemeler ile halledilebilmesi çok zor bence. Exynos 990 gerçekten rezalet bir işlemci. Rakiplerinin nerdeyse 2 jenerasyon gerisinde.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Güncellemeler ile halledilebilmesi çok zor bence. Exynos 990 gerçekten rezalet bir işlemci.
Bunca alan insan ne olacak hocam. Ben ilk zamanlar abartılıyor sandım ama eğer iş telefon görüşmesine kadar geldiyse ciddi bir problem var demek ki.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bunca alan insan ne olacak hocam. Ben ilk zamanlar abartılıyor sandım ama eğer iş telefon görüşmesine kadar geldiyse ciddi bir problem var demek ki.
Aynen. Samsung un Exynos u çok iyileştirmesi veya sadece SD kullanan amiral gemisi çıkarması lazım.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Samsungun Exynos sevdasından vaz gecmesi lzm avrupaya exynos ameriga ve ve asyaya snapdragon ya snapdragon dağıt yada işlencini glistir hepsini exyonuslu dağıt yanlıs politika bnce,

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen. Samsung un Exynos u çok iyileştirmesi veya sadece SD kullanan amiral gemisi çıkarması lazım.
Tamamen SD kullanacağını sanmıyorum ha bire işlemci fabrikası açıyor. İnşallah AMD ile olan ortaklıktan iyi bir şey çıkar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsungun Exynos sevdasından vaz gecmesi lzm avrupaya exynos ameriga ve ve asyaya snapdragon ya snapdragon dağıt yada işlencini glistir hepsini exyonuslu dağıt yanlıs politika bnce,
Kesinlikle.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Dikkat ettinizmi bilmiyorum geneli snapdragondan gidiyor

İphone tek işlemci
Xiaomi tek işlemci
Huawei tek işlemci
Oppo tek işlemci
One Plus tek işlemci
Bi samsung ayırıyor amirallerde

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben yılların samsungcusuyum. Benim ilk hakiki telefonum 6600 sonra da s4 minidir ondan sonra s7 kısa süre note 5 falan filan.

Ben her exynos çöp dediğimdee birilerinin anasına küfür etmiş gibi tepki görüyorum.
Gören dee piyasada android cihaz kalmadı sanacak. Mi10 modeli note 20 ultradan iyidir. İşlemci kat bee kat daha iyi kamera sensörü aynı. Pil, şarj hızı falan filan ekran dışında herşey daha iyi.

Exynoslu samsung amirali almak enayiliktir kimse kusura bakmasın. Ben milletin acı acı kazandığı paraları düşünerek söylüyorum bunları.
Samsung amirali almayın aldırmayın.

Adamlar kendi ülkeelerinde bile snapdragon kullanıyor. Orta doğu, türkiye ve avrupaya exynos gönderiyorlar hakaret gibi birşey.

Kendisine saygısı olmayan samsung amirali alır. Samsung Türkiye bana dava açabilir hodri meydan.

Siz kullanıcıyı enayi yerine koyarsanız ben de sizi ölümüne eleştiririm.

İmkanım olacak Samsung Türkiye'yi testlerle yerin dibine gömerim ama nasip inşallah.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Üstüme alındım ama ?

Kendi cihazım hakkın şunu söyleyeyim SD'lu versiyonu özellikle de pil konusunda çok ilerde. Ama genel olarak aşırı bir ısınma veyahut bir yavaşlık yok. Bunları duydukça da savunamıyorum ama pefromans anlamında 9820'de bir problem olduğunu düşünmüyorum.
Ama şuna kesinlike katılıyorum ki Kuzey Amerika ve Kore hariç her yeri günah keçisi ilan etmişler.

Sizce problem genelinde mi yoksa bazı cihazlar da mı?
9820de pubgde çakılıyordu.

Mongoose çekirdeklerini beceremiyorlar problem bu. Çıkar yine exyons çıkar ama en azından bir iki sene özelleştirme snapdragonla aynı güç olacak zaten hadi ondan bir tık geri olsun ne yazar. Samsung amiralleri iyi fiyatlı ve sorunsuz olsa peynir ekmek gibi satar zaten. Geçenlerde S20 Ultra 5G çok satan listesine gireen tek amiraldi. Gerisi orta seegment ve apple amirali hegomanyası.

Satamıyorsunuz yapamıyorsunuz ne anlaıyorsunuz ben anlamıyorum. Bir şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuç beklem

Apple çıkmışsın yenmiş yenmiş de yenmiş yenmiş . Bu kafa 250 yıl geçse yine çok satan cihaz yapamaz.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Üstüme alındım ama ?

Kendi cihazım hakkın şunu söyleyeyim SD'lu versiyonu özellikle de pil konusunda çok ilerde. Ama genel olarak aşırı bir ısınma veyahut bir yavaşlık yok. Bunları duydukça da savunamıyorum ama pefromans anlamında 9820'de bir problem olduğunu düşünmüyorum.
Ama şuna kesinlike katılıyorum ki Kuzey Amerika ve Kore hariç her yeri günah keçisi ilan etmişler.

Sizce problem genelinde mi yoksa bazı cihazlar da mı?
Exynos 9820 ile sd855 arasında bu kadar büyük bir fark yoktu. Exynos 9820 nin bataryası SD855 e göre kötüydü ama Performans veya ısınma problemi yoktu. Exynos 9820 de Günlük kullanımda fark hissedilmiyordu bile. Ama S20 serisindeki Exynos 990 rezalet. Exynos 9820 den geride kaldığı yerlerde var.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Exynos 9820 ile sd855 arasında bu kadar büyük bir fark yoktu. Exynos 9820 nin bataryası SD855 e göre kötüydü ama Performans veya ısınma problemi yoktu. Exynos 9820 de Günlük kullanımda fark hissedilmiyordu bile. Ama S20 serisindeki Exynos 990 rezalet. Exynos 9820 den geride kaldığı yerlerde var.
İlk başlarda Murat Burç'un dediği gibi bir PUBG problemi vardı ben çok sonradan yükledim ama bir problemle karşılaşmadım şahsen. Sonra insanlar Samsung'u savunuyorum sanıyor.
Kesinlikle, bu Exynos'a çok büyük bir karşıtlık oluştu. 990 denildiği kadar sorunluymuş gerçekten. Birdaha asla önermem şahsen.

Erenist olsa da bunu onun başına sürekli diretebilsek.

O kadar savunduğu işlemci bu işte
Uzun bir yolculukta kendileri :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
İlk başlarda Murat Burç'un dediği gibi bir PUBG problemi vardı ben çok sonradan yükledim ama bir problemle karşılaşmadım şahsen. Sonra insanlar Samsung'u savunuyorum sanıyor.
Kesinlikle, bu Exynos'a çok büyük bir karşıtlık oluştu. 990 denildiği kadar sorunluymuş gerçekten. Birdaha asla önermem şahsen.

Uzun bir yolculukta kendileri :)
Ya diyorum övünmek gibi olacak övünmek gibi olsun. Daha beni dinleyip de birini yanılttığımı hatırlamıyorum.

Paranızı gerçek para (sarı) olarak saklayın. Note 20 Ultra çöpünü almak yerine yeni iPhone'ları bekleyin.

Üf bu forumda neler neler denildi bana. iPhonecular hele sürekli bir kedi ciğer lafını kullanıyorlardı bana ironik oldu. :D

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Sorun Exynos'un suçu mu bilmiyorum ama benim tabletimde de Exynos var, üstünde yumurta kırmalık sıcaklıklara ulaşıyor rahatça.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşlemci problemli olunca gerisine de bakmamak lazımmış demek ki. Öyle yani Note 20 Ultra'da aynı problemler baş gösterir o zaman.
Meyve veren ağaç taşlanırmış hocam boşverin :D

990 QHD+ modunda 120hz destekliyor ama Samsung yazılmsal bir kısıtlama yapıyormuş.
Exynos 8895 (S7'nin işlemcisi) 4K 60 FPS video kaydını destekliyor. Snapdragon desteklemedği için taa S9'a kadar açık değil.
Ben size bunu diyeyim gerisini anlayın.

iPad Pro alıcam inşallah artık ne zaman nasip olursa 2 sene 3 sene para yok şimdi. Olur mu o da şüpheli.
Sonra en azılı applecı ben olucam.

bedirhanozdmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de s20 var 1 aydır kullanıyorum bir tek exynos dan dolayı bataryası kötü onun haricinde çok bir ısınma problemi yok ilk gün telefona data yüklerken biraz ısındı ama onunharicinde normal sıcaklıklarda telefon.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Hadi ya. Hangi tablet var sizde hocam?

Şimdiden hayırlı olsun. Sizin için ilginç bir deneyim olacaktır saf değiştirmek :)
Samsung Galaxy Tab S2 kullanıyorum uzun zamandır, cihazdan aşırı memunum ısınmasa. Bizimki bir aşk hikayesi oldu artık:)

bedirhanozdmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 11 64gb ile arada kalmıştım sonra 64 gb yetmez diye s20 aldım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hadi ya. Hangi tablet var sizde hocam?

Şimdiden hayırlı olsun. Sizin için ilginç bir deneyim olacaktır saf değiştirmek :)
Benimki sadece hayal. Bu fiyatlarla imkansız maalesef. Kuru kuru istiyorum işte. Fırsatım olsa bir dakika düşünmem.
En azından 1 hafta deneyimlemek isterdim.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Ios gerçekten enfes. Bence 1 hafta deneyimlemek isterseniz bile bir daha bırakmazsınız. Gercekten kullanıp alışmaya başlayınca Android'e dönmek için karar verdiğinizde bile cihaz Snapdragonlu model bile olsa ıos'a devam etsem mi diyorsunuz. Benim başıma geldi.
Bende ios arayüzünü sevemiyorum nedense bence en güzel arayüz samsung' un one ui arayüzü.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ios gerçekten enfes. Bence 1 hafta deneyimlemek isterseniz bile bir daha bırakmazsınız. Gercekten kullanıp alışmaya başlayınca Android'e dönmek için karar verdiğinizde bile cihaz Snapdragonlu model bile olsa ıos'a devam etsem mi diyorsunuz. Benim başıma geldi.
Bence o kadar da bi cazibesi yok bunu iki ekosistemi de kullanmış biri olarak söylüyorum.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Bende ios arayüzünü sevemiyorum nedense bence en güzel arayüz samsung' un one ui arayüzü.

Son mesajlar