Putin Duyurdu: Dünyanın İlk Koronavirüs Aşısını Tescilledik

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Sputnik’in aktardığı bilgilere göre Rusya, koronavirüs aşısı çalışmalarında son aşamayı geçti. Devlet Başkanı Putin, Rusya'nın aşıyı tescilleyen ilk ülke olduğunu duyurdu. Aşının Putin’in kızına da uygulandığı söyleniyor...

Koronavirüse karşı dünyanın farklı noktalarında devam eden 165 aşı çalışması bulunuyor. Bu çalışmaların önemli bir kısmı devlet destekleriyle, bir kısmı da küresel ilaç firmaları tarafından yürütülüyor. Aşı çalışmalarından birkaçına ev sahipliği yapan Rusya’dan ise önemli bir haber geldi.

Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından yürütülen aşı çalışmalarının son aşamayı geçtiği, insanlar üzerinde uygulanmak için resmen onaylandığı söyleniyor.

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Sputnik’in aktardığı bilgilere göre Rusya, koronavirüs aşısı çalışmalarında son aşamayı geçti. Devlet Başkanı Putin, Rusya'nın aşıyı tescilleyen ilk ülke olduğunu duyurdu. Aşının Putin’in kızına da uygulandığı söyleniyor...

Koronavirüse karşı dünyanın farklı noktalarında devam eden 165 aşı çalışması bulunuyor. Bu çalışmaların önemli bir kısmı devlet destekleriyle, bir kısmı da küresel ilaç firmaları tarafından yürütülüyor. Aşı çalışmalarından birkaçına ev sahipliği yapan Rusya’dan ise önemli bir haber geldi.

Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından yürütülen aşı çalışmalarının son aşamayı geçtiği, insanlar üzerinde uygulanmak için resmen onaylandığı söyleniyor.
İNŞALLAH bu aşı işe yarar.Kurtulalım şu virüsten

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Peki paylaşmak zorundalar mı? Yani Dünya'ya bu formülü vermek zorundalar mı ya da üretip satmak zorundalar mı? Direkt kendilerine saklayamazlar mı? Gelişme olması iyi bir durum ama bize iyi dokunacak mı? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Peki paylaşmak zorundalar mı? Yani Dünya'ya bu formülü vermek zorundalar mı ya da üretip satmak zorundalar mı? Direkt kendilerine saklayamazlar mı? Gelişme olması iyi bir durum ama bize iyi dokunacak mı? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
Bence üretip satarlar ama diğer ülkeler buna izin vermez... başta ABD karşı çıkar diye düşünüyorum..

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Paylaşmak zorunda değiller fakat benim görüşümce aşıyı bulurlarsa ilk önce kendi ülkesindeki virüsü bitirip daha sonradan en yüksek teklif veren ülkelere satacaklarını tahmin ediyorum çünkü ekonomik anlamda ciddi kazançları olacak eğer aşıyı tamamen satışa sunarlarsa

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Şimdi Rusya bu aşıyı dış ülkelere parayla mı satacak? Yada formülünü mü verecek, nasıl olacak bu?

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bir yerde okumuştum, aşıyı hangi ülke bulursa bulsun ücretsiz olarak formülünü vermek zorunda yazıyordu.
Dünya sağlık örgütü çalışanları aşıyı bulursa bütün ülkelere parasız bir şekilde aşıyı dağıtacaklarını bende duydum ama maalesef bulamadılar sadece rusya buldu

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Şahsen ilk üretilen aşıyı vurdurmayı düşünmüyorum. 3 5 ay daha bekleyip sonraki üretimleri tercih ederim.
Ne kadar testleri yapılsada ilaç firmaları para kazanmak icin her haltı yapar, daha cok sağlığımızdan edebilir.
Milyonlarca insan üzerindeki etkileri görülünce yaptırmak daha iyi ?

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
1597153649514.png

Ben Amerika'yı bekleyeceğim :D (!)

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Madem konu buraya taşındı hadi başlatıyorum:
Bu aşıyı yaptırır mısınız ? :D