Küçük İnternet Servis Sağlayıcıları Hangi Sitelere Girildiğini Biliyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

gafyahomli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Soru başlıkta arkadaşlar. Küçük servis sağlayıcılar (netspeed-oris-fixnet vs.) hangi sitelere eriştiğimizi bilebilir mi ? (Sadece merakımdan soruyorum.)

gafyahomli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yok arkadaşlar illegal bir iş yok sadece bu bilgilerin kayıt altına alınıp reklam kuruluşlarına (google facebook gibi) satılması gibi bir durum olabilir mi diye düşündüm.

formica

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
347
Yok arkadaşlar illegal bir iş yok sadece bu bilgilerin kayıt altına alınıp reklam kuruluşlarına (google facebook gibi) satılması gibi bir durum olabilir mi diye düşündüm.
Google zaten verilerinize göre reklamlarını özelleştiriyor ve Facebook'un da Cambridge Analytica adlı şirkete kullanıcı verilerini sattığı biliniyor. İSS'ler de eskiden kullanıcı verilerinizi diğer İSS'lere satıyordu hâlâ satıyor mu bilmiyorum.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bilmeyecekmi ? ey allahım.

gafyahomli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilmeyecekmi ? ey allahım.

Burada aklıma gelen soruyu sordum. Bazı firmalar yeni açılmış ve belki de 5 bin tane müşteri sayıları bile yok.

Siz gelmiş aklınızca beni burada "ey allahım" yazarak küçük düşürmeye; alay etmeye çalışıyorsunuz ?
Oluyor mu sizce ?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
bunun 5 bin müşteri 1 milyon müşteri si yok görürler türk bir sisteme zarar verirsen polise verirler polislerde sana selam vermeye gelir

gafyahomli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bunun 5 bin müşteri 1 milyon müşteri si yok görürler türk bir sisteme zarar verirsen polise verirler polislerde sana selam vermeye gelir
Anladım hocam dediğim gibi yasa dışı ya da herhangi saçma sapan bir iş yaptığım yok sadece merak ettiğim için sormuştum.