Tehlikeli bir virüs mü?

Bu konuyu okuyanlar

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Arkadaşlar şu;
PUA:WİN32/INSTALLCORE

silmesem birşey olur mu?
Çünkü uyarı düzeyi düşük gösteriyor.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Defender bulduysa hiç bir şey yoktur, virüs olarak algılamıştır.
Hmmm.Tamam hocam ama neden yanlışlıkla virüs olarak algılasınki?
Çünkü windows defender en iyi antivirüs programı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüs virüstür. Hiç biri güvenli değil. Anlatmama gerek yok sanırım. Sen yinede tarat bilgisayarını sağlam bir virüs programı ile.
Çok teşekkür ederim efendim.
Ben windows 10 pro kullanıyorum.
Yanında da windows defender var onunla idare ediyorum baya iyi çalışıyor.

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Sanmıyorum.Sonuçta Windows Defender bulmuş.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
TronScript diye pek bilinmedik güzel bir yazılım var. İşlemleri tamamlaması bazen 12 13 saat sürüyor ama çoğu virüs programından daha iyi temizlik yapıyor.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Sanmıyorum.Sonuçta Windows Defender bulmuş.
Windows defender bulduda,ne oluyor ben onu anlamadım.avas,eset,kaspersky.hepsinden daha iyi 2020 yılında 1. Olarak seçildi :)

TronScript diye pek bilinmedik güzel bir yazılım var. İşlemleri tamamlaması bazen 12 13 saat sürüyor ama çoğu virüs programından daha iyi temizlik yapıyor.
Kesinlikle bakacağım sağolun.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Hmmm.Tamam hocam ama neden yanlışlıkla virüs olarak algılasınki?
Çünkü windows defender en iyi antivirüs programı.
Defender eskisine göre daha iyi fakat piyasanın en iyisi değil. Sıralama firmaların çıkarına ve görüşüne göre değişir, her kafadan bir ses çıkıyor fakat çoğunlukla Norton ve Kaspersky üzerinde duruluyor. Yanlışlıkla algılamaz, zararlı olmayıp bazı imzaları içermeyen yazılımları imza içermediği için virüs olarak tanımlayıp karantinaya alabilir. O açıdan söyledim, çoğu antivirüste bu olay var fakat sık kullanılan antivirüslerde kullanıcı deneyiminden yola çıkarak iyileştirmeler yapılıyor ve bu problemler daha az görülüyor.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Defender eskisine göre daha iyi fakat piyasanın en iyisi değil. Sıralama firmaların çıkarına ve görüşüne göre değişir, her kafadan bir ses çıkıyor fakat çoğunlukla Norton ve Kaspersky üzerinde duruluyor. Yanlışlıkla algılamaz, zararlı olmayıp bazı imzaları içermeyen yazılımları imza içermediği için virüs olarak tanımlayıp karantinaya alabilir. O açıdan söyledim, çoğu antivirüste bu olay var fakat sık kullanılan antivirüslerde kullanıcı deneyiminden yola çıkarak iyileştirmeler yapılıyor ve bu problemler daha az görülüyor.
Şimdi daha iyi anladım teşekkürler.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Rica ederim, eğer internet ortamında gezinti yaparken kendinize güveniyorsanız antivirüs kullanarak sisteminizi yormayın ayda yılda bir kurup temizlik yapıp kaldırın, iyi forumlar.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Rica ederim, eğer internet ortamında gezinti yaparken kendinize güveniyorsanız antivirüs kullanarak sisteminizi yormayın ayda yılda bir kurup temizlik yapıp kaldırın, iyi forumlar.
Çok güvenmiyorum kendime, ama yinede güveniyorum.Mesela şöyle birşey oluyor,
Örnek:
1.Bütün antivirüs programlarıyla tarandı virüs yok.
Telefonda ise,
1.android yavaş çalışıyor virüs girmiş olabilir işe falanca uygulamayı indirin.
Bunların hepsi virüs diyerek geçiyorum hocam.

Çok güvenmiyorum kendime, ama yinede güveniyorum.Mesela şöyle birşey oluyor,
Örnek:
1.Bütün antivirüs programlarıyla tarandı virüs yok.Gibi
Telefonda ise,
1.android yavaş çalışıyor virüs girmiş olabilir işe falanca uygulamayı indirin.
Bunların hepsi virüs diyerek geçiyorum hocam.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Doğru butonu bulabilirseniz antivirüs kullanmanıza gerek yoktur :)

Screenshot_3.jpg

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Gri derken turuncunun altındakini diyorsanız antivirüs kullanmaya devam edin ?

Screenshot_4.jpg

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Doğru butonu bulmanın diğer bir yolu da butonun üzerine gelip sol altta çıkan URL'yi kontrol etmektir, bağlantı direkt link (x.co/dosyalar/dosya.zip) ise kendisini belli eder fakat değilse (cloudmail.ru, ya.disk, mediafire, zippyshare, googledrive, mega) gibi alan adlarına göndermelidir.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Doğru butonu bulmanın diğer bir yolu da butonun üzerine gelip sol altta çıkan URL'yi kontrol etmektir, bağlantı direkt link (x.co/dosyalar/dosya.zip) ise kendisini belli eder fakat değilse (cloudmail.ru, ya.disk, mediafire, zippyshare) gibi alan adlarına göndermelidir.
Vaaaaaay!
Çook etkilendim.Vay canına.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Başka tüyolar varmı ????
Bu linkler her zaman direkt belirttiğim yerlere götürmeyebilir, mesela bazıları bu işten para kazanmak için reklam kısaltma servislerini kullanır ve "Reklamı geç" butonu genelde ilk/iki tıklamada farklı sitelere yönlendirir, doğru siteye yönlendirildiğinizi düşünmüyorsanız geri çıkarak 3-4 defa reklamı geç butonuna tıklayın. Bazen aynı sekmede açar bazen yeni sekmede açar fakat genelde aynı sekmeden gönderir.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Bu linkler her zaman direkt belirttiğim yerlere götürmeyebilir, mesela bazıları bu işten para kazanmak için reklam kısaltma servislerini kullanır ve "Reklamı geç" butonu genelde ilk/iki tıklamada farklı sitelere yönlendirir, doğru siteye yönlendirildiğinizi düşünmüyorsanız geri çıkarak 3-4 defa reklamı geç butonuna tıklayın. Bazen aynı sekmede açar bazen yeni sekmede açar fakat genelde aynı sekmeden gönderir.
Sağolun hocam baya bişey öğrendim.