i7 7700 GTX 1060 sistemde oyunlar kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Ne kadar da 3-4 yıllık olsa da bile teknoloji eskimiş. Şimdiki i7 8 çekirdek, 16 izleğe sahip. O ise 4 çekirdek, 8 izlek.
bunu cocuk ıcın topladım yanı cok zorlamıyor benım eskı 9 senelık bılgısayarım ı5 760 bundan ıyı tum oyunları acıyor vallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Varsa eğer, MSI Z270 Gaming Pro Carbon olabilir. Ama bu da olur.
onu degısırsem sorun cozulcekmı::

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
bunu cocuk ıcın topladım yanı cok zorlamıyor benım eskı 9 senelık bılgısayarım ı5 760 bundan ıyı tum oyunları acıyor vallah

onu degısırsem sorun cozulcekmı::
Orasını değiştirdiğinizde anlayacağız. Kesin bir şey diyemeyiz bu konuda.

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Orasını değiştirdiğinizde anlayacağız. Kesin bir şey diyemeyiz bu konuda.
ok tesekkur ederım konuyu kapatmıyorum degıseyım calısırsa kapatırım konuyu her kese tesekkur ederım yardım ıcın

Ram, Ekran kartı, Ssd testleri yapıldı mı pc de ?
yaptım heppsı calısyor
benchmark test de hıc bı sorun cıkmıyor oyun acınca cıkıyor

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
ok tesekkur ederım konuyu kapatmıyorum degıseyım calısırsa kapatırım konuyu her kese tesekkur ederım yardım ıcın

yaptım heppsı calısyor
benchmark test de hıc bı sorun cıkmıyor oyun acınca cıkıyor
Peki format sırasında Bütün sürücüleri tek tek sil diyip, tekrar yeni diyerek yeni kurtarma,msr sürücüleri oluşturup kuruldu yani değil mi ?
Valla zaur gibi düşünüyorum bir şeyler birbirine ters teptiriyorda aklıma bişey gelmiyor ?

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
operada da sıkıntı cıkarıyor sayfayı yenıle dıye bı sey gelıyor devamlı

Peki format sırasında Bütün sürücüleri tek tek sil diyip, tekrar yeni diyerek yeni kurtarma,msr sürücüleri oluşturup kuruldu yani değil mi ?
Valla zaur gibi düşünüyorum bir şeyler birbirine ters teptiriyorda aklıma bişey gelmiyor ?
evet

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
yok onun ne oldugunu bilmiyorum
GPU'nun BIOS'u oluyor. MSI GTX 1060 Gaming X gibi GPU'nuzun tam modelini aratarak üreticinin resmi sitesinde olup olmadığı kontrol edin. Varsa ve sizin sürümünüz eski ise güncelleyin.

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
GPU'nun BIOS'u oluyor. MSI GTX 1060 Gaming X gibi GPU'nuzun tam modelini aratarak üreticinin resmi sitesinde olup olmadığı kontrol edin. Varsa ve sizin sürümünüz eski ise güncelleyin.
Support For GeForce GTX 1060 GAMING X 6G | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global ekran kartı bu ekran kartı dıger eskı bılgısayarımda sorunsuz calısıyor dsadsa.gif
Support For GeForce GTX 1060 GAMING X 6G | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global ekran kartı bu ekran kartı dıger eskı bılgısayarımda sorunsuz calısıyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
bıosdan OLA BILIRMI BI SEYI ACIP KAPAMAK GIBI

MSI LIVE UPDATE INDIRDIM BI SEYLER INDIRDI SUN AN SORUNSUZ ATMIYOR OYUNDAN(30 DK SURDU ATDI)

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakart ile hiç bi alakası yoktu,H270 asrock anakart ,o işlemci için fazla bile idi. Neyse,oldu bi kere,değiştirmişsin.
Powerin markası modeli nedir. Uyduruk bi 500 watt olmasın,o.
Bi de e.kartının en son driverini NVDİA nın sitesinden indir.

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Anakart ile hiç bi alakası yoktu,H270 asrock anakart ,o işlemci için fazla bile idi. Neyse,oldu bi kere,değiştirmişsin.
Powerin markası modeli nedir. Uyduruk bi 500 watt olmasın,o.
Bi de e.kartının en son driverini NVDİA nın sitesinden indir.
gamemax 500w power supply den olsa bilgisayar kapanmazmi ? ekran kartinin driveri guncel kendi sitesinden Soru ekran karti iyi oturmazsa acilirmi ve sorun ondan kaynaklana bilirmi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oyuna girince e.kartı full yüke biner, İşlemcide full olmasada yüklenir,yani watt çekişi, pik yapar.
E.kartı iyi oturmazsa,zaten görüntü bile alamazsınız. Gamemax powerden,şüpheleniyorum.

GrayWolf82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Oyuna girince e.kartı full yüke biner, İşlemcide full olmasada yüklenir,yani watt çekişi, pik yapar.
E.kartı iyi oturmazsa,zaten görüntü bile alamazsınız. Gamemax powerden,şüpheleniyorum.
onudamı degiseyim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Konuyu baştan aşağı tekrar okudum. Ramleri test etmişsin. windowsu defalarca kurmuşsun.driverleride. hatta oyunları bile silip tekraryüklemişsin. Yani yazılım olarak bi şey yok diyorsun.
Bu durumda donanımsal olarak sadece ,power kalıyor. Yenileyin ,powerin kaliteli olması her zaman iyi ve gereklidir zaten.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
PSU'dan kaynaklanıyor olabilir, genelde oyun vs. oynarken sistem gidiyorsa ya PSU donanımlarınıza yetişemiyordur ya da ısınma vardır. Farklı bir PSU deneyin.

Son mesajlar