Monster'ın Yeni 240 HZ 27 İnc Monitörünü Nasıl Buldunuz?

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Monster monitör işine girmiş. 240 hz 27inc kavisli ekran ve sadece 2000 lira. 144 hz parasına diyebiliriz bir nevi. Nasıl buldunuz? Ne düşünüyorsunuz? Alınır mı?
Ben monitör alacaktım ancak 144 hz olacaktı bunu görünce iyi ki almamışım dedim. Biraz piyasaya düşüp kullanıcı yorumlarına baktıktan sonra fiyatınında artma ihtimalinden çekindiğim için toplayacağım bilgisayar için alacağım. Ürünün fotoğrafı ve linkini bırakıyor, yorumlarınızı merak ediyorum.

10711246503986.jpg

Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kendi monitörümü satışa çıkarıp bunu hedef alabilirim, o kadar çok hoşuma gitti, inceleme videosu da sayfada var. ? Yalnız pc sistemimi de yükseltmem gerekiyor, işte o yüzden şimdilik erteliyorum.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Monter yazısının yeşil olması beni rahatsız etti. Ama kaliteli gibi duruyor.
Biraz göz alıcı olabilir ama markanın rengi yeşil ve bu rengi ön plana çıkarmayı seviyor biliyorsunuz ürünlerinde. Belki bunda daha farklı bir renk tercih edilebilirdi tabii ön taraftaki sadelik bakımından haklısınız.
Monster kendine yakışanı yapmış, ben özelliklerini beğendim. :)
Ben de çok beğendim. Şu an 240 hz monitörler arasında bildiğime göre açık ara en ucuzu oldu ve 27 inc olmasına çok sevindim. Hem adobe programları hem Cs harici, Fifa, hikayeli oyunları severek oynadığım için 27 inc ancak 144 hz bir monitör bakıyordum. 240 hz aklımda vardı ancak fiyatlarından dolayı tercih edemiyordum. Bu fiyatla çıkışı beni sevindirdi ve kredi kartımda hazır limit varken satın alacağım.
Asustan şaşmam.Ama bunun bu kadar ucuz olması.Var bu işin içinde bir bit yeniği.
Sanmıyorum açıkçası. Biraz piyasaya yayılmasını beklemek gerekir sadece. Monster bence kaliteli ürünler sunuyor ve laptoplarıda diğer markalara göre özellik bakımından daha ucuz oluyor. Ben Monster laptop kullanıyorum 1 yıldır ve gayet memnunum. Monitör işine de ilk defa giriyorlar, bu fiyat politikası normal. Zira ben de dahil bir çok kullanıcı bu işte daha bilindik markalarla benzer fiyatlara çıksaydı Monster'ı tercih etmezdi diye düşünüyorum. Fiyat politikasıyla bu skaladan uzak kalmayı hedeflediler muhtemelen.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çin destekli kötü oldu ya. Kore falan olma müq. Hele de Doğu Türkistan meselesi olunca çin hiç hoş olmadı
emin değilim ama dizüstü bilgisayarları doğudan, çinden montajlayıp, seçipgetiriyolardı, markasını şimdi unuttum ama monitör için kesin bi şey sölemem yalan olur....

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Evet. Çin üzerinden geldiğini söyleyebiliriz laptoplarının. Ancak marka Türk. Servis konusunda oldukça iyi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Çin destekli kötü oldu ya. Kore falan olma müq. Hele de Doğu Türkistan meselesi olunca çin hiç hoş olmadı
Çin destekli deyince devletin kendi resmi desteği değil ya :D Tamam hoş bir şey değil ama konuyla alakası yok Doğu Türkistan olayının. Çinli bir firmanın ürettiği kasaları kullanıyorlar. Normal bir şirket işte ne alakası var Türkistan olayı ile. Her Çin mevzusu geçince şu duyarı kasmayın lütfen. Bugün Dünya üzerindeki birçok ürün Çin fabrikalarındaki Çinli işciler tarafından üretiliyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116

Nötron Yıldızı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
bunu görmeden geçmeyin...
TeoriV2-108050_large.jpg
Hocam elbette bu da çok iyi ancak arada 1000 lira bir fark var. Zaten Monster'ı şu an cazip yapan bu oldu. Ben 144 hz monitör bakabiliyordum söylediğim gibi 2000 lira bandında, 3000 bir monitöre verecek durumum yoktu açıkçası. Benim gibi düşünen arkadaşlar için çok iyi bir fırsat gibi duruyor Monster. Yorumunuz için teşekkürler.

Çin destekli deyince devletin kendi resmi desteği değil ya :D Tamam hoş bir şey değil ama konuyla alakası yok Doğu Türkistan olayının. Çinli bir firmanın ürettiği kasaları kullanıyorlar. Normal bir şirket işte ne alakası var Türkistan olayı ile. Her Çin mevzusu geçince şu duyarı kasmayın lütfen. Bugün Dünya üzerindeki birçok ürün Çin fabrikalarındaki Çinli işciler tarafından üretiliyor.
Monitöre ilk bakışta teknik özelliklerini göz önüne aldığımızda yorumunuz nedir?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Monster monitör işine girmiş. 240 hz 27inc kavisli ekran ve sadece 2000 lira. 144 hz parasına diyebiliriz bir nevi. Nasıl buldunuz? Ne düşünüyorsunuz? Alınır mı?
Ben monitör alacaktım ancak 144 hz olacaktı bunu görünce iyi ki almamışım dedim. Biraz piyasaya düşüp kullanıcı yorumlarına baktıktan sonra fiyatınında artma ihtimalinden çekindiğim için toplayacağım bilgisayar için alacağım. Ürünün fotoğrafı ve linkini bırakıyor, yorumlarınızı merak ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 110541

Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör
Hmm. Tasarım olarak fena değilmiş, beğendim sayılır. Eğer kaliteliyse ve fazla kronik sorun çıkmazsa gönül rahatlığıyla alınabilir.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hmm. Tasarım olarak fena değilmiş, beğendim sayılır. Eğer kaliteliyse ve fazla kronik sorun çıkmazsa gönül rahatlığıyla alınabilir.
Ben halihazırda Monster'ın laptopunu ve gamepadini kullanıyorum. Firmayı beğeniyorum ve ürünlerinin arkasında olduklarını hissettiriyorlar. O yüzden bir sorun olacağını sanmıyorum. Fiyatı daha düşmez o kesin ancak duruma göre artma ihtimali bence yüksek. Bu yüzden bu fiyata kaçırmayıp şimdilik ya kenarda yatıracağım ya da okullar açılmazsa kasayı toplayana kadar laptop ile kullanacağın keyfine Fifa falan oynarken. Okullar açılmazsa kasa toplama işini erkene çekeceğim zaten tek eksik olarak monitörüm kalmıştı ekipman konusunda, ilaç gibi oldu şu an benim için. Hayırlısı olsun bakalım. Bir kaç CS ci arkadaşım da almayı düşünüyor 240 hz olduğu için şu an.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
emin değilim ama dizüstü bilgisayarları doğudan, çinden montajlayıp, seçipgetiriyolardı, markasını şimdi unuttum ama monitör için kesin bi şey sölemem yalan olur....
Game Garaj ve Monster, Clevo notebook lar üretir. :)

Hello World

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
özelliklerine göre fiyatı çok iyi kaliteli 1ms 240 hz g-sync free-sync olması ayrı bi güzel
asus vg279qm versiyonu ile kıyaslayabiliriz arada 1000tlye yakın fiyat farkı var curvet olması dışında gayet iyi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Hocam elbette bu da çok iyi ancak arada 1000 lira bir fark var. Zaten Monster'ı şu an cazip yapan bu oldu. Ben 144 hz monitör bakabiliyordum söylediğim gibi 2000 lira bandında, 3000 bir monitöre verecek durumum yoktu açıkçası. Benim gibi düşünen arkadaşlar için çok iyi bir fırsat gibi duruyor Monster. Yorumunuz için teşekkürler.

Monitöre ilk bakışta teknik özelliklerini göz önüne aldığımızda yorumunuz nedir?
Teknik özelliklerine baktığımız zaman çok iyi bir ürün gibi duruyor. Birde monitör laptop kadar riskli bir ürün değil. Şöyle ki kullanılan panel belli sonuçta. Malzeme kalitesi segmentinin bir tık altında olsa da bir şey değişmeyecek çünkü sabit bir şey monitör. Sallanmaması önemli sadece ki öyle bir görüntü de vermiyor. Şimdi adamlar 2700 TL gibi bir fiyatta girse bu seferde çok diyeceğiz. Bence ilk etapta uygun fiyatlı iyi bir ürünle pazara girmeye çalışmışlar ben beğendim. Ancak tabi ki ışık sızması ve ölü piksellerin kronik olması satışı etkiler. Bakalım uzun kullanımda ne olacak.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Teknik özelliklerine baktığımız zaman çok iyi bir ürün gibi duruyor. Birde monitör laptop kadar riskli bir ürün değil. Şöyle ki kullanılan panel belli sonuçta. Malzeme kalitesi segmentinin bir tık altında olsa da bir şey değişmeyecek çünkü sabit bir şey monitör. Sallanmaması önemli sadece ki öyle bir görüntü de vermiyor. Şimdi adamlar 2700 TL gibi bir fiyatta girse bu seferde çok diyeceğiz. Bence ilk etapta uygun fiyatlı iyi bir ürünle pazara girmeye çalışmışlar ben beğendim. Ancak tabi ki ışık sızması ve ölü piksellerin kronik olması satışı etkiler. Bakalım uzun kullanımda ne olacak.
Ben de fiyat seçiminin sebebini sizin gibi düşünmüştüm. 2700 vs gibi bir fiyatla çıksaydı daha bilindik markalar alınırdı normal olarak söylediğiniz gibi. Diğer konularda da size katılıyorum. Pek riskli bir ürün olduğunu düşünmüyorum tercih edilmesi durumunda. Monster zaten sattığı ürünlerle yıllardır bence kendini ispatlamış bir marka. Ölü piksel ve ışık sızması durumlarının da her monitörde olabileceğini düşünürsek bu gibi durumda markanın alıcısını mağdur etmeyeceğine dair güvenimde var. Mantıklı bir seçim olacak gibi, alıcılarına hayırlı olsun şimdiden.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Monster gerçekten kaliteli ürünler üretiyor.Laptop ve mouse ürününü kullanıyorum gerçekten çok memnunum.Umarım hep böyle devam eder çizgisini bozmaz. :)

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Amacım duyar kasmak değildi. Çin deyince istemsiz olarak Doğu Türkistan olayı aklıma geliyor