♿Engelli arkadaşlarınız var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba. Engelli arkadaşlarınız var mı? Önce cevapları görüm ondan sonra nedenini yazacağım...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Engelli arkadaşlarım var, hem de çok iyi anlaşırız, sevgi ve saygı ile anlaşmayı biliriz... Hem kamu ve özel belli kapasitedeki her işyerinde engelli çalıştırma zorunluluğu var. İş bulmak daha kolaylaştı engelli dostlarımız açısından ve bu güzel bir gelişme.

Unutmayalım, hepimiz bir engelli adayıyızdır, geleceğimiz ve hepimiz için hayır dua edelim. :)

Son düzenleme:

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Normal insanların ne kadar engellilerle arkadaşlık-dostluk yaptığını merak ediyorum da... kusura bakımayin...

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Engelli arkadaşım yok ama olmasını da istemezdim değil, hayata bakış açıları daha olgun olduğu için diğer insanlara göre daha iyi geliyorlar.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,422
zihinsel engelli bir arkadaşım vardı ama benim sınıfımdaki bazı geri kafalılar ona vurup dalga geçiyordu onunla şimdi sınıfını değiştirdi pek görüşemiyoruz .zihinsel engelli evet ama matematiği çok iyi tüm sınıfın çözemedeği soruları o hemen çözerdi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Normal insanların ne kadar engellilerle arkadaşlık-dostluk yaptığını merak ediyorum da... kusura bakımayin...
Kusur filan yok değerli arkadaşım... :) Engelli bireyler için belediyelerde kurslar, spor faaliyetleri düzenleniyor, belki biliyorsundur. Bunlar çok önemli faaliyetler, kaynaşma ve ruh halinin daha mutlu olması açısından faydası büyük...

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Engelli arkadaşlarım var, hem de çok iyi anlaşırız, sevgi ve saygı ile anlaşmayı biliriz... Hem kamu ve özel belli kapasitedeki her işyerinde engelli çalıştırma zorunluluğu var. İş bulmak daha kolaylaştı onlar açısından ve bu güzel bir gelişme.

Unutmayalım, hepimiz bir engelli adayıyızdır, geleceğimiz ve hepimiz için hayır dua edelim. :)
Evet engelli yasaları gelişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kusur filan yok değerli arkadaşım... :) Engelli bireyler için belediyelerde kurslar, spor faaliyetleri düzenleniyor, belki biliyorsundur. Bunlar çok önemli faaliyetler, kaynaşma ve ruh halinin daha mutlu olması açısından faydası büyük...
Evet biliyorum... rehabilitasyon merkezine gidiyordum bıraktım coronadan dolayısıyla... corona bitsin devam ederim...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Asıl Engel insanın kendi ego ve çıkarlarıdır, benim sessiz dünyadan, kalben gören ve bedenen sıkıntılı arkadaşlarım vardı, hatta rahmetli eşim de rahatsızlığı nedeni ile yürüme engelli olmuştu.Tevazulu bir bakış bir tatlı gülüş her şeye bedeldir.
Her sağlıklı birey engelli adayıdır, unutmayalım. (=

Kubica a.k.a GOD

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
37
Kız kardeşiniz için Allah'tan çok güzel, parlak bir gelecek dua ederim, ona çok iyi bakmalısınız ve başarılı olduğu alanlarda desteklenmeli, bu konuda gerek devlet gerek aile çok önemlidir... Kolay gelsin diyorum.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim