Bankadan altın alsam zarar edermiyim?

Bu konuyu okuyanlar

nacizane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Garanti bankasından altın almayı düşünüyorum kendimce her ay 1 gram altın alıp bankada saklamak istiyorum ancak alırken veya satarken banka kesinti yapıyormu?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Evet banka alırken değil satarken kesinti yapıyor. Buna makas ya da kaldıraç diyorlar. Yani banka senden satarken komisyon alıyor diye düşünebilirsin. Günlük olarak bankalarda makas oranı değişiyor. Yani satarken kar etmek istiyorsanız bunu da dikkate almanız gerekiyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hisse alacaksan makas aralığınca bir kesinti oluyor ama fiilen kuyumcudan aldığından daha az bir rakam :) En son kuyumcudan 1050'liraya ata altını alldıydım, 5 dakika sonra 50tl fark ile geri aldı. Bankadan yapmış olsan mesela, 7 8 tl falan tutar herhalde.

nacizane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Gram Altın Fiyatı - Altın Fiyatları - Doviz.com bu linkten hangi bankanın ne kadara alım-satım yaptığını görebilirsiniz.
Teşekkürler işime yaradı site
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hisse alacaksan makas aralığınca bir kesinti oluyor ama fiilen kuyumcudan aldığından daha az bir rakam :) En son kuyumcudan 1050'liraya ata altını alldıydım, 5 dakika sonra 50tl fark ile geri aldı. Bankadan yapmış olsan mesela, 7 8 tl falan tutar herhalde.
Öğrendiğim iyi oldu sağolun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet banka alırken değil satarken kesinti yapıyor. Buna makas ya da kaldıraç diyorlar. Yani banka senden satarken komisyon alıyor diye düşünebilirsin. Günlük olarak bankalarda makas oranı değişiyor. Yani satarken kar etmek istiyorsanız bunu da dikkate almanız gerekiyor.
Teşekkürler.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Kuveyt en düşük makas aralığına sahip banka. Buradan alabilirsiniz kendinize kalmış bir konu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Son düzenleme:

moto87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
altin ve gumus kazandirir ama simdi dusebilir dikkatli olun

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Bence zarar etme ihtimalin yüksek. 480i gördü gram altın. Satış çok olacak ve fiyatlar düşecek.
500ü görme ihtimali de yok değil.

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Altın şu anda kumar.Önce kazanıyorsun sonra birden batıyorsun.

MrAli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
nereden almak istiyorsanız alın fakat iyi bir stratejş oluşturun ve analiz yapmayı unutmayın

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
altın alıp satımı ile ilgili ben çok araştırma yaptım

kuveyt... bankası benim gördüğüm kadarı ile en iyisi

5g 10g ... şeklinde fiziki altın dahi alabilirsiniz diger bankalarda böyle bir durum yok