LGS cevap kağıdı kaybolan çocuğun sınavı iptal edildi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Liselere Geçiş Sınavında (LGS) Pınar Akbaş , bugün sınav sınavında “Sınavı iptal edildi” yazdığını gördü.
Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran'da yapılan LGS'ye kendi okulunda girdi. Pınar Akbaş'ın cevap kağıdının kaybolduğu ortaya çıkmıştı.

Son düzenleme:

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Liselere Geçiş Sınavında (LGS) Pınar Akbaş , bugün sınav sınavında “Sınavı iptal edildi” yazdığını gördü.
Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran'da yapılan LGS'ye kendi okulunda girdi. Pınar Akbaş'ın cevaplandıdının kaybolduğu ortaya çıkmıştı.

Ne kadar aptalca ya

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sınavda görevli hocaların başı yandı o zaman.
Koskoca optik form nasıl kaybolursa. Ayrıca sınavlarda kamera sistemi yok mu artık =? Kim girmiş kim çıkmış hepsi görünür sınava girdiği kesin ama optiği yoksa artık hakkı yanmasın diye büyük ihtimal adresine yakın bir anadolu lisesine veya İl içinde ki istediği bir liseye kayıt ederler bu kızı. ( 75 soru yaptım diyor pekte yapamamış ama genede hakkı yenmemeli. )

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Yazık değil mi kıza ? Bu nasıl bir aptallık ?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Kızın ailesi çalışsa da çalışmasa da bu olayın arkasında durmalı..

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Hangi liseye gidecek acaba neye göre yerleştirecekler

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Hangi liseye gidecek acaba neye göre yerleştirecekler
Şimdi iyi bir liseye gönderseler diğer veliler "bizim çocuğumuz boşuna mı çalıştı?" vs. bahane uyduracaklar. Kız kötü bir liseye gider bu defa ailesi "benim kızımın hakkı yeniyor, o daha iyi yerleri kazanmıştı" şeklinde itiraz edecekler.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Şimdi iyi bir liseye gönderseler diğer veliler "bizim çocuğumuz boşuna mı çalıştı?" vs. bahane uyduracaklar. Kız kötü bir liseye gider bu defa ailesi "benim kızımın hakkı yeniyor, o daha iyi yerleri kazanmıştı" şeklinde itiraz edecekler.
Okul puanıyla kızın sınavın nasıl geçtiğini söylemesini referans almak zorundalar bence işin içinden çıkılmaz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Pınar Akbaş'ın cevaplandıdının kaybolduğu ortaya çıkmıştı.

1594993643066.png

Maksadı anlamış olsam da dikkat etmeni istedim yine de, ha bir de azıcık kızdırmak! :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün açıklanan LGS sonucunda Pınar Akbaş'ın sonucu “sınavı iptal edildi” şeklinde açıklandı. Sınavda cevap kağıdı kaybolan Pınar Akbaş, “Tüm arkadaşlarımın sınav sonucu açıklandı benimki açıklanmadı. Sınavım iptal edilmiş olarak görülüyor. Yanlışım veya doğrum kaç soru olursa olsun ben sonucumu görmek isterdim. Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ailem beni özel okula göndermek istiyor. Sanırım öyle olacak” dedi.
Annesi Sevgi Akbaş ise, “Bugün sınav sonucu açıklandı, herkesin sonucu açıklandı benim kızımın sonucu açıklanmadı sınava girmedi görünüyor. Çok üzgünüz kızım da çok üzgün. 10 puan da alsa 100 puan da alsa bu sonucu görmek isterdik.

Kızın ve annesinin ifadesinden benim anladığım sınav iyi geçmemiş zaten. Ama hak geçmemesi için devletin orta halli bir okula yerleştirmesi gerekir kızı. ( Eğer üst düzey bir okula yerleşirse haksızlık ve ilerde millete yol olur. Ben çaktırmadan optiği alıp kaçayıp teslim etmeyim nede olsa sınava girdim kayboldu deyip Fen lisesine yerleşirim diye kafasında kurar insanlar. )

Ailesinin'de olmadı Özel Okula gönderecez blöfü bence yanlış.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu arada kız için üzüldüm. Hata mutlaka düzeltilecektir. Lakin şu da var ki, eğer kızın sınavı iyi değil de harika geçmiş olsaydı emin olun yeri göğü inletirlerdi, gibime geliyor. :D

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ben çaktırmadan optiği alıp kaçayıp teslim etmeyim nede olsa sınava girdim kayboldu deyip Fen lisesine yerleşirim diye kafasında kurar insanlar.
O yüzden en mantıklısı okul puanına göre ortalama bir yere yerleştirilmesi