TOGG fabrikasının temel atma töreni tarihi belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
T.C. Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Twitter'dan yaptığı paylaşım ile TOGG fabrikasının temel atma töreninin 18 Temmuz 2020 Saat: 17:30'da yapılacağını duyurdu.

T.C. Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank'ın Twitter'dan yaptığı paylaşım:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bu dolar kuru ile elektrikle oto hayali yandı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu arada fabrikanın kurulacağı araziyide canlı gördüm gayet geniş ve güzel bir yere kuruluyor fabrika. Önü deniz arkasında çift şerit E5 ve Otoban geçiyor Avrupa'ya yakın tüm geçiş yollarına yakın. Ülkemiz için güzel bir olay inşAllah bir aksilik olmazda üretim durmaz...

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Bu arada fabrikanın kurulacağı araziyide canlı gördüm gayet geniş ve güzel bir yere kuruluyor fabrika. Önü deniz arkasında çift şerit E5 ve Otoban geçiyor Avrupa'ya yakın tüm geçiş yollarına yakın. Ülkemiz için güzel bir olay inşAllah bir aksilik olmazda üretim durmaz...
İnşallah
Hayırlı olsun inşallah Allah utandırmasın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bataryayı dışardan alacaksın ????

Aynen üretimi hemen durduralım o zaman. Temel atılmasın herkes dağılsın yatırım olmasın. Dünyada bir çok araba üreticisi Renault motoru kullanıyor veya ithal başka markaların motorlarını kullanabiliyor. Bizde marka oturana ve ülkemizde kaliteli bataryalar üretilmeye başlayana kadar ithal alacaz mecbur.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yakışır, güzel şeyler oluyor yollarda görelim artık yerli arabamızı.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Bataryayı dışardan alacaksın ????
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş şunları söyledi: "Dünyada oyunun kuralları değişiyor. Otomobil akıllı bir cihaza dönüşmekte. Projeye başlamadan önce 18 şirketi inceledik. Fikri mülkiyeti yüzde 100 bizim olan bir otomobilden bahsediyoruz. 15 yıl içinde 5 modelimiz olacak. Neden SUV'u seçtik? Dünyanın en büyük segmenti. Yüzde 95'i ithal olan bir segment. Markanın adlandırma sürecini önümüzdeki senenin ortasında tamamlamayı düşünüyoruz. 200 ve 400 bg iki alternatif, arkadan itiş veya 4 çeker olacak. 500 km menzil ve 30 dakikanın altında şarj edilebilir olacak. Bataryasını sıfırdan geliştirdik. Aracın holografik asistanı var."
Bataryada yerli ama ceo kimki sen dışardan diyosan dışardandır ya evet evet kesin dışardan ceo bile açıklama yapmış yerli diye ama ceo kimki koskoca sen demişsin dışardan diye

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
TOGG CEO'su Gürcan Karakaş şunları söyledi: "Dünyada oyunun kuralları değişiyor. Otomobil akıllı bir cihaza dönüşmekte. Projeye başlamadan önce 18 şirketi inceledik. Fikri mülkiyeti yüzde 100 bizim olan bir otomobilden bahsediyoruz. 15 yıl içinde 5 modelimiz olacak. Neden SUV'u seçtik? Dünyanın en büyük segmenti. Yüzde 95'i ithal olan bir segment. Markanın adlandırma sürecini önümüzdeki senenin ortasında tamamlamayı düşünüyoruz. 200 ve 400 bg iki alternatif, arkadan itiş veya 4 çeker olacak. 500 km menzil ve 30 dakikanın altında şarj edilebilir olacak. Bataryasını sıfırdan geliştirdik. Aracın holografik asistanı var."
Bataryada yerli ama ceo kimki sen dışardan diyosan dışardandır ya evet evet kesin dışardan ceo bile açıklama yapmış yerli diye ama ceo kimki koskoca sen demişsin dışardan diye
Sade batarya ile bitiyor demi alman arabası bile çin menşeyli %100 türk malı olmaz olamaz belirli parçalar dışardan gelecek mecburen
Ben üretilmesin mi diyorum sadece fiyatlar önerilenin üstüne çıkar saten korkmaya gerek yok biz alamayız yerli olacakya 300 bin olur bi anlamı kalmaz

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Sade batarya ile bitiyor demi alman arabası bile çin menşeyli %100 türk malı olmaz olamaz belirli parçalar dışardan gelecek mecburen
Ben üretilmesin mi diyorum sadece fiyatlar önerilenin üstüne çıkar saten korkmaya gerek yok biz alamayız yerli olacakya 300 bin olur bi anlamı kalmaz
Eee söyle neyi dışardan kardeşim ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Aynen üretimi hemen durduralım o zaman. Temel atılmasın herkes dağılsın yatırım olmasın. Dünyada bir çok araba üreticisi Renault motoru kullanıyor veya ithal başka markaların motorlarını kullanabiliyor. Bizde marka oturana ve ülkemizde kaliteli bataryalar üretilmeye başlayana kadar ithal alacaz mecbur.
Hocam patlamaya hazırsınız siz de.
Arkadaş demiş ki dolar bizi etkilemez.
Diğeri de diyor ki etkiler çünkü batarya ithal.
Bunda bir sorun yok.

Zaten batarya üreten sayılı şirket var. Kimse batarya ithal diye çamur atmıyor ve atamaz. ;)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bunda bir sorun yok.

Zaten batarya üreten sayılı şirket var. Kimse batarya ithal diye çamur atmıyor ve atamaz. ;)
Yok modum SDN'dekilere laf anlatacağıma tarlaya domates ekseydim köşeyi dönerdim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bunda bir sorun yok.

Patlamaya hazır değilim ama bu tarz milli bir işte bile ( Ülkete fabrika açılacak üretim olacak iş aş olanağı işte. )
Herkes hayırlı olsun İnşAllah güzel olur derdinde adam daha ilk mesajında yazdığı.

Bu ne demek şimdii umut cümlesimi taktir cümlesi mi yoksa siz bekleyin hiç bir halkt olmaz o arabadan şeklinde moral bozma umut kırma söylemi mi =?
Devamındada bir şey yazanlara ikide bir BATARYA ne olacak BATARYA ithall hee onu ne yapacaksınız o araba yerli değil üretim olsa bile 300-400 bin TL olur tarzı söylemler nedir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
Hayırlı olsun. Fabrika ne zaman üretime geçer?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Patlamaya hazır değilim ama bu tarz milli bir işte bile ( Ülkete fabrika açılacak üretim olacak iş aş olanağı işte. )
Herkes hayırlı olsun İnşAllah güzel olur derdinde adam daha ilk mesajında yazdığı.

Bu ne demek şimdii umut cümlesimi taktir cümlesi mi yoksa siz bekleyin hiç bir halkt olmaz o arabadan şeklinde moral bozma umut kırma söylemi mi =?
Devamındada bir şey yazanlara ikide bir BATARYA ne olacak BATARYA ithall hee onu ne yapacaksınız o araba yerli değil üretim olsa bile 300-400 bin TL olur tarzı söylemler nedir.
Az mı 400 bin tl neresine yerli diğeceğiz hati ithal araçlarda verfi vb varda pahalı yerlide pahalı olunca ne ılacak çoğu insan yıllarca bu işi yapandan mı alır yoksa yıllar önce tofaş gibi bir marka ile kazık atandan mı sizi duyanda istwmiyorum sanacak
Venüz z40 çıkınca yok pahalı bide yerli olacak ucuz olması lazım dendi ama çöpaung yok gibi sattı buna ne diyorsunuz yerli ucuz olmalı vergi olmamalı yoksa kimse yüzüne bakmaz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Az mı 400 bin tl neresine yerli diğeceğiz hati ithal araçlarda verfi vb varda pahalı yerlide pahalı olunca ne ılacak çoğu insan yıllarca bu işi yapandan mı alır yoksa yıllar önce tofaş gibi bir marka ile kazık atandan mı sizi duyanda istwmiyorum sanacak
Venüz z40 çıkınca yok pahalı bide yerli olacak ucuz olması lazım dendi ama çöpaung yok gibi sattı buna ne diyorsunuz yerli ucuz olmalı vergi olmamalı yoksa kimse yüzüne bakmaz

Halen ne anlatıyon hocam ya :( Biz burada daha fabrikanın kurulması temel atılması sevincindeyiz sen 300-500 TL muhabbetindesin. Bir Allah'ın izni ile fabrika kurulsun yatırımlar yapılsın hatlar çalışmaya başlasın sonra yap şu eleştirilerini. ( Bu safhada yaptığın bu eleştiriler körleme muhalifliğe giriyor üstüne insanların moral ve motivasyonunu bozacak laflar. )

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bakalım, bir üretime geçsin. Elle tutulur bir aşamaya gelsinde sonra tartışırız arkadaşlar. Temeli atılıyorsa hayırlı olsun demek düşer şimdilik.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Üretilecek araçların satış fiyatı rekabet edecekleri markaların o segmentindeki modellerin fiyatlarında satışını yapmayı planladıklarını söylemişti Gürcan Karakaş. Onca çekilen videoda hep böyle dedi youtube videolarında bakın görürsünüz. Yıl 2022 diyelim seri üretim başladı. C segmenti SUV modelini seri üretimine başladılar diyelim başka bir markanın C SUV modeli o zaman 300 bin TL ise bu üretilen aracında bu fiyatta olmasını bekleyebiliriz. Ama yerli üretim araçlara verilen düşük oranlı krediden bile düşük bir orana bunun için kredi çıkaracaklarından da eminim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hayırlısı olsun bir an önce açılsın üretilsin de kullanalım baya güzel duruyorlardı.