LC Waikiki'den LGBT Destekçilerini Kudurtan Hamle

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Gazete SoL'un iddiasına göre LC Waikiki yönetimi tarafından, bir grup çalışana gönderilen e-posta ile Onur Haftası etkinliklerinin oluşturduğu LGBT görünürlüğünden rahatsız olunduğu ve bu nedenle Haziran-Temmuz aylarında ürünlerde gökkuşağı, tek boynuzlu at gibi figürlerin LGBT’leri andırdıkları gerekçesiyle “bu sembollerin kesinlikle kullanılmaması“ ve “mutlaka renk sayısının azaltılması” istendiği söyleniyor. Habere göre şirket, kaçınılması gereken “LGBT sembolleri listesini” de “tasarım yasakları” adı altında gönderdiği e-postaya ekledi.

Bu olayın ardından LGBT destekçileri #LCWaikikiBoykot adında hashtag açtı fakat bu hashtag üzerinde karalama postlarından daha çok LC Waikiki'ye destek içeren postlar bulunuyor.

Kaynak: kibrispostasi

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
"Kudurtan" değil "Rahatsız eden" kullanılsa daha saygılı olurmuş sanki.

Ben bunun değerle kültürle ne alakası var hâlâ anlamış değilim. İnsanlar sadece kendi yaşadığı şeyin toplumdan ayrıştırılmaması için bunu gösteriyorlar. Ne kültüre saygısızlık var ne değere. Senin inandığın dine uygun olmaması başkalarına karşı çıkabileceğin anlamına da gelmiyor. :/ Umarım "Laik Yobaz" kullanıcı isimliler daha çok yayılmaz... Daha saygılı bir Türkiye dileğiyle.

Boykot istemeleri ise biraz haklı biraz haksız. LCWaikiki zaten Katar'a satılmış galiba. Bu bizim için büyük bir yurt dışına para çıkaran bir kaynak ve boykot edilmesi bizim yararımıza olur ama sebebinin bu olması hiç iyi bir şey değil. Umarım doğru yol bulunur.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682

Ben bunun değerle kültürle ne alakası var hâlâ anlamış değilim. İnsanlar sadece kendi yaşadığı şeyin toplumdan ayrıştırılmaması için bunu gösteriyorlar. Ne kültüre saygısızlık var ne değere. Senin inandığın dine uygun olmaması başkalarına karşı çıkabileceğin anlamına da gelmiyor. :/ Umarım "Laik Yobaz" kullanıcı isimliler daha çok yayılmaz... Daha saygılı bir Türkiye dileğiyle.

Boykot istemeleri ise biraz haklı biraz haksız. LCWaikiki zaten Katar'a satılmış galiba. Bu bizim için büyük bir yurt dışına para çıkaran bir kaynak ve boykot edilmesi bizim yararımıza olur ama sebebinin bu olması hiç iyi bir şey değil. Umarım doğru yol bulunur.
Hadi bakalım yine kullanıcı adlarına yorum yapmaya başladık, bu sefer düzenlemeyeceğim olduğu gibi kalsın ?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hadi bakalım yine kullanıcı adlarına yorum yapmaya başladık, bu sefer düzenlemeyeceğim olduğu gibi kalsın ?
Bu isimler tamamen dalga geçmek için konuluyor farkındayım ancak neden öyleymiş gibi davranılıyor? Artık dalga geçme değil maske gibi kullanılıyor.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370

Diyanet işleri başkanı hutbede eşcinselliğin kötü ve İslam'da yasaklanan bir şey olduğunu söyleyince dava açanlar çok mu saygılı?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
O şemsiyeli logo yaratıcı olmuş. Hiç aklıma gelmezdi
Benim de hoşuma gitti, eğer o logoyu basarlarsa çok büyük para kaldırırlar. Mesela ben önden 5 tane sipariş veririm ?

Bu isimler tamamen dalga geçmek için konuluyor farkındayım ancak neden öyleymiş gibi davranılıyor? Artık dalga geçme değil maske gibi kullanılıyor.
Rahatsız olmaktan bahsetmişsiniz ama LC Waikiki'nin profiline girdiğimizde yorumlara hep LGBT bayrağı falan atmışlar, küfürler yağdıran yağdırana ve boykot içerikli bir hashtag... Bence bu rahatsız olmak değil, resmen kudurmak. Ayrıca Türk aileler tarafından yönetiliyor, satılmadı Katar ile ilgili bir durum yok muhtemelen Katar'a açılan mağazaları duymuşsunuzdur.
Screenshot_4.jpg

LC Waikiki bile işi biliyor. LGBT'yi destekleyip damga yiyeceğine destekleyip damga yemek daha iyi.
Bence de, zaten tepkiler doğrultusunda böyle bir karara varmışlar.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Diyanet işleri başkanı hutbede eşcinselliğin kötü ve İslam'da yasaklanan bir şey olduğunu söyleyince dava açanlar çok mu saygılı?
Ben bunu savunduğumu hatırlamıyorum. Bu durumu savunmam o kişileri savunacağım anlamına gelmiyor. Bir dine yapılan saygısızlık da hoş değil. Önemli olan herkesin saygılı olması.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Neden yanlışa yanlışla karşılık verelim ki ? 'O saygısızdı ben de saygısızlık yaparım' diyebilmek çok sığ bir düşünce. Kendinize göre karşıt görüşün yanlışlarını eleştirirken, aslında kendi görüşünüzü uyguladıgınızı düşünsenizde onların yaptıgını yapıyorsunuz, onlardan bir farkınız kalmıyor.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Ben bunu savunduğumu hatırlamıyorum. Bu durumu savunmam o kişileri savunacağım anlamına gelmiyor. Bir dine yapılan saygısızlık da hoş değil. Önemli olan herkesin saygılı olması.
Burada ne anlatmak istedin bana açıkla haklısın diyeceğim:
Ben bunun değerle kültürle ne alakası var hâlâ anlamış değilim. İnsanlar sadece kendi yaşadığı şeyin toplumdan ayrıştırılmaması için bunu gösteriyorlar. Ne kültüre saygısızlık var ne değere.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden yanlışa yanlışla karşılık verelim ki ? 'O saygısızdı ben de saygısızlık yaparım' diyebilmek çok sığ bir düşünce. Kendinize göre karşıt görüşün yanlışlarını eleştirirken, aslında kendi görüşünüzü uyguladıgınızı düşünsenizde onların yaptıgını yapıyorsunuz, onlardan bir farkınız kalmıyor.
Ben arkadaşa cevap verdim yoksa bana ne?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Destekleyen kesim az değil ve bu ilk kez olmuyor, ezanı ıslıkladılar sonra bunu inkâr edip BU DEVLETİN POLİSİNİ ISLIKLADIKLARINI iddia ettiler ama aynı şeyi yine yaptılar. Bir yerden sonra anlayış göstermek mümkün olmuyor, onlar tepki gösterirken iyi güzel anlayışla karşılayalım ama biz tepki gösterince saygı terbiye ha?

Yok abi kim ne derse desin LGBT bu ülkeye zarar veriyor, ne polise saygıları var ne bu milletin dinine ne de kanuna hukuka. Trump ABD'den vuruyor sesi buradan geliyor, biraz da biz vuralım ne olacak sanki :)

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Rahatsız olmaktan bahsetmişsiniz ama LC Waikiki'nin profiline girdiğimizde yorumlara hep LGBT bayrağı falan atmışlar, küfürler yağdıran yağdırana ve boykot içerikli bir hashtag... Bence bu rahatsız olmak değil, resmen kudurmak. Ayrıca Türk aileler tarafından yönetiliyor, satılmadı Katar ile ilgili bir durum yok muhtemelen Katar'a açılan mağazaları duymuşsunuzdur.
Ekli dosyayı görüntüle 107744
Katar durumu yalan haber o zaman. :/
Küfürler vs. savunduğum bir durum değil ama LGBT bayrağı tamamen protesto. Kudurmak demek bence hiçbir durum için doğru tabir değil. Tamam "kudurmak" kelimesi durumu karşılıyor ancak bir yandan protesto amacı var. Önemli olan her zaman saygıya dikkat etmek. Sonu ne olur bilinmez. :/

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Burada ne anlatmak istedin bana açıkla haklısın diyeceğim:

Ben arkadaşa cevap verdim yoksa bana ne?
Ben sayın @alpsadik 'in dediklerini demeye çalıştım. Aynen anlatmak istediğimi yazmış. Cümleye farklı başladığımdan kelimeleri seçemedim. Açıklama olarak @alpsadik 'in dediklerini alabilirsiniz.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Şu butonun olduğu her konuda ortalık karışıyor, hayırlısı bakalım ?
Screenshot_5.jpg

Katar durumu yalan haber o zaman. :/
Küfürler vs. savunduğum bir durum değil ama LGBT bayrağı tamamen protesto. Kudurmak demek bence hiçbir durum için doğru tabir değil. Tamam "kudurmak" kelimesi durumu karşılıyor ancak bir yandan protesto amacı var. Önemli olan her zaman saygıya dikkat etmek. Sonu ne olur bilinmez. :/
LC Waikiki bir şirket, isteği doğrultusunda kararlar verebilir zararı kendisine olur boykot etmenin ne alemi var, adamlar sanki LGBT'ye hakaret etti? Ne yani LGBT içerikli baskı kullanmayan her firmayı boykot mu edecekler, böyle sığ yobaz bir düşünce olabilir mi? Bence onlar saygı göstermeli ki saygı görsünler, hiç bir şeye saygıları yok ve bu yüzden Rusya'da görüldükleri yerde dayak yiyorlar.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ekli dosyayı görüntüle 107752

LC Waikiki bir şirket, isteği doğrultusunda kararlar verebilir zararı kendisine olur boykot etmenin ne alemi var, adamlar sanki LGBT'ye hakaret etti? Ne yani LGBT içerikli baskı kullanmayan her firmayı boykot mu edecekler, böyle sığ yobaz bir düşünce olabilir mi? Bence onlar saygı göstermeli ki saygı görsünler, hiç bir şeye saygıları yok ve bu yüzden Rusya'da görüldükleri yerde dayak yiyorlar.
Aynen öyle
s3.gif

1594215774900.png

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ekli dosyayı görüntüle 107752

Rusya durumu zaten ayrı saygısızlık. İnsanın öyle kıyafetini görünce direkt dövüyorlar. Saygısızlıkları falan olmuyor dövülen kesimin. "ERKEKLİK" gibi cinsiyetçi bir kavram Rusya'da Türkiye'den daha baskılı bir şekilde kullanılıyor. O yüzden bu durumlar.

LCWaikiki'nin yaptığı ise dediğiniz gibi bir şirket kararı ancak bunu açıklamanın ne anlamı var? Şirket içinde karar alırlar tasarımcılara söylerler LGBT içerikler bulunmayacak ve ya gökkuşağı olmayacak. Bunu neden çalışanlara söylersin ki? Tamamen bu karar yayılmak istenmiş. Kendi içlerinde bunu yasaklayabilirlerdi yoksa kimse anlamaz gökkuşağı kullanılmadığını. Garip bir durum.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu nasıl yapılıyor? Hala çaylaklıktan çıkamadım.
Screenshot_6.jpg

Rusya durumu zaten ayrı saygısızlık. İnsanın öyle kıyafetini görünce direkt dövüyorlar. Saygısızlıkları falan olmuyor dövülen kesimin. "ERKEKLİK" gibi cinsiyetçi bir kavram Rusya'da Türkiye'den daha baskılı bir şekilde kullanılıyor. O yüzden bu durumlar.

LCWaikiki'nin yaptığı ise dediğiniz gibi bir şirket kararı ancak bunu açıklamanın ne anlamı var? Şirket içinde karar alırlar tasarımcılara söylerler LGBT içerikler bulunmayacak ve ya gökkuşağı olmayacak. Bunu neden çalışanlara söylersin ki? Tamamen bu karar yayılmak istenmiş. Kendi içlerinde bunu yasaklayabilirlerdi yoksa kimse anlamaz gökkuşağı kullanılmadığını. Garip bir durum.
E-mail üzerinden çok sayıda tepki gelmiş, eğer azımsanacak bir sayı olsaydı ne dikkate alırlardı ne de duyururlardı.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Destekleyen kesim az değil ve bu ilk kez olmuyor, ezanı ıslıkladılar sonra bunu inkâr edip BU DEVLETİN POLİSİNİ ISLIKLADIKLARINI iddia ettiler ama aynı şeyi yine yaptılar. Bir yerden sonra anlayış göstermek mümkün olmuyor, onlar tepki gösterirken iyi güzel anlayışla karşılayalım ama biz tepki gösterince saygı terbiye ha?
Ne desem olmayacak hocam. Sana da saygı terbiye senin görüşüne karşı olup da haddini aşana da saygı terbiye.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
2020 yılında yaşıyoruz ama Türkiye M.Ö 2020 yılında. LGBT karşıtı olarak böyle bir şeyin yapılmasını saçma buluyorum her şey kısıtlı internet bile kısıtlı çoğu siteye giriş yasağı var. 2020 yılında aylık 300$ a çalışmaya şükredersiniz böyle kısıtlamalara sevinerek...

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Başta "LGBT" için banane kardeşim der geçerdim ama şuana baktığımda görüyorum ki insanlar LGBT'yi sadece başkaları tarafından linç yememek için destekliyorum gibisinden tavır takınıyolar. Destekliyorlar demiyorum, tavır takınıyolar aslında, destekledikleri de yok. Sırf delice sevdikleri bir ünlü linç yememek için destekliyor, geri kalan fan kitlesi de "Evet LPGLW.. her neyse biz de destekliyoruz o zaman" diyorlar. Eskiden toplumdan dışlanan bireylerin kendilerini topluma kazandırmak için verdikleri bir çaba olarak görürdüm ama artık kesinlikle kabul edilmesi gereken "İnsan Hakları Sözleşmesi" gibi bir şey haline geldi. Sadece benim canımı sıkmıyordur umarım bu durum. Biz "Sonsuza kadar LGBT" gibi ibareleri kabul etmek ya da desteklemez zorunda değiliz. Bunu da insanlara zorla dayatamazsınız. Böyle dediğim için düşman mı oluyorum? Hayır. İnsan kendini ilgilendirmediği bir şeye yorum yapmaz haliyle, eğer insansa..