3000 TL'ye Kadar Alınabilecek Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Birbirine benzer çok fazla modelle karşılaştım. Bildiğiniz veya kullandığınız modelleri atarmısınız?

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
12 yaşında bir çocuk için. LOL, Valorant, CS:GO vs. gibi orta sistemlerde çalışacak oyunlar için bir sistem bakıyorum.
Vallahi zor bu piyasada ama oyunlar çok aşırı değil.

Şu idare eder.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
12 yaşında bir çocuk için. LOL, Valorant, CS:GO vs. gibi orta sistemlerde çalışacak oyunlar için bir sistem bakıyorum.
Bence en azından toplama bir pc alın.3000tl lik bir laptopda bu oyunlardan zevk almaz donar.Durur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel bir modelmiş. Başka bildiğin alternatifler varmı?
O laptopu alırsanız windowsu yükletmeniz lazım ve o laptop 1 ay önce 2500 tl idi

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Güzel bir modelmiş. Başka bildiğin alternatifler varmı?
Vallahi alternatifler var da örneğin SSD daha az 256GB fakat fiyatı daha pahalı :) En fiyat/performans bu duruyor.

Bence en azından toplama bir pc alın.3000tl lik bir laptopda bu oyunlardan zevk almaz donar.Durur

O laptopu alırsanız windowsu yükletmeniz lazım ve o laptop 1 ay önce 2500 tl idi
3000tl'ye toplama hayali kurmak imkansız. Windows kurmak aşırı basit bir iş, neden böyle dediniz ki şimdi?

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Vallahi alternatifler var da örneğin SSD daha az 256GB fakat fiyatı daha pahalı :) En fiyat/performans bu duruyor.

3000tl'ye toplama hayali kurmak imkansız. Windows kurmak aşırı basit bir iş, neden böyle dediniz ki şimdi?

Windows'u ben kurarım sıkıntı yok. Kendi laptopuma kendim kurdum.

2.El alınmalı o fiyata.Ama masaüstü toplarsanız 1080p piyasadaki her oyunu oynatır.

Masaüstü yer sıkıntısı sebebiyle istenmiyor. Orta seviye oyunları oynatsın yeter kafasında arıyorum.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
bende laptop bakıyorum bu sıralar 7 temmuzda annemin kreadi kartı hesap kesimi olcak.
banada tavsiye verirmisiniz fiyat olarak annem 12 taksit max 290 tl olmasını istiyor. world yada ziraatın combo kartı yani 3100 tl max fln çok beklentim yok işlemci iyi olsun ekran kartı cs:go tarzı oyunları oynatsın :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Windows'u ben kurarım sıkıntı yok. Kendi laptopuma kendim kurdum.

Masaüstü yer sıkıntısı sebebiyle istenmiyor. Orta seviye oyunları oynatsın yeter kafasında arıyorum.
Mini Kasa'larda var,laptop'lardan bile küçük...

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bence kasalı bir pc alın eğer laptop alırsanız 1 yıl sonra yavaşlar
Bazen harbiden her önüne geleni bu foruma aldıklarını düşünüyorum. Mini kasa diyen mi dersin, 3000tl'ye kasa mı dersin bunun monitörünü, yerini, fiyatını düşünmüyorlar. Enteresan..

Bence kasalı bir pc alın eğer laptop alırsanız 1 yıl sonra yavaşlar

Bu arkadaşın topladığı bilgisyar düşük bütçe için iyi hem yavaşlarsa parça değiştirirsiniz ama laptopda değiştiremezsiniz
Ne kadar verimsiz bir kasa olmasına rağmen fiyatına bakın ve konu sahibinin verdiği bütçeye bakın.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Bazen harbiden her önüne geleni bu foruma aldıklarını düşünüyorum. Mini kasa diyen mi dersin, 3000tl'ye kasa mı dersin bunun monitörünü, yerini, fiyatını düşünmüyorlar. Enteresan..

Ne kadar verimsiz bir kasa olmasına rağmen fiyatına bakın ve konu sahibinin verdiği bütçeye bakın.
Forum üyeleri hakkında düzgün konuşun lütfen.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Her kişinin kendi fikri saygı duymak zorundasınız hem ben 3000 tlyi aşarsanız demek istemiştim...

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Kötü bir şey mi söylüyorum adam 3000tl bütçesine full performans istiyor şaka gibi kasa öneriyorlar kasa almasını herkes bilir bütçe meselesi bunlar
Siz şakamısınız ? Laptop her zaman masaüstünden daha pahalı ve düşük olmuştur ?

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Siz şakamısınız ? Laptop her zaman masaüstünden daha pahalı ve düşük olmuştur ?
Bu fiyat 3000tl olunca olmuyor sayın admin. Malzeme çokluğundan dolayı kasa bu fiyatta daha pahalı oluyor. Atıyorum 7000₺ bütçesi var o zaman tabii ki kasadan yana kullanacağız şansımızı. Fakat bu bütçeye kasa beklenemez.

@cenkkkk bence kesinlikle laptop almalısınız. dediğim gibi malzeme çokluğundan, ekipman fazlalığından kasalarda fiyat 3000₺'i aşıyor.

Son düzenleme: