aliexpress kargo takip bilgileri güncellenmiyor

Bu konuyu okuyanlar

KemalT27

Prime Сasual Dating - Genuine Females
Reaksiyon puanı
3
merhabalar ben bundan yaklaşık 20 gün önce aliexpress'ten bir sipariş vermiştim ancak 13 gündür kargo takip bilgilerim güncellenmiyor acaba bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Seçtiğiniz kargo türü takipsiz bir kargo muydu?

Reaksiyon puanı
7,998
Takipsiz kargo ise Çin'den çıkana kadar takip edilir. Eğer Çin'den çıktıysa kargo takibi yapılamıyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
china post registered air mail
Şimdi eski siparişime baktım. Koronavirüs öncesi benim takipli kargo siparişimde de 9 gün güncelleme olmamış. Yani Çin'den hareket ettikten sonra Türkiye'de kayda girene kadar kargo hareketleri güncellenmemiş.

Belki yoğunluktan falandır, bilemedim.

Sizin kargoda da mı Çin'de çıktıktan sonra herhangi bir güncelleme olmadı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim kargo da "China Post Registered Air Mail" idi.

KemalT27

Reaksiyon puanı
3
Şimdi eski siparişime baktım. Koronavirüs öncesi benim takipli kargo siparişimde de 9 gün güncelleme olmamış. Yani Çin'den hareket ettikten sonra Türkiye'de kayda girene kadar kargo hareketleri güncellenmemiş.

Belki yoğunluktan falandır, bilemedim.

Sizin kargoda da mı Çin'de çıktıktan sonra herhangi bir güncelleme olmadı?

Benim kargo da "China Post Registered Air Mail" idi.

[Shanghai] Leave [International Mail Processing Center], the next stop [Shanghai Goodman Processing Center] (via transfer)

en son böyle diyordu

KemalT27

Reaksiyon puanı
3

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bence bekleyin biraz daha. Bende koronavirüs öncesinde 9 gün güncelleme olmadı. Şu an koronavirüsten dolayı uzamış olabilir.

Arkadaşın koronavirüs öncesi seçtiği başka bir kargo firması (takipli kargoydu ama adını hatırlayamadım) da takip edilemiyordu. PTT teslim etmek için arayınca haberi oldu.

Kargo takip no "RP" ile başlayıp "CN" ile mi bitiyoı?

KemalT27

Reaksiyon puanı
3
Bence bekleyin biraz daha. Bende koronavirüs öncesinde 9 gün güncelleme olmadı. Şu an koronavirüsten dolayı uzamış olabilir.

Arkadaşın koronavirüs öncesi seçtiği başka bir kargo firması (takipli kargoydu ama adını hatırlayamadım) da takip edilemiyordu. PTT teslim etmek için arayınca haberi oldu.

Kargo takip no RP işe başlayıp CN işe mi bitiyoı?
hayır RE ile başlayıp CN ile bitiyor

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sonucu hakkında geri dönüş yapabilir misiniz? Bizim de bilgimiz olur ve aynı sorunu yaşayanları yönlendirebiliriz belki.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
merhabalar ben bundan yaklaşık 20 gün önce aliexpress'ten bir sipariş vermiştim ancak 13 gündür kargo takip bilgilerim güncellenmiyor acaba bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

Ürün çin'den çıktıktan sonra uzun süre kargo bilgilerinde bir değişiklik olmaz. Ülkemize giriş yaptıktan sonra ptt kargo devreye girince sms gelir ve kargo takip numarası ile ptt kargo üzerinden sorgulama ile takip edebilirsiniz. Genelde de ptt kargo devreye girdikten sonra gümrük, gümrükten çıkıp büyük şehirlere hızlı ulaşıyor. Ama bu cümleden şunu çıkarmayın ptt kargo bu güne kadar gördüğüm en kötü kargo. Evime kargomu getirmeyip "alıcı adreste bulunamadı" diyip kargoyu en yakın şubeye bırakan bir firma.

batuhanis1

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Frekans Tv adlı bir kanal var oraya bir bak kankam orda çeşitli sorun düzeltme rehberi var.:)