Nasıl kilo alabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Millet kilo verme derdindeyken ben kilo alma derdindeyim. Sporcu uzman abiler yardımcı olursa memnun olurum.
Yaş 19
Boyum 170
50-55 kilo arasında gidip geliyorum 55'i aşamadım henüz ?

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Kilo almayı düşünme bence, metabolizman eğer 55kg'ye alışıksa, bunu bozma derim. Ben de şu an o aralardayım, yaşım da 26.
Kitle endeksine göre kilo almam gerekiyor. Ama yalnız olmadığıma sevindim doğrusu :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

170 boy 50-55 kilo ideal bence kilo almak istemenin sebebi nedir ?
Biraz kilo alıp spor yapmaya başlayacağım, kaslarım bir çok arkadaşıma göre zayıf çünkü

Reaksiyon puanı
2,554
Yediğin herşeye ekstradan zeytinyağı ekleyebilirsin.Bimden kabuklu yer fıstığı al düzenli olarak ye hergün hem tadı güzel hem kalorisi yüksek hem sağlıklı yağlardan.Gece patates haşlaması yedikten sonra uyu.Her gün adım adım daha fazla yemeye çalış ayrıca asla ama asla fazla çiğnemeden yutma gibi saçma şeyler yapma sindirim önemli çiğnemek çok önemli.Günlük 1 kaşık ekstra balık yağı takviyesi alabilirsin ama araştır güzel sağlıklı olandan al.Hiçbir öğünü atlama günde en az 3 sağlam öğün ye kilo almak isteyen kişinin öğün atlama lüksü yok ayrıca kahvaltıda az yiyip diğer öğünler çok fazla yemek lazım.Yemek öncesinde veya yemek sırasında su içme mümkün olduğunca zaten yemekle beraber su içmek hiçte iyi bişey değil anca yudum yudum içmek gerekli öncesinde kesinlikle içme.Ben de aynı durumdaydım çok dalga geçtiler spor yaptım bu yazdıklarımın da bir kısmını yaptım fakat iş nedeniyle spora ara vermek zorunda kalınca kaslar gitti yerine yağ tabakaları oldu şimdi hafiften göbek bile var diyorlar ama tabi yaşımda 30 oldu.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Neye Göre Bu Kararı Aldığınızı Merak Ediyorum.
Sağlıklıysanız Ötesi Boş.

İlla Kilo Almak İstiyorum Diyorsanız; Kavun Karpuz Yata Yata Hesabı, Bol Yağlı, Bol Yapay Şekerli Yiyecekler, Abur Cuburlar (Cips, Çerez) ve Öğün Sayınızı Arttırıp Üstüne Uzanın Yani Çok Az Hareketli Bir Yaşam Sonunda Kilo Artışlarınız Olacaktır.

Dipnot : 3-5 Ay Spor Salonuna Gidip Kas Çalışın ve Bırakın Gram Spor Yapmayın.

Reaksiyon puanı
2,554
Ben 170 cm ve 80 kiloyum memeler. Sarkmış kilo verdirecek iyi bişi ilaç veya sağlıksız bişey herşeye kafiyim
En önemli madde kalori takibi yapmak kaloriyi yavaş yavaş düşürmek ve açlığa yavaş yavaş kendini hazırlamak.
Tabi bazı fedakarlıklar da şart.
Birçok yerde duydum ki içtiğimiz bütün içekleri su ile değiştirerek sadece bunu yaparak bile kilo verebilirmişiz ayrıca çok sağlıklı.
Eğer içecekleri sadece su ile değiştiremem derseniz o zaman en azından şekerli gazlı içeceklerden vazgeçin sabah aç karna kahve içmek yağ yakımında önemli çay fazla içiyorsanız şekersiz içmeye alışın ben 2016dan beri şekersiz içiyorum mesela.
Evde günlük 20dklık basit ama nabzı artıran hareketler yapılmalı.
Tatlılardan keklerden pastalardan ekmeklerden kısacası hamur işinden şekerden uzak durmak.
Sabah kahvaltıda tarçınlı yoğurt yemek tarçının yağ yakıcı etkisi vardır.
Salata ve çorba ağırlıklı beslenmek kızartmadan uzak durmak çok önemli.
Yemekleri çok fazla çiğneyerek yemek hem sağlıklı hem de kilo alımını durdurur.
Yemeklerden 5dk önce su içmek böylece midenin bir kısmı dolacaktır.
Sık öğün yapıp az yemek ve en önemlisi kahvaltıda iyi beslenip diğer öğünler daha az yemek.
Son olarak saat 18.00dan sonra ağır yemekler yememek.
Bunlar yapılırsa kilo vermemenin imkanı yok yine de veremiyorsa kişi ciddi bir sağlık sorunu olabilir hatta ameliyat bile gerekebilir.
En başta yazdığım kalori takibi en önemlisi o olmadıktan sonra diğer şeylerin de pek önemi olmaz.

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Fitness başlığına yazdığına göre spor yapıyorsun veya yapacaksın.Yani sağlıklı kilo almak istiyorsun.Sağlıklı kilo almanın kilo vermekten çok daha zor olduğunu bildiğimden bu tür forum ortamlarından değil gidip salondaki hocalarından veya bu işlerden anlayan diyetisyen vb. kişilerden tavsiye almanı öneririm.

Reaksiyon puanı
2,554
Fitness başlığına yazdığına göre spor yapıyorsun veya yapacaksın.Yani sağlıklı kilo almak istiyorsun.Sağlıklı kilo almanın kilo vermekten çok daha zor olduğunu bildiğimden bu tür forum ortamlarından değil gidip salondaki hocalarından veya bu işlerden anlayan diyetisyen vb. kişilerden tavsiye almanı öneririm.
Bende çok fazla sporla ilgilendiğim için çok fazla içerik izlemiştim hepsinden aldığım ortak güzel tüyoları yazdım.Zaten temel felsefe basit kalori takibi yapmak ve sağlıklı beslenmek.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Millet kilo verme derdindeyken ben kilo alma derdindeyim. Sporcu uzman abiler yardımcı olursa memnun olurum.
Yaş 19
Boyum 170
ben 15 yaşımdayım boyum 180 ve 65 in üzerine hiç çıkamıyordum taki düzenli yemek yemeye başlayana kadar. sana tavsiyem gün içinde kendine yemek için belirli saatler ayarla ve o saatleri 5-10 dakikadan fazla geçirme işte o zaman kilo alabilirsin . ben bunu yapınca 10 kilo aldım diyebilirim

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Zaten temel felsefe basit kalori takibi yapmak ve sağlıklı beslenmek.
En güzel tavsiyeyi vermişsiniz evet.Sağlıklı beslenerek kalori takibini yapmak.Cipsin üzerinde 600 kcal yazdı diye ohoo ben bunu şu kadar koşup veririm demekle olmuyor.Başka gıdalarla aldığından farklı bir şey o.İçindeki toksik maddeler bağırsağında kalitesiz şeker olarak emilmeye çalışılıp bağırsaklarını namı diğer ikinci beynini mutsuz ediyor.Sen de niye depresyondayım, geçen gün Rocky gibiydim şimdi neden yataktan kalkıp spora gidemiyorum diye ağlarsın.Düzgün şeyler yeyip, şeker ihtiyacınızı (ki aslında böyle bir şey yoktur vücut her türlü besinden zaten gerekli glikozu oluşturur) meyvelerden karşılamaya çalışın.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum <3

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Eğer gereken kilodan azsa normal kiloya kadar kilo alabilirsin ama abartmadan. Onun dışında tombul adamlardan olmak istemiyorsan kilo almamaya dikkat etmelisin, aksi takdirde hayatına çok zorluk getiriyor. Aşırı kilom yüzünden hareket etmekte zorlanabiliyorum eğilme gibi şeylerde. :) Hatta diyetisyene başvurabilirsin eğer gereken kilodan azsan.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Şu ürünü sipariş ettim. Sizce işe yarar mı ?

ÜRÜN LİNKİ
Abi ciddi misin yapmayın böyle. Bilmediğiniz ürünler sizin vücudunuza zarar verebilir bu arada o boya o kilo ideal bir şey fazla kilo almak gibi bir derdiniz olmasın bence.

İlk önce bir doktora başvur derim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kilo almak iyi birşey değil
2 türlü kilo almak var bir yağ olarak bir de kas olarak bu çocuğun istediği kas olarak almak ki en sağlıklı kilo bu şekilde alınır

Yaş 19
Boyum 170
makro takibi yapman gerek yoksa kilo alamazsın

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bilmediğin şeyleri yeme kardeşim korona bitsin doktora git bende gidicem benim ailem de zayifsin diyor bana gidicem doktora baktiracam yeminle bunların dilinden kurtulmak için. Yani tek diyeceğim şu ki bilmediğin şeyleri yeme bu kadar yani en iyisi bir bileene danışmak doktor diyetisyen sağlıkla kal