Adana'da Uygulamadan kaçıp Polis tarafından vurulan 17 yaşındaki genç öldü

Bu konuyu okuyanlar

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Adana'da Polis tarafından vurulan 17 yaşındaki genç öldü, vuran polis açığa alındı.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Gördüm bunu ya keşke bacağından falan vurulsaydı , yazık..

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Adana'da Polis tarafından vurulan 17 yaşındaki genç öldü, vuran polis açığa alındı.
Gerçekten kahredici haber:(

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Gördüm bunu ya keşke bacağından falan vurulsaydı , yazık..
Dün yanlış hatırlamıyorsam bacağından kazara vurulduğu basında duyrulmuştu, görüntüler çıkınca kalbinden vurulduğu ortaya çıktı galiba.
Umarım bilinçli olmamıştır.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bizim mevki de de çok çocuk var 18 yaş altı. Polisle dalaşa girip kaçıyorlar sürü halinde, sıkıntıya eğlence olarak geliyor diye düşünüyorum.

Allah aile sahiplerine çocuklarının ölümünü göstermesin. Rahmet eylesin.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Ya şu bizim Adanalı gençler kendilerini iyice Çukur dizisine kaptırdılar herhal. Fakat daha çok genç, çocuk yahu. Bu nasıl bir havaya ateş etmektir anlamıyorum.
Adanalı gençlerle ne alakası var onu anlamadım ? Vurulan genç Adanalı değil.
Güncelleme: Vuran polis tutuklanmış.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Çocuk Suriyeli imiş. Yasakta dışarı çıkmış sanırım. Yazık olmuş.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çocuk için üzüldüm Allah Rahmet eylesin.
Ama bu gencin 17 değil 19 yaşında olduğu söyleniyor. Ayrıca polis'in kontrol noktasına araba ile geldiği. Polis dur ihtarına uymayıp başta araba ile kaçtığı daha sonra arabadan inip yayan bir şekilde ara sokaklara kaçmaya çalışırken vurulduğu söyleniyor.
Polis içinde gerçekten üzücü bir durum olmalı ama işe diğer taraftanda bakmak lazım. Bir vatandaş olarak bana polis dur dese dururum yani kaçıyorsam bir suçum veya sakladığım birşey var demektir. ( Yasal olarakta polisin dur ihtarına uymayanın yaptımı nedir başta havaya ateş açar baktın genemi kaçıyon sana doğru ateş eder. O curcunada ve panik halinde artık kurşun kafana mı gelir bacağınamı gelir bilinmez. )

TrendBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
54
Ne yaşı ne ırkı bir şey ifade etmez.İnsan canı bu daha gençliğinin baharında yazık olmuş.Allah Rahmet Eylesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çocuk için üzüldüm Allah Rahmet eylesin.
Ama bu gencin 17 değil 19 yaşında olduğu söyleniyor. Ayrıca polis'in kontrol noktasına araba ile geldiği. Polis dur ihtarına uymayıp başta araba ile kaçtığı daha sonra arabadan inip yayan bir şekilde ara sokaklara kaçmaya çalışırken vurulduğu söyleniyor.
Polis içinde gerçekten üzücü bir durum olmalı ama işe diğer taraftanda bakmak lazım. Bir vatandaş olarak bana polis dur dese dururum yani kaçıyorsam bir suçum veya sakladığım birşey var demektir. ( Yasal olarakta polisin dur ihtarına uymayanın yaptımı nedir başta havaya ateş açar baktın genemi kaçıyon sana doğru ateş eder. O curcunada ve panik halinde artık kurşun kafana mı gelir bacağınamı gelir bilinmez. )
Polisler boşuna akademilerde eğitim almıyor.Silahı boşuna beline takmıyor devlet.Silah polisin namusu üzücü bir durum..

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
İnsanlık olarak bakarsak yazık olmuş gencecik çocuğa. Yasak zamanı bende çıktım dışarı polis durdurdu nereye dedi sigaram bitti kriz geçiriyorum şuan dedim. Benzinliklerde kalmadı hiç sabret biraz eve git gece alırsın dedi gönderdi. Bizde dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz fakat devletin polisinden kaçmıyoruz. Sen dur ihtarına uyma, kaç, terörist misin hırlı mısın hırsız mısın ne olduğun belli değil sonra da silah ateş alınca millet ortalığı duyar kasmaya yöneltsin. Milleti galeyana getirmeyin. Allah polis ve askerimizi korusun.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Polise de çocuğa da üzüldüm. Polis keşke ateş etmeseymiş. Çünkü hareketli bir şeyi bacağından vurabilmek için keskin nişancı olmak lazım. Hatta hareketsiz bile olsa uzaktan küçük bir yeri vurabilmek için keskin nişancı olmak lazım.

İnsan niye polisten kaçar? Onu da anlamış değilim. Yazık olmuş.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Kesinlikle katılıyorum. Ama yarın aynı benzeri bir olay olsa ve dur ihtarına uymayıp kaçan bir şüpheli bombalı araç kullanıyor veya canlı bombada olsa aynı şeyleri söyleyebilecekmisin onuda düşünmek lazım ?

Benim canımı sıkan ve üzen olay bunu Siyasi bir Show malzemesi yapılmaya çalışımlası. Haberin en altındada yazdığı gibi. CHP Adana Milletvekili neden gencin vurulduğu videoyu internete atar ve inatla 17 yaş vurgusu yapar genç 19 yaşında olduğu söylenmesine rağmen.
Ekli dosyayı görüntüle 95810
Yaşa neden bu kadar takıldığınız ha 17 ha 19 çocuk öldürülmüş. 17 olsa ne olacak 19 olsa ne olacak ?

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Şurdada paylaştığım gibi sosyal medya üzerinden bazı insanlar alın DEVLET'in polisi 17 yaşında masum insanları öldürüyor algısı yaratma çabasına benim lafım...

Bu olayları paylaşıp duyar kasmaya çalışıp alın 17 yaşında gençleri vuruyorlar hemen hesap verecek sorumlular flan lafları bana geçmiyor. ( Genç için üzüldüm sonuçta bir kanlı canlı insan tabi ki 17 yaşındaymış 19 yaşındaymış ergin bir bireymiş veya çocukmuş yada Suriyeli Kürd flan fark etmez )

Ekli dosyayı görüntüle 95817

Olması gereken neydi sizce peki ? Yarın aynı olay oldu bu sefer dur ihtarına gene uymadı birisi polisin ne yapması gerekir açıklayın çözüm yolunu ortaklaşa bulalım.
Bazı haber siteleri 17 yaşında olarak girmiş, bazı haber siteleri 19 yaşında olarak girmiş. Siyasi olaya bağlanmasının anlamı yok bence.
Eğer bağlanacaksa da, kalbinden vurulan insana bacağından vuruldu algısı yapanlara laf etmeliyiz bana kalırsa.
1588105189959.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Allah rahmet eylesin, abd polisleri gibi Türkiye polisinin de eline kan bulaşmasın isterim. Durumu tam bilebilmemiz mümkün değil hatta yorum yapmaya ehil de olmayabiliriz ama çok üzücü durum...

Türkiyedeki polis teşkilatının abd, hindistan, israil güvenlik güçlerinden farkı olmalı...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Eğer bağlanacaksa da, kalbinden vurulan insana bacağından vuruldu algısı yapanlara laf etmeliyiz bana kalırsa.
Kafasındanda vurulabilirdi mesele bu değil ki... ( Mesele polisin dur ihtarına uymamak ve kaçmak )

Çözüm yolunu öner burada orta yolda buluşalım anlaşalım. Bir polissin kontrol yapıyon önüne gelen durmuyor kaçıyor havaya ateş ediyor flan durmuyor ne yapman gerekir ? Mantıklı bir şey söyle hemen savunalım...

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Kafasındanda vurulabilirdi mesele bu değil ki... ( Mesele polisin dur ihtarına uymamak ve kaçmak )

Çözüm yolunu öner burada orta yolda buluşalım anlaşalım. Bir polissin kontrol yapıyon önüne gelen durmuyor kaçıyor havaya ateş ediyor flan durmuyor ne yapman gerekir ? Mantıklı bir şey söyle hemen savunalım...
Sorun bu zaten. Niye kaçıyorsun? Kaçma. Kaçıyorsan da sonuçlarını göze almalısın.

Burada kaç kişi silah kullandı bilmiyorum ama öyle tabanca ile bacaktan vurmak basit bir şey değil. Vuran polisi PÖH gibi beklememek lazım. Kasten kalbine isabet ettirmesi de imkansız.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
@OzkanK. ortada herhangi bir sıkı yönetim hali yok. OHAL yok. Polisten de (başka sebebi de olabilir) büyük ihtimalle 3100 lira ceza ödememek için kaçtı.
Polisin çocuğu vurmasının savunulacak bir yanı yok. Giden bir can var ve o polisin yaptığı da suç ki tutuklanıyor, ifade veriyor.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417

Dur ihbarına uymuyor diye vurulması mı gerekiyor ? Yakalayabilir abi o kadar ekip var, koşmaya mı üşeniyor ?
Elinde kesici,delici yada silah bulunmuyorsa vurulması ben doğru bulmuyorum. Muhtemelen de ceza yememek için kaçtı, ülkenin her mahallesin de semtin de polisi gören insanlar kaçıyor dimi ? (Pandemi şartlarına göre yazıyorum bu cümleyi)

Eğer karşıdan polisin canına yada halkın canına kast edecek zarar verecek bir hareket yoksa vurulması doğru değil.

Geçen hafta bu video sosyal mecralarda patır patır, gezdi bir çoğumuz da güldük. Bu insanlarda kaçıyor, kaçıyor diye vurmalı mıyız ?
Ek olarak eklemek isterim ki, olayın olduğu cadde de oturuyorum.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Dur ihbarına uymuyor diye vurulması mı gerekiyor ?

Bu attığın videolar ile bu olay aynı değil.

Benim ilk okuduğum haberde 19 yaşında ki gencin polis uygulama noktasına ( Polis yolda sabit duruyor gelen geçen araçları durduruyor ) araç ile geldiği. Başta dur ihtarına uymayıp araç ile kaçtığı daha sonra ara sokaklara gelince araçtan inip yayan kaçmaya çalıştığı yazıyordu.
Hatta Polis'in ifadesindede o mahalle çok tehlikeli bir yer olduğu için silahımızın emniyeti sürekli açık gezeriz tarzı bir ifadesi vardı.
Zaten videoyuda izledim videoda ayağından değil kalbinin altından vurulduğu görünüyor. Orada kadınlarda arkadan bağırıyor polis kovalıyordu dur dedi durmadı kaçtı tarzı.

Vurmak vurulmak ölmek bunlar üzücü ve kötü olaylar keşke olmasa iki taraf içinde bir tarafın hayatı bitiyor diğeride bu vicdan azabı ile yaşayacak. Ama Polis sabah akşam kaçan adam kovalamak zorunda değil bence. 85 milyonluk bir ülkeden bahsediyoz ateş etme yetkisi olmasın polisin sabah akşam kaçar herkes kimse polisi flan tınlamaz. Nede olsa ateş edemiyor kaç kaçabildiğin kadar der.
Polis Dur ihtarını yapar durmadımı havaya ateş eder genemi durmuyon artık devamında ayağına nişan almak üzere ateş edebilir. ( Burada birinci olması gereken savunmamız gereken Kolluk kuvvetlerinden kaçmamak olmalı ) Olay olduktan iş bittikten sonra burada günlerce yazsakta faydası yok şunu yapsaydı şunu deseydi şuraya gitseti şöyle olacaktı...

Not: Eğer Polis Dur ihtarı yapmadıysa veya şahıs kaçmıyorken vurduysa yada havaya ateş etmeden direk şahısa 1. mermi olarak ateş ettiyse flan kasten adam öldürmeye gider ve bu suç ile yargılanması gerekir bence.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bu attığın videolar ile bu olay aynı değil.

Benim ilk okuduğum haberde 19 yaşında ki gencin polis uygulama noktasına ( Polis yolda sabit duruyor gelen geçen araçları durduruyor ) araç ile geldiği. Başta dur ihtarına uymayıp araç ile kaçtığı daha sonra ara sokaklara gelince araçtan inip yayan kaçmaya çalıştığı yazıyordu.
Hatta Polis'in ifadesindede o mahalle çok tehlikeli bir yer olduğu için silahımızın emniyeti sürekli açık gezeriz tarzı bir ifadesi vardı.
Zaten videoyuda izledim videoda ayağından değil kalbinin altından vurulduğu görünüyor. Orada kadınlarda arkadan bağırıyor polis kovalıyordu dur dedi durmadı kaçtı tarzı.

Vurmak vurulmak ölmek bunlar üzücü ve kötü olaylar keşke olmasa iki taraf içinde bir tarafın hayatı bitiyor diğeride bu vicdan azabı ile yaşayacak. Ama Polis sabah akşam kaçan adam kovalamak zorunda değil bence. 85 milyonluk bir ülkeden bahsediyoz ateş etme yetkisi olmasın polisin sabah akşam kaçar herkes kimse polisi flan tınlamaz. Nede olsa ateş edemiyor kaç kaçabildiğin kadar der.
Polis Dur ihtarını yapar durmadımı havaya ateş eder genemi durmuyon artık devamında ayağına nişan almak üzere ateş edebilir. ( Burada birinci olması gereken savunmamız gereken Kolluk kuvvetlerinden kaçmamak olmalı ) Olay olduktan iş bittikten sonra burada günlerce yazsakta faydası yok şunu yapsaydı şunu deseydi şuraya gitseti şöyle olacaktı...

Not: Eğer Polis Dur ihtarı yapmadıysa veya şahıs kaçmıyorken vurduysa yada havaya ateş etmeden direk şahısa 1. mermi olarak ateş ettiyse flan kasten adam öldürmeye gider ve bu suç ile yargılanması gerekir bence.
Attığımız olaylarla video neredeyse aynı ikisi de pandemi durumunda olan bir olay.
Ek olarak 25 yıldır Adana'da yaşıyorum ve olayın geçtiği yerlerde oturuyorum. Olayın olduğu kısım tehlikeli bir mahalle değil, tehlikeli bir mahallenin 1-2 km ilerisinde çarşının ortası denebilecek bir yerde.
Hürriyet Mahallesi, Dağlıoğlu mahallesi v.s olsa derdim haklı. Yaşanan olay Obalar caddesi, sucuzade mahallesi kesiştiği yer olarak belirtiliyor. Burası zaten çarşı ve kalabalık bir yer ek olarak tehlikeli bir yer de değil. Silahın sıkıldığı bölgelerde mahalle araları, genci bırak o silahı sıkarken damından yada penceresinden bakan biri de vurulabilirdi. Sokakta oynayan daha ufak bir çocukta vurulabilirdi.
Bu olayın AVM 'de geçtiğini farz edelim onca insanın arasında çekip silah mı sıkacaktı, yoksa yakalamak için mi çabalıcaktı ?

Bakın buraya özellikle bastırıyorum ( VURULAN KİŞİ SİLAHSIZ, ÜSTÜNDE DELİCİ YADA KESİCİ ALET BULUNMAYAN PANDEMİ DURUMUNDA KAÇMIŞ BİR İNSAN)

Sizin ne demek istediğinizi anlıyorum ama polis kovalamak zorunda değil v.s yazıyorsunuz. Bu ülkenin kolluk kuvveti değil mi polis ? Görevi yakalamak değil mi? Adamlar 6 ay yada 2 yıl bunlar için eğitim alıyor. Bu kadar vurma eylemini savunuyorsanız öldürücü silahla vurmasın o zaman, öldürebilecek bir silahla vurmanın bir mantığı yok.

Benim burada savunduğum şey kişinin kaçmaktan başka bir suçu bulunmadığı, farz edelim 14- 15 yaşında bir çocuğunuz var o an bir şeyden dolayı sokağa çıktı polis dur dedi bu kişide ceza yeme korkusundan kaçmaya başladı ve ardından polis çocuğunuzu vurdu. Tepkiniz kaçmasaydı mı olurdu ? Empati yapın.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
panik atakli biri de kacabilir. akli dengesi bozuk biri de durmayip kacabilir. polisin gorevi ve yetisi bunlari durdurmak olmali. istiyorsa bes saat kovalasin.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124

Yapılabilecek en agresif hareket kaçan şahısın ayak bölümüne sıkmak olabilir. Havaya edilen ateşe durmuyor diye kaçan şahısa doğrudan ateş açılmaz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
En kötü senaryo da bile savunmasız/silahsız bu genci yaralaması gerekirken göğüse doğru nişan alması o polisin mesleğine son verilip hükum giymesi gerekirdi.

Ne yazık ki adalet sistemimiz çok vahim.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Polisten kaçan insan vurulmayı göze almış demektir
Belli ki bir suç işlemiş ve kaçıyor.
polis bütün gün sokaklarda koşan insanları mı kovalayacak
Dur ihtarına uyacaksın bi zahmet. Çocuk oyunumu bu.