1.5 milyonluk Ferrari’siyle Bin Liralık yardıma başvurdu

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Üzerine kayıtlı 1.5 milyon TL değerinde Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, bin liralık yardım istedi.

Samsun'da üzerine kayıtlı 1.5 milyon TL değerinde Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na başvurarak 1000 liralık yardım istedi.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, koronavirüs önlemleri kapsamında mağdur olan ihtiyaç sahipleri için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yapılan bir başvuru pes dedirtti.

Bin liralık yardım için başvuru yapan kişinin üzerinde 1.5 milyon liralık Ferrari araba olduğu ortaya çıktı.

Habere göre, şahıs müracaatı e-devlet üzerinden yaparken, aracı kendisinin kullanmadığını, üzerine kayıtlı aracın arkadaşına ait olduğunu söyledi.

BB13d6JH.img

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Üzerine kayıtlı 1.5 milyon TL değerinde Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, bin liralık yardım istedi.

Samsun'da üzerine kayıtlı 1.5 milyon TL değerinde Ferrari marka otomobil bulunan bir kişi, İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na başvurarak 1000 liralık yardım istedi.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, koronavirüs önlemleri kapsamında mağdur olan ihtiyaç sahipleri için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İlkadım Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yapılan bir başvuru pes dedirtti.

Bin liralık yardım için başvuru yapan kişinin üzerinde 1.5 milyon liralık Ferrari araba olduğu ortaya çıktı.

Habere göre, şahıs müracaatı e-devlet üzerinden yaparken, aracı kendisinin kullanmadığını, üzerine kayıtlı aracın arkadaşına ait olduğunu söyledi.

BB13d6JH.img

yalandır bence böyle insanlar olmaz diye düsünüyorum

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
yalandır bence böyle insanlar olmaz diye düsünüyorum
Benzer bir olayı geçenlerde KKTC yetkilileri de açıklamıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu yardıma başvuranlara ön şart olmalı aslında atıyorum ihtiyaç sahibi değil iken bu yardımlara başvuranlara verilecek paranın 2-3-5 belkide 10 katı ceza kesilmeli.
Oradan alacağı 1500-2000 TL yardıma şu zor günlerde aşırı ihtiyacı olan insanlar varken böyle Ferrarisi olan yatları katları olan insanlar başvurursa veya belediyeler Muhtarlar vasıtası ile hak etmeyen veya ihtiyaç sahibi olmayanlara paralar aktarılırsa bu işler olmaz.

Hakkı_T55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

BB13d6JH.img

Bende samsundayım keşke bana verse

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Bu yazı alıntıdır (yazmak zor geldi,işi doğrusu bu)
Eğitim mi, Cibilliyet mi?
İslam Dergisi16 Kasım 2013
K- Kedi Fare
Vakti zamanında bir ülkede yaşlı ve bilge bir padişah, bir de çok akıllı bir veziri yaşar. Padişah vezirine bir gün bir soru sorar:
-”Vezirim cibilliyet mi (yaratılıştaki huy mu), eğitim mi daha önemlidir?” Vezir hiç duraksamadan cevap verir:
-Cibilliyet, padişahım.” der.
Bu sözün gerçeğini ortaya çıkarmak amacıyla padişah memleketin her bir yerine tellallar gönderir. Tellallar ülkenin her tarafını dolaşırken:
-”Duyduk duymadık demeyin. Padişahımızın davetidir. Yapılacak bir yarışmada ülkenin en iyi hayvan eğiticiliğini kazanana bin altın verilecektir…” diye avaz avaz duyuru yaparlar.
Derken kısa zaman içinde ülkenin en iyi hayvan eğiticisi seçilir ve padişahın huzuruna çıkarılır. Padişah hayvan eğitmenine sorar:
-”Bir kediye çok kıymetli bir eşyayı istediğin kimseye göndermeyi ne kadar zamanda öğretebilirsin? der.
Hayvan eğiticisi:
-”Üç-beş ayda öğretirim padişahım.” der.
Padişah adamı kabul eder ve adamın istediği süreyi verir. Verilen süre dolar ve kedi eğiticisi huzura alınır..
Padişah:
-”Haydi hünerini görelim? der.
Kedi eğitmeni herkesin hazır olduğu bir durumda padişahın işaretiyle kediye komutunu verir. Kedi, adamın komutları ile ağzına aldığı mücevherleri padişaha tam vermek üzereyken, vezir cebinde sakladığı fareyi yere bırakır. Fareyi gören kedi götürmekte olduğu mücevherleri yerlere saçarak derhal kaçan farenin peşinden koşmaya başlar. Bu kez vezir padişaha sorar:
-Padişahım eğitim mi önemlidir, cibilliyet mi?
Tabi, padişahın vereceği cevap belli:
-”Cibilliyet vezirim, cibilliyet.” der.
Hikayedeki kedi, insanın imtihanı olan şeytani nefsin, hayvani sıfatıdır.
Tıpkı hikayedeki kedinin durumu gibi onun önüne bir fırsat geldiğinde aldığı görev ne kadar önemli olursa olsun o, kedinin fareyi mücevhere tercih ettiği gibi bir an bile tereddüt etmeden emanete ihanet etmekten geri kalmaz.
Onu ne kadar eğitirsen eğit, yaratılışındaki huydan vazgeçemez. Bu açıdan nefse asla güven olmaz. İnsanlar ne kadar yüksek tahsil yaparlarsa yapsınlar yaratılışlarındaki huy hep aynı kalır.
Onun önüne ancak tasavvufi terbiye ile geçilir. Onun içindir ki kontrol, nefiste değil insanda olmalıdır. Kontrolün insanın eline geçebilmesi için de mutasavvıfların yaptığı gibi, nefsin istekleri yapılmayıp istemediği İlahi emirler yapılarak ona egemen olmak mümkündür.
Eğer nefsin her istediği verilir ve her istediği yapılırsa, insan nefis hayvanının güdümüne geçerek hayvanlaşır. Bu durumu, çevresine kaba davranan tahsilli kimselerde bariz olarak görmek mümkündür.
Gerçek anlamda olgun insanlar ancak nefsine muhalefet ederek olgunlaşabilmişlerdir.
Bu bakımdan insanlar İlahi vahye uymadıkları ve Peygamber ahlakı ile ahlaklanmadıkları sürece içlerindeki hayvani sıfatlara egemen olamazlar. Dünyaya hakim olup da, nefisleri karşısında kolayca mağlup olanlar az değildir.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Açgözlülüğün de böylesi görülmemiştir heralde. Ferrari dediğin araba benim arkadaşımda bile olsa çevrem zengin olduğu için bende zenginimdir :)