Hd 6470m 7400m oldu ve masaüstünde bile kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımda hp g6 laptop var sorunu şu hd 6470m ekran kartı 7400m olarak gözüküyor ve masaüstünde bile kasıyor minecraft oynuyor oda açılmıyor opengl crash veriyor. Diğer ekran kartı intel 3000 çok kötü 30 fps veriyor o çöp oyunda ve bu durumdan baya şikayetçi. Driver 2016da çıkan crimson beta sürümü yardım edicek varmı lütfen özellikleri;
İ5 2350m
6gb ram
Windows 7 32 bit.
Hd 3000
Radeon 6470m(7400m)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ekran kartı driverlarını ddu ile siliniz ve lechcatslab daki eski driverlardan en son versiyonu yükleyin.
Sadece bu kadar yazacam çünkü bu amd tipsiz ekran kartlarının sorunu bitmez tükenmez :D çöptür, atın vurun kırın en sonunda.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı driverlarını ddu ile siliniz ve lechcatslab daki eski driverlardan en son versiyonu yükleyin.
Sadece bu kadar yazacam çünkü bu amd tipsiz ekran kartlarının sorunu bitmez tükenmez :D çöptür, atın vurun kırın en sonunda.
Haklısınız valla dduyu nerden indirebilirim daha detaylı olarak anlatabilirmisiniz ayrıca ekran kartınında linkini atarsanız çok mutlu olurum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam cevap yazarmısınız

Son düzenleme:

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam cevap yazcakmısınız

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O surucuyu DDU ile kaldır ve dogru olan kartın sürücüsünü yükle.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O surucuyu DDU ile kaldır ve dogru olan kartın sürücüsünü yükle.
Hocam sıkıtnı orda sürücüyü yüklü zaten güncle olan fakat 6470m kart 7400m oluyor ve masaüstünde bile kasıyor minecraft oyununda opengl crash hatası alınıyor sanki ekran kartı yokmuş gibi. Modlu sürücü indirin diyorlar bulamadım öyle bir sürücü link atarmısınız çıldırmak üzereyiz

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Hocam sıkıtnı orda sürücüyü yüklü zaten güncle olan fakat 6470m kart 7400m oluyor ve masaüstünde bile kasıyor minecraft oyununda opengl crash hatası alınıyor sanki ekran kartı yokmuş gibi. Modlu sürücü indirin diyorlar bulamadım öyle bir sürücü link atarmısınız çıldırmak üzereyiz
64 bit Windows kurmanız zorunlu. RAM iniz 6 çünkü.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Hangi Windows OS sürümü icin?
(Birde 32 Bit kullanmayın)

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi Windows OS sürümü icin?
(Birde 32 Bit kullanmayın)
Wİndows 7 32 bit lazım arkadaşım formatlaşmış bilgisayarı 32 bit kurmuşlar.

Güncel driver da 6470M yok bu arada adam boşa arıyor çözüm. 64 bit Windows kurmak zorunda.
Güncel driver istemiyorum zaten stabil düzgün çalışıcak bir driver lazım

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Wİndows 7 32 bit lazım arkadaşım formatlaşmış bilgisayarı 32 bit kurmuşlar.

Güncel driver istemiyorum zaten stabil düzgün çalışıcak bir driver lazım
Yok maalesef. Siz 64 bit format atın şimdi. Yapacak bir şey yok maalesef.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İntel 3000de sıkıntı yok. İntel 3000i devre dışı bırakıyoruk harici amdye geçmek için çok kasıyor ve oyunlar açılmıyor.

Yok maalesef. Siz 64 bit format atın şimdi. Yapacak bir şey yok maalesef.
Yükseltme yapılabilir mi acaba 64 bite ve 64 bit yükseltince kesin çözüm olur mu?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İntel 3000de sıkıntı yok. İntel 3000i devre dışı bırakıyoruk harici amdye geçmek için çok kasıyor ve oyunlar açılmıyor.

Yükseltme yapılabilir mi acaba 64 bite ve 64 bit yükseltince kesin çözüm olur mu?
Çözümü yok. 64 bit kurun. Paranız çöp oluyor şu anda bile. 2GB RAM iniz çöp oluyor 32 bit olduğundan.

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208

bu sistem genelde şöyledir. masaüstünde 3000 i kullanır oyunlarda amd yi. en azından laptopsa. bende hd 520 var ekstra olarak gt940m. masaüstünde 520 yi kullanırken otunda otomatikmen gt940m e geçiyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Format atmadan dosyalar kalıcak şekilde 64 bite geçmek mümkün mü
Hayır dual boot yapmanız lazım dosyalar için.

USB ya da DVD lazım 64 bit kurulum için. Bu sayede 32 bit Windows ve dosyalariniz duracak. 2 tane Windows 10 olacak. Kurduktan sonra ve dosyalarınızı aldıktan sonra 32 bit Windows su sileceksiniz.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sistem genelde şöyledir. masaüstünde 3000 i kullanır oyunlarda amd yi. en azından laptopsa. bende hd 520 var ekstra olarak gt940m. masaüstünde 520 yi kullanırken otunda otomatikmen gt940m e geçiyor
Fakat bizde öyle olmuyor.

Hayır dual boot yapmanız lazım dosyalar için.

USB ya da DVD lazım 64 bit kurulum için. Bu sayede 32 bit Windows ve dosyalariniz duracak. 2 tane Windows 10 olacak. Kurduktan sonra ve dosyalarınızı aldıktan sonra 32 bit Windows su sileceksiniz.
64 bit kurunca çözüm ulaşıcağımız kesin mi peki?

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
büyük ihtimalle... 32 bit 3 gb ram destekler diye biliyorum
İyide ramle ne alakası var ki? Benim sorunum hd 6470m kartım çok kötü kasıyor fakat intle öyle değil bende driverdan şüpheleniyorum bana 2012 2013 driverini atabilicek var mı yada modlu driver birde onu deniyeyim

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İyide ramle ne alakası var ki? Benim sorunum hd 6470m kartım çok kötü kasıyor fakat intle öyle değil bende driverdan şüpheleniyorum bana 2012 2013 driverini atabilicek var mı yada modlu driver birde onu deniyeyim
Kasmasıyla alakası çok.

RAM iniz tam kullanılmıyor.

Yanlış format atılmış PC ye.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasmasıyla alakası çok.

Yanlış format atılmış PC ye.
İntel ekran kartında bu sıkıntı yok ama? Arkadaşımın annesi fotoğrafçılık yapıyor dosyaları giderse sıkıntı olur en son ihtimal format atıcağız başka çözüm fikriniz var mı

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İntel ekran kartında bu sıkıntı yok ama? Arkadaşımın annesi fotoğrafçılık yapıyor dosyaları giderse sıkıntı olur en son ihtimal format atıcağız başka çözüm fikriniz var mı
Hayır yok. 64 bit Windows kurun. Windows 7 kurmanızda fayda var performans arıyorsanız. Ben de de HD 3000 var halinizden anlıyorum.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
PAE Patch ile yapabilir fakat hiçbir anlamı yok 32 Bit kullanmasının.
Stabil geçiş olarak tek cozum format, kendiniz veya bir başkasına yaptırarak bile olsa 64 Bit’e geçin.
Birde pek önermeyeceğim su:

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Arkadaşımda hp g6 laptop var sorunu şu hd 6470m ekran kartı 7400m olarak gözüküyor ve masaüstünde bile kasıyor minecraft oynuyor oda açılmıyor opengl crash veriyor. Diğer ekran kartı intel 3000 çok kötü 30 fps veriyor o çöp oyunda ve bu durumdan baya şikayetçi. Driver 2016da çıkan crimson beta sürümü yardım edicek varmı lütfen özellikleri;
İ5 2350m
6gb ram
Windows 7 32 bit.
Hd 3000
Radeon 6470m(7400m)

Aynı sorunu aynı laptoptta daha dün yaşadım bilgisayarı kırma aşamasına gelmiştik artık ki çözümü bulduk anlatıyorum , öncelikle windows 7 64 bit kuruyorsun, daha sonra hp nin sitesinden grafik driverini indiriyorsun (güncel değil biliyorum fakat güncel driver yüklediğin zaman sorun oluyor o yüzden mecburen bu sürücüyü kullanmalısın problem olmaması için) . Daha sonra ise masaüstünde sağ tıklayıp grafik ayarlarını yönlendir seçeneğinden oynadığın oyunları seçip onları "yüksek performanslı gpu da çalıştır " seçeneğini işaretleyeceksin. Bu arada 6470 i 7400 olarak görme sebebi mimarilerinin aynı olması. Gerçekten uyuz bir problem beni epey uğraştırdı umarım bu çözümler işinize yarar.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Aynı sorunu aynı laptoptta daha dün yaşadım bilgisayarı kırma aşamasına gelmiştik artık ki çözümü bulduk anlatıyorum , öncelikle windows 7 64 bit kuruyorsun, daha sonra hp nin sitesinden grafik driverini indiriyorsun (güncel değil biliyorum fakat güncel driver yüklediğin zaman sorun oluyor o yüzden mecburen bu sürücüyü kullanmalısın problem olmaması için) . Daha sonra ise masaüstünde sağ tıklayıp grafik ayarlarını yönlendir seçeneğinden oynadığın oyunları seçip onları "yüksek performanslı gpu da çalıştır " seçeneğini işaretleyeceksin. Bu arada 6470 i 7400 olarak görme sebebi mimarilerinin aynı olması. Gerçekten uyuz bir problem beni epey uğraştırdı umarım bu çözümler işinize yarar.
O driver da adı ATI diye geçiyor. HP Pavilion G6 1XXX serisi çöp cidden. Aslında çözümü biliyordum bende ama bilerek söylemedim. Çünkü günceli varken eskisi kullanılmaz. Kuzenimde sorun yok son driver da.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O driver da adı ATI diye geçiyor. HP Pavilion G6 1XXX serisi çöp cidden. Aslında çözümü biliyordum bende ama bilerek söylemedim. Çünkü günceli varken eskisi kullanılmaz. Kuzenimde sorun yok son driver da.
Kardeşim dalgamı geçiyorsun? Kuzeninde sıkıntı yok diye herkestemi olmuyucak.

Farat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağolun hocam ciddi cevap veren sadece sizsiniz.