10000₺ kadar laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar bu zorlu günlerde umarım sağlıklısınızdır. Ben mimarlık öğrencisi son sınıfım aranızda belki meslektaş arkadaşlarda vardır benim için güçlü bir bilgisayar lazım bu işlerden pek anlamıyorum sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var kullanıcağım programlar 3dmax,lumion,v-ray,autocad,photoshop,ıllustrator ve benzerleri benim için donmadan kasmadan işlerimi seri halledebilmek şuan MacBook Pro 2015 kullanıyorum bunca yıl bir şekilde hallettim ama artık şart oldu vaktinizi ayırıp benim için tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim ve böyle ihtiyacı olan arkadaşlarada bir kılavuz olacaktır umarım.

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu ürün 10600 TL civarından satılıyordur. Stoklara girdiğinde tekrar almanızı öneririm. İçerisindeki işlemci epey güçlü.

Görkem bey bu ürünü almaya tam niyetlendim ancak satışa kapattılar kaçırdım şuan vize teslimim yaklaşıyor mecburen birşey almam gerekiyor keşke bu ürünü satan başka biryer olsa çok araştırdım bulamadım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu ürünü RAM ve SSD yükseltmesi ile alın diyeceğim ama ne zaman stoklara gelir bilmiyorum.
Bu ürüne bakabilirsiniz.
Bütçenizi artırabilirseniz ekran kartı tarafında daha iyi.
Taşınabilir bir ürün istiyorum derseniz de buna bakabilirsiniz.

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu ürünü RAM ve SSD yükseltmesi ile alın diyeceğim ama ne zaman stoklara gelir bilmiyorum.
Bu ürüne bakabilirsiniz.
Bütçenizi artırabilirseniz ekran kartı tarafında daha iyi.
Taşınabilir bir ürün istiyorum derseniz de buna bakabilirsiniz.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ürünleri tek tek inceleyip değerlendireceğim kararım hp olacak gibi bende ona bakmıştım yine bir ürün aklınıza gelirse veya karşınıza çıkarsa lütfen bana yazarmısınız :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ürünleri tek tek inceleyip değerlendireceğim kararım hp olacak gibi bende ona bakmıştım yine bir ürün aklınıza gelirse veya karşınıza çıkarsa lütfen bana yazarmısınız :)
Rica ederim. Daha iyisi çıkarsa haber veririm tabi ki :)

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Rica ederim. Daha iyisi çıkarsa haber veririm tabi ki :)
görkem bey 2 tane size ürün atsam bakabilirmisiniz hangisinde karar kılayım sence ekran boyutu problem değil benim için ürünlerin linklerini ekliyorum. :)

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
görkem bey 2 tane size ürün atsam bakabilirmisiniz hangisinde karar kılayım sence ekran boyutu problem değil benim için ürünlerin linklerini ekliyorum. :)

Şahsi tavsiyem MSI'dan yana çünkü ekran teknolojisi TN olmasına rağmen Yenileme hızından benim için kazanıyor. Ama yok ben çizim yapıyorum ekranım parlamasını en aza indirgemek istiyorum diyorsan tercihini IPS panel olan HP'den yana kullanmanda fayda var derim.

Dezavantajlardan biri de muhtemelen hafıza olacaktır. Ama external HDD veya SSD ile çözülebilecek bir problem oraya o yüzden pek takılmadım, tavsiyem de takılmamandan yana :)

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şahsi tavsiyem MSI'dan yana çünkü ekran teknolojisi TN olmasına rağmen Yenileme hızından benim için kazanıyor. Ama yok ben çizim yapıyorum ekranım parlamasını en aza indirgemek istiyorum diyorsan tercihini IPS panel olan HP'den yana kullanmanda fayda var derim.

Dezavantajlardan biri de muhtemelen hafıza olacaktır. Ama external HDD veya SSD ile çözülebilecek bir problem oraya o yüzden pek takılmadım, tavsiyem de takılmamandan yana :)
tavsiyelerin için teşekkür ederim ekran parlaması benim için problem değil hafızayıda dediğin gibi daha yüksek bir ssd ile çözebilirim son karar vermek gerekirse siz bu parayı vericek olsaydınız uzun ömürlü olması açısından düşünmeden hangisini tercih ederdiniz

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
tavsiyelerin için teşekkür ederim ekran parlaması benim için problem değil hafızayıda dediğin gibi daha yüksek bir ssd ile çözebilirim son karar vermek gerekirse siz bu parayı vericek olsaydınız uzun ömürlü olması açısından düşünmeden hangisini tercih ederdiniz

Şahsen tercihimi MSI'dan yana kullanırdım. Profesyonel anlamda olmasa da bahsettiğiniz programlara benzer programlar işim gereği kullanmak durumundayım.(Render almıyorum tabi) 120 Hz yenileme hızı akıcılık konusunda birçok şey de fayda sağlıyor.

Hz'i insanlar oyun için düşünür ama çizim yaparken de akıcılığı seveceksin. :)

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şahsen tercihimi MSI'dan yana kullanırdım. Profesyonel anlamda olmasa da bahsettiğiniz programlara benzer programlar işim gereği kullanmak durumundayım.(Render almıyorum tabi) 120 Hz yenileme hızı akıcılık konusunda birçok şey de fayda sağlıyor.

Hz'i insanlar oyun için düşünür ama çizim yaparken de akıcılığı seveceksin. :)
çok teşekkür ederim araştıra araştıra kafam çorba oldu birisi çıkıp al şunu kullan desin artık :)))

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
çok teşekkür ederim araştıra araştıra kafam çorba oldu birisi çıkıp al şunu kullan desin artık :)))
MSI direkt olarak ağırlığı gaming sektörüne verdiğinden gözün arkada kalmaz performans konusunda. Malzeme kalitesi konusunda da lider markalardan.

cifciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
MSI direkt olarak ağırlığı gaming sektörüne verdiğinden gözün arkada kalmaz performans konusunda. Malzeme kalitesi konusunda da lider markalardan.
haklısın aslında ben en iyisi msı alayım birde ssd işimi göreceğine inanıyorum çok teşekkür ederim tavsiyelerin için umarım kafasında böyle cevapsız soruları olan arkadaşlarada bir kılavuz olur :)