iPhone SE (2020) Kutu Açılımı ve Yorumlar [Video]

Bu konuyu okuyanlar

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Hocam hazır konu varken bir soru sormak istiyorum. Telefondan beklentilerimi sayayım. Siz bana alabilirsin veya alamazsın diyin. Şu gecirmezlik kesinlikle istiyorum. Ön kamera olmasa bile olur. Arka kamera çok bir beklentim yok ama çok da vasat olmasin. Whatsapp, instagram, Chrome, Spotify de sorun çıkarmasın. Oyun performansı beklemiyorum. Pili de çok kötü olmasın en azından 1 (12 saat) günü çıkartsın. Telefondan beklentilerim bunlar. Alabilir miyim sizce?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Hocam hazır konu varken bir soru sormak istiyorum. Telefondan beklentilerimi sayayım. Siz bana alabilirsin veya alamazsın diyin. Şu gecirmezlik kesinlikle istiyorum. Ön kamera olmasa bile olur. Arka kamera çok bir beklentim yok ama çok da vasat olmasin. Whatsapp, instagram, Chrome, Spotify de sorun çıkarmasın. Oyun performansı beklemiyorum. Pili de çok kötü olmasın en azından 1 (12 saat) günü çıkartsın. Telefondan beklentilerim bunlar. Alabilir miyim sizce?
batarya hariç sorun yok bana göre, 1800 mah baya kötü evet iPhonelar az pil kullanıyor ama 2014 te çıkan iPhone 6 ile aynı bataryası var zaten çoğu iPhone 6 kullanıcısı bataryanın hızlı bittiğini söylüyor.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
batarya hariç sorun yok bana göre, 1800 mah baya kötü evet iPhonelar az pil kullanıyor ama 2014 te çıkan iPhone 6 ile aynı bataryası var zaten çoğu iPhone 6 kullanıcısı bataryanın hızlı bittiğini söylüyor.
Teşekkür ederim büyük ihtimalle tercihim bu üründen yana olacak. Batarya 12 saat çıkarır mı peki sizce?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Sırf pil kapasitesi yüzünden alma. Dersen günde 2 kere şarj ederim, o zaman al.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihaz bence çok iyi, beğenmediğim 2 özelliği pil kapasitesi ve kamerada geniş açı olmayışı. Bide galiba uygulamaya bastırınca açılan küçük menü yok. Telefon aramaları için hızlı aramalarda kullanıyordum ama büyük bir kayıp değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kullanan olarak aşağı yukarı telefondan beklentilerim benim de bunlar. Mi 9T şarjı bana 2-3 gün civarı gidiyor. Yani bu tarz bir kullanım için çok yüksek para vermenize bence gerek yok. Garanti şart değil dersen OP 7T modeline bak derim. Garantili bir ürün istersen Nova 5T modeline de bakabilirsin. Fiyatının biraz daha düşmesini beklersen Realme 6 Pro modeli de güzel cihaz bence. Oyun oynamadığın için tercih edebilirsin. Tabi bu cihazlarda su geçirmemezlik durumu sıkıntı. Üzerine bir şey dökülse yüksek ihtimalle bir şey olmaz ama suya sokamazsın tabi.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Kullanan olarak aşağı yukarı telefondan beklentilerim benim de bunlar. Mi 9T şarjı bana 2-3 gün civarı gidiyor. Yani bu tarz bir kullanım için çok yüksek para vermenize bence gerek yok. Garanti şart değil dersen OP 7T modeline bak derim. Garantili bir ürün istersen Nova 5T modeline de bakabilirsin. Fiyatının biraz daha düşmesini beklersen Realme 6 Pro modeli de güzel cihaz bence. Oyun oynamadığın için tercih edebilirsin. Tabi bu cihazlarda su geçirmemezlik durumu sıkıntı. Üzerine bir şey dökülse yüksek ihtimalle bir şey olmaz ama suya sokamazsın tabi. Bir de söylemeyi unutmuşum, büyük cihaz da pek istemiyorum. Oyun oynama, video, film izleme gibi beklentilerim olmadığı için küçük cihaz daha pratik olacaktır. Telefonlara pek hakim olmadığım için dediklerinize baktım da cihazlar çok büyük, kullanımının pek rahat olduğunu söyleyemeyeceğim.
Önerilerin için teşekkür ederim fakat su geçirmezlik aradığım ilk kriter. Oturduğum bölgenin verdiği bir avantajla gerek su sporları olsun, gerek tekneyle açılmak(balığa gitmek, koylara farklı balıklar görmeye gitmek vs.) falan her zaman GoPro olmuyor, şarjı bitiyor. Biliyorum 1 metre sınırı var ama en azından GoPro yerine az çok kullanabileceğim bir telefon bakıyorum.
Sırf pil kapasitesi yüzünden alma. Dersen günde 2 kere şarj ederim, o zaman al.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihaz bence çok iyi, beğenmediğim 2 özelliği pil kapasitesi ve kamerada geniş açı olmayışı. Bide galiba uygulamaya bastırınca açılan küçük menü yok. Telefon aramaları için hızlı aramalarda kullanıyordum ama büyük bir kayıp değil.
Geniş açı pek gerekli değil ama pil dediğim gibi en azından gece şarj ettiğinde o günü çıkarmalı. Yine teşekkür ederim.

Sanırım aradığım özelliklere en yakın cihaz SE 2, pilini görmezden gelip alacağım. Teşekkür ederim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Bu zamanda buna para veren mi var? Benim zte a6 bundan kullanışlı :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Önerilerin için teşekkür ederim fakat su geçirmezlik aradığım ilk kriter. Oturduğum bölgenin verdiği bir avantajla gerek su sporları olsun, gerek tekneyle açılmak(balığa gitmek, koylara farklı balıklar görmeye gitmek vs.) falan her zaman GoPro olmuyor, şarjı bitiyor. Biliyorum 1 metre sınırı var ama en azından GoPro yerine az çok kullanabileceğim bir telefon bakıyorum.

Geniş açı pek gerekli değil ama pil dediğim gibi en azından gece şarj ettiğinde o günü çıkarmalı. Yine teşekkür ederim.

Sanırım aradığım özelliklere en yakın cihaz SE 2, pilini görmezden gelip alacağım. Teşekkür ederim.
Her firma su geçirmez diye belirtiyor ancak kitapçığı okuduğun zaman suya sokulmasını istemiyor firmalar belirtmiş olayım. Yani kesinlikle su geçirmeyecek diye bir kural yok. Üstelik geçirirse garanti dışı kapsamda değerlendiriliyor ürün. Bu zaman kadar birçok örnek gördüm konuyla alakalı. Hatta eskinin o meşhur Sony telefonlarından dahi su geçiren oluyordu. Çünkü kullanım kılavuzlarında su geçirmez değil de suya dayanıklı diyor firmalar. Yani su altında çekim yapmak epey riskli bana kalırsa. Sizin tercihiniz tabi.

Reaksiyon puanı
6,381
Şuna para vermeyin şu zamanda, belki dolar düşerse (Kaç yıldır dolar düşerse diyoruz en son saymayı bıraktım) o zaman ucuzlar ve alınır ama şu an şuna para vermeyin

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Her firma su geçirmez diye belirtiyor ancak kitapçığı okuduğun zaman suya sokulmasını istemiyor firmalar belirtmiş olayım. Yani kesinlikle su geçirmeyecek diye bir kural yok. Üstelik geçirirse garanti dışı kapsamda değerlendiriliyor ürün. Bu zaman kadar birçok örnek gördüm konuyla alakalı. Hatta eskinin o meşhur Sony telefonlarından dahi su geçiren oluyordu. Çünkü kullanım kılavuzlarında su geçirmez değil de suya dayanıklı diyor firmalar. Yani su altında çekim yapmak epey riskli bana kalırsa. Sizin tercihiniz tabi.
Dediğim gibi mobil cihazlar, telefon tarafında bilgim sıfır. Bunu duyduğum iyi oldu, değerlendireceğim. Teşekkür ederim benim için önemli bir bilgi oldu.

im_Frutt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
iphonedo türkiyede yaptı incelemeyi ordan izleyebilirsiniz.

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Ah ulan. Aslında bana göre taş gibi telefonsun ama bazı eksiklerin var be gülüm. Hatta tek bi eksiklik. Batarya. Bataryan en azından iPhone standartlarında düşünürsek 2500 mAh civarı olsaydı tadından yenmezdi. Tabii bi de Türkiye fiyatları var. Bu vergiler olduğu müddetçe bu telefon maalesef bu fiyatlara alınamaz ya. Bu telefonun fiyatı 3500₺ olması lazımdı en fazla Türkiye şartlarında. O fiyatlara ikinci el iPhone Xs bile neredeyse zorlanarak bulunabiliyorken . O fiyatlarda çok daha iyi ürünler var .

Reaksiyon puanı
6,381
O da batarya konusunu ele almadı sadece yetersiz falan dedi neden kimse umursamıyor bu batarya olayını?

Son mesajlar