Yayıncı Bilgisayarı

Bu konuyu okuyanlar

Trquantum0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim YouTube kanalım var en az hangi özelliklerdeki leptobu alırsam hiç kasmadan oynarım her oyunu normal orta ayarlarda zaten benim oynicam oyunlar ludus streamer daily gta 5 zula mc hepsinin videosunu canlı yayınını yapıcam hangi özelliklerde bı bilgisayar lazım bunlar için tabi yeni çıkacak oyunlarda dahil yani bi 4-5sene gitmesi için ama en fazla aylık 750tlyi geçmeyecek bir bilgisayar arıyorum ve Evkur yön awm bu iki yerden en iyisi yada başka buldunuz yazın mesela işlemci atıyorum i5 9300 lazım ekran kartı 1060ti felan lazım gibi.

Son düzenleyen moderatör:

Trquantum0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Barthélemy

Asistan
Reaksiyon puanı
62

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Aynen laptopa yayın zor. Laptopa büyük yük düşecek bu da ısınmalara sebep olacak.
o eskidendi hocam yeni leptoplar artık masaüstü bile dövüyor
elektrik gider şat pc kapanır :)
misafir gelir kalmak zorunda pc kapatmak zorunda kalırsın
her zaman o odaya sabitsin :) kıbırdırma şansın yok
şu günlerde mobilete çok daha önemli
10 bin tl rtx bir ekran kartlı leptop ile rtx masaüstü aynı kıvamda.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ama ben leptop kullanıcam çünkü bı yere götürmek için mesela yanj
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya tabiki ama leptop daha iyi bana göre o yüzden bı oneriniz var mı
27000 TL ye o Monster çöp haberin olsun. O paraya 2080 Ti sistem toplanıyor.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Allahını seviyorsan Nvidia RTX2060 ile Nvidia RTX2080 çok büyük fark mı var ?
20 bin o leptop almam :)
ki yerli mal hiç almam casper monsternotebook aynı kalitesiz dandik plastik parçaları.

aldım bekliyorum gelmesini gelince testlerini yapım suncam

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
ki yerli mal hiç almam casper monsternotebook aynı kalitesiz dandik plastik parçaları.

Birde DDR4 3200MHz RAM de almıştınız dün.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Yayıncıysan laptopdan kaçınacaksın.

Hocam tüm konuyu okumadım da yapmayın 2060 ve 2080 arasında nasıl fark olmaz.

egekaya123

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar benim YouTube kanalım var en az hangi özelliklerdeki leptobu alırsam hiç kasmadan oynarım her oyunu normal orta ayarlarda zaten benim oynicam oyunlar ludus streamer daily gta 5 zula mc hepsinin videosunu canlı yayınını yapıcam hangi özelliklerde bı bilgisayar lazım bunlar için tabi yeni çıkacak oyunlarda dahil yani bi 4-5sene gitmesi için ama en fazla aylık 750tlyi geçmeyecek bir bilgisayar arıyorum ve Evkur yön awm bu iki yerden en iyisi yada başka buldunuz yazın mesela işlemci atıyorum i5 9300 lazım ekran kartı 1060ti felan lazım gibi.
tavsiyem laptop alma

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Neyse hocam arkadaş elindeki bütçeyi söylesin. Ben hem laptop öneririm hem masaüstü. Artılarını eksiklerini yazarım. Karar onu, zorla aldiramayiz de mi zaten. @Trquantum0
her iki kart gddr6 alt yapısı kullanıyor öyle olagan üstü fark görmek çok zorki 2 k ekran anca o görüntü alınabilir kaldıki 27 bin tl çok sağlam bir masaüstü toplanır.
şuanda türkiyede en güçlü işlemci ve ekran kartı olarak f/p olarak
aldım zaten bunu izah etmeye çalışdım yukarda zaten yazdım.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
her iki kart gddr6 alt yapısı kullanıyor öyle olagan üstü fark görmek çok zorki 2 k ekran anca o görüntü alınabilir kaldıki 27 bin tl çok sağlam bir masaüstü toplanır.
şuanda türkiyede en güçlü işlemci ve ekran kartı olarak f/p olarak
aldım zaten bunu izah etmeye çalışdım yukarda zaten yazdım.
Hocam dediğim gibi okumadım tüm mesajlarınızı sadece o bölüm gözüme çarptı. Size karşı çıkmak için yazmadım yani. Haklısınız. Ben ikisini de öneririm. Karar arkadaşın.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Hocam dediğim gibi okumadım tüm mesajlarınızı sadece o bölüm gözüme çarptı. Size karşı çıkmak için yazmadım yani. Haklısınız. Ben ikisini de öneririm. Karar arkadaşın.
sizin fikirleriniz önemli hocam 10 bin tl 11 bin tl arasında alınacak en iyisi bunu seçdim işlemci ekran kartı olarak

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Verilir. Dolar yüksek bu ülkede almak için verilir.
Trollüne attık zaten .. 27000 TL bir bilgisayara verilir mi? 27000 TL'yi bırak 10000 TL verilir mi? Gereksiz tamamen.

Yerli mal hiç almam? Sonra Türkiye neden gelişmiyor. Muz falanda yerli mal olsa almayacaksın heralde.

Trquantum0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neyse hocam arkadaş elindeki bütçeyi söylesin. Ben hem laptop öneririm hem masaüstü. Artılarını eksiklerini yazarım. Karar onu, zorla aldiramayiz de mi zaten. @Trquantum0
[/QUOTAylık 750tlyi gecmicek bir leptop istiyorum taksit ile alicam
en fazla gidicem monster alicam Aylin 650tlye i7 1650 4 GB ama daha uygun arıyorum ama dahasida yoktur ucuza sizce

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Trquantum0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bende yayıncılık yapıyordum 8.000 TL civarında bir laptop almıştım geçtiğimiz yıllarda, daha sonra beni o kadar pişman ettiki yayıncılığı bıraktım. Ve çok iyi de ilerliyordum o yüzden kesinlikle yayın yapacaksan Laptop almanı tavsiye etmem Masaüstü al rahatına bak :)

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Maalesef, bilemiyorum. :(

Bende yayıncılık yapıyordum 8.000 TL civarında bir laptop almıştım geçtiğimiz yıllarda, daha sonra beni o kadar pişman ettiki yayıncılığı bıraktım. Ve çok iyi de ilerliyordum o yüzden kesinlikle yayın yapacaksan Laptop almanı tavsiye etmem Masaüstü al rahatına bak :)
Başta bende öyle demiştim ama arkadaş israr etti çok. Haklısınız, katılıyorum.

Trquantum0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çıkarabilirsiniz. World kart.
Maalesef, bilemiyorum. :(

Başta bende öyle demiştim ama arkadaş israr etti çok. Haklısınız, katılıyorum.
Ben öyle düşünmüyorum şuan benim i3 leptobum var her oyunu açmadığı için değiştirmek istiyorum ve açtığı oyunları mesela zula mc gibi oyunlarda düşük kalitede yayın açıyor zaten bende iyi bı leptop alınca gayet iyi bir yayın kalitesi verir

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Ben öyle düşünmüyorum şuan benim i3 leptobum var her oyunu açmadığı için değiştirmek istiyorum ve açtığı oyunları mesela zula mc gibi oyunlarda düşük kalitede yayın açıyor zaten bende iyi bı leptop alınca gayet iyi bir yayın kalitesi verir
Laptop ne kadar iyi olursa olsun, ısınma sorunu zamanla çıkacak ve drop girmeye başlayacak. Kitlen büyüdükçe yayın kalitesinin artmasını isteyecek eğer sen kitlene karşılık veremezsen yavaştan terk ederler

Son mesajlar