Superonline-TTNET-TürkNet

Hangisini almalı

• TURKCELL SÜPERONLİNE

Kullanılan: 7 50.0%
  • TÜRK TELEKOM (HİPERNET)

Kullanılan: 1 7.1%
  • TÜRKNET

Kullanılan: 6 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Altyapı bağlanıyor sizce hangisi daha iyi hız kalite download hızı bakımından felan.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben Hipernet olanını kullanıyorum evimde. limitsiz 35 Mbps hızı. Gayet hızlı, aralıksız film dizi izlenebiliyor. Sorun yok şu ana kadar. Superonline kardeşim kullanıyor oda ondan memnun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Turkneti dene en ucuzu o beğenirsen kalırsın diğerlerinde tahahhüt var turknette tahahhüt yok. Belki biraz uğraşırsın ama denemek lazım kesinlikle 2-3 ay. 85 TL'ye 75 mbps vereceğini iddia eden başka bir operatör yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yaşım 22 ve ilk defa kendi üzerime internet bağlatacağım. TürkNet almayı düşünüyorum. Taahhütsüz ve Gayet fiyatı yerinde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

TürkNet mi kullanıyorsunuz ?
Hayır turkcell superbox. Evde de tt var. İkisinden de memnun değilim.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Turknet kullanıyorum. Şu an için memnunum, bir sorunum yok. Fiyatına göre verdiği hız gayet iyi arkadaşın söylediği gibi.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Turkcell Superonline 5. yılıma girdik. Hiç bi sorun yaşamıyorum. 24mbps olanını kullanıyorum. 25Download 5Upload altına hiç düşmüyor. Her sorununa ertesi gün gelip bakıyorlar ama modem son 1-2 haftadır kendini felan kapatıyor. Ömrü bitti herhalde. Onun dışında hiç bi sorunum olmadı. İnternet almayı düşünüyorsanız yakın çevrenize (Komşular vb.) de danışın. Bölgeler arasında ciddi farklar olabiliyor.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
3 yıldır Turknet kullanıyorum. Taahhüt vermedim. Ayda 69 tl 75 mbps ödüyorum. İşin ilginç yanı şu, Turknet Ttnet altyapısını kullanıyor ve bana 75 Mbps verirken Ttnet sürekli arayıp daha yüksek fiyata 24 Mbps satmaya çalışıyor. 75 Mbps istediğimi söyleyince bölgemizin desteklemediğini söylüyor. Kendi altyapılarından haberi yok. Daha önce Superonline kullandım. Taahhüdüm bitince çıkabilmek için tam iki ay internetsiz kaldım. Bir daha tövbe. Turknet'te bugüne kadar çok fazla sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İlk bağlatacağınız zaman eğer başka bir internet sağlayıcısından geçiyorsanız bir ücret ödemiyorsunuz. Sıfırdan kurulum yaptıracaksanız 99 lira, banka kartı ya da kredi kartı ile kaydolursanız bu ücret 66 lira. Başka ücreti yok. Ayrıca modem vermezler. Eğer elinizde modem yoksa ya dışarıdan ya da onlardan satın alacaksınız.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Neden?

İlk bağlatacağınız zaman kaç TL ödediniz toplam?

3 yıl önce ilk bağlatacağım zaman yanlış hatırlamıyorsam sadece 59 TL ödedim. Zaten herşey hazırdı binada gelip sadece portları değiştirdiler. Ama şu an güncel fiyatları ve şartları bilmiyorum. Sadece hala taaahüt istemiyorlar diye biliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
TT kötü, turkcell pahalı baya hem de. O da kötü yani iyi dediğimi sanmayın.
3 yıldır Turknet kullanıyorum. Taahhüt vermedim. Ayda 69 tl 75 mbps ödüyorum. İşin ilginç yanı şu, Turknet Ttnet altyapısını kullanıyor ve bana 75 Mbps verirken Ttnet sürekli arayıp daha yüksek fiyata 24 Mbps satmaya çalışıyor. 75 Mbps istediğimi söyleyince bölgemizin desteklemediğini söylüyor. Kendi altyapılarından haberi yok. Daha önce Superonline kullandım. Taahhüdüm bitince çıkabilmek için tam iki ay internetsiz kaldım. Bir daha tövbe. Turknet'te bugüne kadar çok fazla sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.
İlk bağlatacağınız zaman eğer başka bir internet sağlayıcısından geçiyorsanız bir ücret ödemiyorsunuz. Sıfırdan kurulum yaptıracaksanız 99 lira, banka kartı ya da kredi kartı ile kaydolursanız bu ücret 66 lira. Başka ücreti yok. Ayrıca modem vermezler. Eğer elinizde modem yoksa ya dışarıdan ya da onlardan satın alacaksınız.
Beyler bir şey sorucam. Turk telekom bizim eve Turk telekom hipernet diyor net konuşmuyor sanırım bu VDSL

Turknet sitesi de 75 alabilirsin diyor. Sanırım doğru fakat bizim evin önündeki telefon kutusuna kablolar baya dandik bağlanmış bu bana sorun oluşturur mu? Oluşturursa ne kadar büyük sorun oluşturur.

Millenicom da 100 TL 100 mbps veririm diyor. Onu da düşünüyorum Ne dersiniz. Güncel TT hızım vurup parçalayasım geliyor.

Şuanki hızım bu odunu ıslatıp ıslatıp TT ofisini basasım geliyor.

Sucux Fan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben Türknet derim. Şuan Türk Telekom kullanıyorum. İnternet 16mbps diye geçiyor ama en fazla 11-12 mbps hız aldım. Genellikle hızım 2-4 mbps'yi görüyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kablolamada bir sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası. Site öyle diyorsa VDSL vardır dediğin gibi ve o hızı alırsın. Tabii 3-5 oynar arada sabit kalmaz biliyorsun ki. Şu an aldığından daha yükseğini alacağına eminim ama. Ben 35 mbps kullanıyorum şu an. Hızım 30 dan aşağı inmiyor. Şu an için ihtiyacım yok ama download sık yapacağım bir zamanda 10 lira fazla verip 75 mbpsi de denemeyi düşünüyorum. Bir sorun olacağını sanmam. Yalnız bu aralar akşam saatlerinde sanırım tüm sağlayıcılarda bir sorun var. Sorun demeyelim de belkide arıza olmaması için hızları düşürüyorlar diyelim, bilemiyorum. Dün bir konuda ben de bir sorun olmadığını söylemiştim diğer arkadaşlara ama bugün ben de görebiliyorum hız düşüşünü. Gece 12'den sonra düzeliyor otomatik olarak. Bu arada ping 17 görünüyor sen de. Genelde Türknet kullanan arkadaşlarımdan da yola çıkarak bizde pingin genel olarak 30'dan aşağı inmediğini söyleyebilirim sana. Başka merak ettiğin bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Millenicom hakkında bir şey söylemek istemiyorum çünkü hiç bilgim yok. Tanıdığım kullanan da yok.
tt ping ve stabilite konularında en iyisi zaten ama bu zulüme katlanamam.

75 mpbas opsiyonu istediğin gibi değişiyor mu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sabit sitelerinde yazan 76 liralık o paket 35 mbps. 10 lira fazla vererek 75 mbps'e yükseltilebiliyor. İstediğin ay o şekilde kullanıp geri eski haline çevirebiliyorsun. Yükselttin diye hep ödemek zorunda değilsiniz yani.
Az önce ttyi aradım. Max 78 mbps alabilirsin dediler.
TürkNet 75 diyor İsabet olmuş. Alayım mı beyler. 19unda tahhahüt bitiyormuş.

Şehir Kütahya hani Kütahya da yoğunluk olmaz herhalde.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Denemeni öneririm. Taahhüt yok, iptal edersin beğenmezsen zaten.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Bakalım çalışma bitsin de.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
ne gibi avantajları var?
mesela elinde 400 gb veri var bunu hemen şimdi google driver yükleyecen ?
Turknet yada xxxx ararım sor bakam ben 400 gb 1 günde upload etcem yardım edermisiniz kesinlikle kabul etmezler ama süperonline turbo ile 24 saat 20 tl veripm upload hızınız 100 mbit yapıyorsunuz vb.. lazım olmaz deme olabiliyor + süperonline kendi müşterilerine verdigi hizmet daha kalite mesela abim vodafone kullanıyor oda superonline alt yapısı ama vodafone olunca bende daha yavaş internetini ve pingler daha fazla :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
ama şuda var süperonline müşterilerine özel verdigi bazen kampanyalardan faydalanma şansın yok
mesela şuanda superonline 20 mbit upload sağlıyor ama turknet yok )
Fiberde sağlanıyor o turknet ile alakası yok süperonline fiber varsa fiber daha iyidir zaten.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Denemeni öneririm. Taahhüt yok, iptal edersin beğenmezsen zaten.
bakalım denenebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

modemi de mi biz alacağız ???

Son düzenleme:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Abi sanırım en kralı, kötünün iyisi ttnet.