Bilgisayarın ışıkları yanıyor bilgisayar çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

oqos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba,bilgisayar parçalarını yeni alıp kurdum.Bilgisayarın açma tuşuna basınca ramlere ışık geliyor,işlemcinin fanı 1 kere dönüp duruyor ve bilgisayar çalışmıyor.Sizce ne yanlış olabilir?Bütün parçalar yeni.
Mesaj otomatik birleştirildi:

video yükledim sorunla ilgili

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sistemini yazman daha çabuk cevap almanı sağlar. psu nedir mesela?

oqos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Sistemini yazman daha çabuk cevap almanı sağlar. psu nedir mesela?

PSU markası FSP HYDRO G PRO 850W
İşlemci Ryzen 7 3700X
Anakart Asus X570
EKran Kartı RTX 2080S
RamCorsair veng. 8*2

her şeyi söktüm işlemci yerine tam oturmamış bazı pinleri eğilmişti çok hafif zorlamadan zarar vermeden düzeltip yerine oturttum tekrar montaj yaptım sorun aynı.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Merhaba,bilgisayar parçalarını yeni alıp kurdum.Bilgisayarın açma tuşuna basınca ramlere ışık geliyor,işlemcinin fanı 1 kere dönüp duruyor ve bilgisayar çalışmıyor.Sizce ne yanlış olabilir?Bütün parçalar yeni.

virüs bulşamış olabilrmi

kaspersky ile detaylı tarama yapıp sonuçları paylaşırmısn ?

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
İşlemci pinleri zaten olduğunca düz değiller. Biraz eğimleri mevcut ama sizin işlemci nasıldı? Belki de sorun başka bir noktadaydı ve siz berbat ettiniz.

PSU pinlerine dikkat edin, tekrar söküp takın. Kasanın ön panellerini çıkart ve tornavida yardımı ile başlat.

@Yasuobilal2007 lütfen bilgi birikimi olmadan yorum yapmayalım, "Sen yorum yapamazsın" demiyorum ama şu an gereksiz mesaj oldu. Bilgisayar açılırsa tarama yapar.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
İşlemci pinleri zaten olduğunca düz değiller. Biraz eğimleri mevcut ama sizin işlemci nasıldı? Belki de sorun başka bir noktadaydı ve siz berbat ettiniz.

PSU pinlerine dikkat edin, tekrar söküp takın. Kasanın ön panellerini çıkart ve tornavida yardımı ile başlat.
işlemciyi umarım gümletmedi öyel yaparak

oqos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

@Yasuobilal2007 lütfen bilgi birikimi olmadan yorum yapmayalım, "Sen yorum yapamazsın" demiyorum ama şu an gereksiz mesaj oldu. Bilgisayar açılırsa tarama yapar.

pinler düzdü dediğim gibi bir köşe biraz eğilmiş yuvaya tam oturmuyordu.
kasanın ön paneli falan yok. AeroCool Aero Engine kasa

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
pinler düzdü dediğim gibi bir köşe biraz eğilmiş yuvaya tam oturmuyordu.
kasanın ön paneli falan yok. AeroCool Aero Engine kasa
Ön panel dediğim; kasanın ön panel kablolarıdır. Her kasada da bulunmak zorundalar. Siz PSU kablolarını kontrol ettiniz mi? Genelde bu yüzden olabiliyor.

oqos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ön panel dediğim; kasanın ön panel kablolarıdır. Her kasada da bulunmak zorundalar. Siz PSU kablolarını kontrol ettiniz mi? Genelde bu yüzden olabiliyor.
her şeyi 2 kere söküp tekrar taktım...her şeyi kontrol ettim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
cmos reset tuşu varsa veya pinleri varsa şimdi o tuşa bas veya pinleri temas ettir çünkü anakart işlemciyi yanlış taktıysan eğer kendini kapamış olabilir.

oqos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
çözdüm sorunu teşekkür ederim herkese.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Anakart kasaya değiyormuş.
Kasa-anakart uyumsuzmuş.
Sökünce kasadan ana kartı çalıştı her şey.
O zaman kasa defolu üretimdir ya da anakartı havada tutan vidaları sen oturtamamış olmalısın... Kasa sıfır ise iade etmelisin eğer defolu olduğundan şüphe ediyorsan.

Son mesajlar