Harici disk tavsiye !!!

Bu konuyu okuyanlar

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar slmlar, bugün kullandığım flash bellek bozuldu yetmiyordu zaten, bende bi taşınabilir bellek alıyım diye düşünüyorum ankaradayım vatan,mavi veya bimeksten almayı düşünüyorum evde kullanıyorum genelde, hangi ürünü tavsiye edersiniz ??

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
USB flash bellek mi düşünüyorsun yoksa harici disk mi ?

Şöyle söyleyeyim almışken marka alda sonra başın ağırmasın. Flash belleğim sandisk cruiser 4gb çok hızlı çok pratik biraz pahalı ama 70 ytl almıştım zamanında , taşınabilir olarakta almışken 1 tb'lık al , fazla gelir diyorsan philips'in 500 gb'lıklarından al. Bende 400 gb'lığı var 200 ytl ye almıştım zamanında .

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Harici disk alırken dikkat etmeniz en önemli husus içindeki hdd markasının hitachi olmaması. Genelde ucuz hdd içinde hitachi marka bulunur ucuz laptoplarda genelde öyle. Tam bir problem merkezidir. ;)

Samsung olması kesinlikle tavsiyem, olmadı seagate marka diskleri öneririm. İstediğin hdd boyutuna göre de alternatif sunabilirim sana ...

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Taşınabilirlik açısından arka planda kalsada yinede iyi bir ürün görünüyor. Yanına alıp başka yerlere veri taşıma işlemi yapmayacaksan alınabilir bir ürün ama farklı yerlerede yanında taşıyarak gitmek istersen 2.5" disk almanı öneririm..

ben geçen gün bunu aldım

pardon aldığım ürün bu yanlış link verdim

http://www.exa.com.tr/seagate/sabit_diskler/seagate_hdd-327-6108.html

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Selamlar bende harici hdd almayı düşünüyorum 1Tb alıcam ancak öğrenmek istediğim şey 1TB'lık harici hdd'ler gücü usb'den mi alıyor yoksa ayrıyetten prize takmak gerekirmi ?

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Hitachi kötü bir firma değildir . Benim diskim de hitachi hiçbir sorun çıkartmadı. Size denk gelmiş olabilir.

Tanıdğım bir bilgisayarcı arkadaşta gigabyte anakartlardan nefret ediyordu. Başka bilgisarcıda gigabyte dışında satmıyorum diyordu.

Hitachi kötü bir firma değil. en azından kullandığım ürünü beni yarı yolda hiç bırakmadı.
-------------------------------------------------------
jonjon

Abicim sen neden harici disk alıcaksın önce bunu düşün. Arşiv mi yapıcaksın yoksa bir yerden sürekli başka yerlere bunu götürüp veri transferinde mi bulunacaksın ? souris'inde dediği gibi 3,5 '' biraz kabadır. Diski çok gezdireceksen yani hammallık yapma boşuna .

Ayrıca diski gezdireceksen üzerinde darbe emiciler olmasına özen göster.

Bahsettiğin hdd güzele benziyor. Ama almadan önce hepsiburada vb. sitelerdeki ürün yorumlarına bak. Faydalı oluyorlar.

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bildiğim kadarıyla taşınabilir olanların hepsi güç adaptör bağlantısı istiyor.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Selamlar bende harici hdd almayı düşünüyorum 1Tb alıcam ancak öğrenmek istediğim şey 1TB'lık harici hdd'ler gücü usb'den mi alıyor yoksa ayrıyetten prize takmak gerekirmi ?

Bendeki 400 gb'lık 3,5'' prizden alıyor. ama hocamın 2,5 '' lik 250 gb'lığı usb'den alıyor.

Şöyle düşün. Hem enerji alıyor usb'den hemde veri yazdırıp hemde okuyor.
USB'ninde bir sınırı var değil mi ?

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
arşiv yapmıcam bi nevi flash bellek gibi kullanacağım film atmaya veya başka pc ye veriler atmak için, bu arada tşk ederim önerileriniz için .. :happy:

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Flash bellek gibi kullanacaksanız küçük hacimli ürünler (2,5'' ve altı) tercih etmelisiniz. Cebinizden çıkartıp işiniz bittiğinde tekrar cebinize atarsınız. Bu iş içinde 250 gb yeter diye düşünüyorum.

Yine söylüyorum tanınmış markalardan vazgeçmeyin ve ürün yorumlarını okuyun

Şunlar gözüme çarptı

http://www.hepsiburada.com/bigg-2.5...ils.aspx?categoryid=100225&productid=bd850712

http://www.hepsiburada.com/philips-...ils.aspx?categoryid=100225&productid=bd850431

Ayrıca söylemek isterim. Gücü usb'den alan harici diskler , powersupply'si yetersiz (düşük) gelen bilgisayarlarda çalışmayabilir. Bilgisayar sürekli reset atabilir taktığınızda.

sersiler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben geçen yıl 2.5 inc smartdisk almıştım,samsung hdd kullanıyor ayrıca deri kılıfda çıkmıştı kutudan çok güzel ve sessiz bir disk,almanızı tavsiye edebilirim...

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Benim tavsiyem ve yıllardır kulandığım hdd 500 Gb alcaksan bunu tavsiye ederim.
wdfmybookpremium1cvr1.jpg

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bendeki 400 gb'lık 3,5'' prizden alıyor. ama hocamın 2,5 '' lik 250 gb'lığı usb'den alıyor.

Şöyle düşün. Hem enerji alıyor usb'den hemde veri yazdırıp hemde okuyor.
USB'ninde bir sınırı var değil mi ?

Hocam haklısında ben sınır tanımıyorum :) Keşke 1TB'lık hdd usb'den güç alabilse :)

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
kardeş en iyisi maxtor weya samsung alacaksan 500 gb yeter

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
kuzen getirdi markasını bilmiyorum parlak mavi dış yüzeyi var
dikdörtgen kutu şeklinde değil ortasından bükülmüş gibi duruyor
usb den bağlanıyor 2 uçlu bi kablosu var
disk yanımda değil resim bulursam eklerim

edit: markası iomega imiş

BabaTurko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2.5" wd 320 elit modelini şiddetle tavsiye ederim.. :icon_:

wind01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir fikir edinebildim .dönüş hızları önemli veri aktarımı gibi. değil mi?

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
bir fikir edinebildim .dönüş hızları önemli veri aktarımı gibi. değil mi?

Konuyu hortlatmak için baya bir uğraştın sanırım :)

Soruna gelince harici harddisklerin içinde diskler yoktur.Okuma yazma işlemi tamamen elektronik ortamda gerçekleşir.Alırken dikkat edilmesi gerekende okuma-yazma hızıdır...

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kardeş banada bi harici disk lazımdı bende biraz araştırdım falan ve şuan için piyasada bulabileceğim en ucuz hariciyi buldum fırsatı kaçırma bitmeden sende bitane al derim sanada yerini söyleyim üstelik ankaradaymışsın. 2 gün önce ankara etlikteki electro world mağazasından seagate 3'5 inç 1tb 7200 rpm 32 mb lık harici diski 165 tl ye aldım ve kullanıyorum gayet sessiz vede hızlı bu fiyata bu ürünü kaçırma derim...