LoL'e Yeni Başlayacağım, Tavsiyeleriniz Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Merhabalar. Benim son zamanlarda LoL'e merakım arttı ve başlamayı düşünüyorum. Bu oyunu hiç oynamadığım için sormak istiyorum. Bana tavsiye edeceğiniz taktikler ve nasıl oynayabileceğimi söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim. :)

@Görkem Say, @VECTORRR, @Emir Aydın, @ThorJ
Öncelikle karakterleri öğrenmelisin, ardından terimleri öğrenirsin, sonra alıştırırsın kendini, botlarla oynarsın ilk bir kaç seviyede.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Ben de çok uzun süre girmedim aklıma gelen 1-2 şey söyleyeyim.
giriş seviye botlarla tüm karakterlerin avantajlarını öğrenecek şekilde oyna uzun bir süre.
tüm karakterlerin + ve - yönlerini ve counterlerini öğrendikten sonra ne yapacağını daha kolay anlarsın.
en kolay karakter master yi'dir onunla başlamanı öneririm.
Garen > darius.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hiç başlamamanı tavsiye ederim.

Ama illede oynamak istiyorum dersen sen bilirsin.
Aslında burda hiç laf kalabalığı yapmaya gerek yok. YouTube'da rehber niteliğinde çok fazla kaynak var.
Oyuna başladığın ilk zamanlarda kolay heroları belirli bir süre devamlı olarak oyna. Böylece heronun skil ve mekaniklerine aşina olursun. Bir hero ile vakit geçirmeden o hero hakkında adam akıllı deneyim elde edemezsin.

Heroları tanımaya başladıkça düşmanlara karşı işlerin kolaylaşacaktır. Hareketleri ön görmeye başlayıp daha sağlıklı bir oyun deneyimi elde etmeye başlayacaksın.

Yüzlerce öneri verebilirim belki ama dediğim gibi YouTube'dan rehber videoları izlersen daha fazla verim elde edersin.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Hiç başlamamanı tavsiye ederim.

Ama illede oynamak istiyorum dersen sen bilirsin.
Aslında burda hiç laf kalabalığı yapmaya gerek yok. YouTube'da rehber niteliğinde çok fazla kaynak var.
Oyuna başladığın ilk zamanlarda kolay heroları belirli bir süre devamlı olarak oyna. Böylece heronun skil ve mekaniklerine aşina olursun. Bir hero ile vakit geçirmeden o hero hakkında adam akıllı deneyim elde edemezsin.

Heroları tanımaya başladıkça düşmanlara karşı işlerin kolaylaşacaktır. Hareketleri ön görmeye başlayıp daha sağlıklı bir oyun deneyimi elde etmeye başlayacaksın.

Yüzlerce öneri verebilirim belki ama dediğim gibi YouTube'dan rehber videoları izlersen daha fazla verim elde edersin.
Ben Youtube'tan da bakıyorum zaten, onun dışında size de sorayım dedim. Nasıl olsa tanıyoruz. :)

Ahmet Eren OZD

Doçent
Reaksiyon puanı
268
Bağımlı Yapıyor Fakat Oyunu Bazı Sallamayıp Ona Buna Sataşanlar Herkeze Laf Atanlar Var. Oyuna Başladığında Takımı Susturursan Rahat Oynarsın Stateji Oyunu Sonuçta Ama Oyunda Zaman Çok Hzılı Geçip Bir Maçın 1 Saati Bulduğu Oluyor...Ama Genel Önermiyor Ben de Dahil .Rocket League Diye Bir Oyun Var Ondan Alacağım Zevkliye Benziyor Benim İçin de Güzel Görünüyor Varsa 3-4 Arkadaşın Steam dan Paraya Kıyın Alın Bu Tarz Oyunlardan Zevk Veriyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Eklenmesi gereken en önemli cümleyi eklemeyi unutmuşum.
Ben de 2. sezondan beri oynuyorum. Murat Burç'un da dediği gibi küçük bir hevesle bir şeyler yapıyosun ve kitle yüzünden eğlenmek yerine sinir olmaya başlıyosun.

Arkadaş çevren varsa bu tür şeyler dert etmeden oynayabilmen de mümkün tabi :D
Evet, bir kaç tanıdığım kişi oynuyor sanırsam.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Bağımlı Yapıyor Fakat Oyunu Bazı Sallamayıp Ona Buna Sataşanlar Herkeze Laf Atanlar Var. Oyuna Başladığında Takımı Susturursan Rahat Oynarsın Stateji Oyunu Sonuçta Ama Oyunda Zaman Çok Hzılı Geçip Bir Maçın 1 Saati Bulduğu Oluyor...
Jungle da rengar oynarken adamın koridoru ittim diye adam allah kitap düz gitti ya bu kitleye dikkat ederek oyna @Allah'ın Kulu

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Başlama bence. Öncelikle zaten LoL'ü öğrenmek çok uzun sürüyor. Bir sürü karakter var. Karakterleri öğrenmen gerekli. Diyeceksin o karakteri kullanmam, o zaman o bilmediğin karakter karşına gelirse sıkıntı oluyor.
Ek olarak insanın stres seviyesini yükselten sıkıntılı bir oyun. İnsanın sinirlerini geriyor, takım arkadaşların akılsız olabiliyor. Smurf gelip oyun zevkini bozabiliyor.
Ayrıca oyuna başlamak için biraz da geç kaldın.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Başlama bence. Öncelikle zaten LoL'ü öğrenmek çok uzun sürüyor. Bir sürü karakter var. Karakterleri öğrenmen gerekli. Diyeceksin o karakteri kullanmam, o zaman o bilmediğin karakter karşına gelirse sıkıntı oluyor.
Ek olarak insanın stres seviyesini yükselten sıkıntılı bir oyun. İnsanın sinirlerini geriyor, takım arkadaşların akılsız olabiliyor. Smurf gelip oyun zevkini bozabiliyor.
Ayrıca oyuna başlamak için biraz da geç kaldın.
Denemeden göremeyiz. Bakacağım. :)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İnternette caizse şöyle bir laf vardır; "Anneni seviyorsan LOL oynama." :D
Bu laftan da anlayacağın üzere oyunda çok fazla küfür var, herkes herkese sövüyor. Dine söven ırka söven...
Eğer tabiri caizse biraz daha elit bir sunucuda takılmak isterim dersen hesabını EU West sunucusu üzerinden açıp daha eğlenceli bir ortama sahip olabilirsin. Gecikme süresi (ms-ping) normale göre biraz daha fazla olur ancak sıkıntıya sokmaz.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
İnternette caizse şöyle bir laf vardır; "Anneni seviyorsan LOL oynama." :D
Bu laftan da anlayacağın üzere oyunda çok fazla küfür var, herkes herkese sövüyor. Dine söven ırka söven...
Eğer tabiri caizse biraz daha elit bir sunucuda takılmak isterim dersen hesabını EU West sunucusu üzerinden açıp daha eğlenceli bir ortama sahip olabilirsin. Gecikme süresi (ms-ping) normale göre biraz daha fazla olur ancak sıkıntıya sokmaz.
Orda da herkes direk çıkıyor

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Orda da herkes direk çıkıyor
West'de çok takıldığım söylenemez ancak o kadar fazla çıkan görmedim. Mesela 2-3 saat öncesinde bir oyuna girdim. Oyunun ortalarında ormancımız dedi ki "Bu gün berat gecesi, ben kuran okuyacağım". Ardından çıkıp gitti ve oyunu katbettik. TR de de oyundan çıkma mevzuları olmuyor değil :D

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
West'de çok takıldığım söylenemez ancak o kadar fazla çıkan görmedim. Mesela 2-3 saat öncesinde bir oyuna girdim. Oyunun ortalarında ormancımız dedi ki "Bu gün berat gecesi, ben kuran okuyacağım". Ardından çıkıp gitti ve oyunu katbettik. TR de de oyundan çıkma mevzuları olmuyor değil :D
Benim amcam iki yerde de oynuyordu sonra direk tr ye geçti sürekli olarak westte adam birkaç defa ölünce direk oyundan çıkıyordu

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
4. Sezonda başladım. 4 sezon ADC oynadım sadece. 8. Sezonda Yasuo oynamaya başladım. 700K Yasuo var hala oynuyorum. Bi 2 sene sonra başka hero bulurum. Sana tavsiyem hero seçme.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Sesli sohbet ayarlarını nasıl kapatabilirim? :)

Erendag1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Merhabalar. Benim son zamanlarda LoL'e merakım arttı ve başlamayı düşünüyorum. Bu oyunu hiç oynamadığım için sormak istiyorum. Bana tavsiye edeceğiniz taktikler ve nasıl oynayabileceğimi söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim. :)

@Görkem Say, @VECTORRR, @Emir Aydın, @ThorJ
Sana tavsiyem yasuo zed gibi herolardan uzakdır ozaman Silverdan zor çıkarsın AZ oynanan Güçlü HEROlar oyna ve öğren zevkini alırsın Mesela :
Mid lane için : Fizz orianna malhazar tavsiye ederim
jung için : sejuani zac ww
sup kesinlikle : NAUT leona
adc de iyi oynarım diyosan : vayne xayah lucian
solo ise : Camille irelia Shen
not :öneridir

Son düzenleyen moderatör:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sesli sohbet ayarlarını nasıl kapatabilirim? :)
Sesli sohbet sadece birlikte girdiğin kişiler için aktif olur. Yani arkadaşınla girmediğin sürece sesli sohbeti kullanmana izin yok. Gidip de hiç tanımadığın birine sesli sohbet açıp bir şeyler söyleyemezsin :)
Örnek verecek olursak CS:GO daki gibi değil yani.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana tavsiyem yasuo zed gibi herolardan uzakdır ozaman Silverdan zor çıkarsın AZ oynanan Güçlü HEROlar oyna ve öğren zevkini alırsın Mesela :
Beni amcam direk lee sinle başlattı hiç zorlanmadan rahatça oynadım ondan sonra akaliye geçtim ona da birkaç maçtan sonra direk alıştım

Adc ye caitlyn de eklenebilir aslında ya da ezrael

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Sesli sohbet sadece birlikte girdiğin kişiler için aktif olur. Yani arkadaşınla girmediğin sürece sesli sohbeti kullanmana izin yok. Gidip de hiç tanımadığın birine sesli sohbet açıp bir şeyler söyleyemezsin :)
Örnek verecek olursak CS:GO daki gibi değil yani.
Şu anda eğitim bölümünü geçtim diyebilirim, oyun eğlenceli. :)