5000 tl pc

Bu konuyu okuyanlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
ITX perofrmansı düşük filan değil GPU aynı GPU ve sorun yaratmaz kartın yükte harcadığı güç tüketimi bile 100W civarı. :D bir nevi destop işlemcisi gibi ya da kartı yani sorun yaratmaz ama tabi soğutması iyi kasan olursa iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İTX ya o kanka performan düşük, gerçi çok çok az farkeder ama bir de bunlar toplayıp test de yapacaklar o siteden daha iyi gibi

Çok çok az performans düşük oluyor bi de oc kapasitesi yok gibi birşey tek fan olduğundan daha sıcak çalışıyor cünkü.
OC konusunda referans kart bile RX 590'ı yakalıyor ama tabi zotac gibi bir modelse 1660 kadar olabiliyor.

Bu arada cidden bu kartın güç tüketimi AŞIRI düşük. :D

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
ITX perofrmansı düşük filan değil GPU aynı GPU ve sorun yaratmaz kartın yükte harcadığı güç tüketimi bile 100W civarı. :D bir nevi destop işlemcisi gibi ya da kartı yani sorun yaratmaz ama tabi soğutması iyi kasan olursa iyi.
Kanka çekirdek frekansları hafif düşük oluyor ondan dolayı bir miktar kayıp oluyor ama dediğim gibi çok çok az farkeder, dikkate değer bir fark değil.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737

+

Böyle ikili kombinasyon yapabilirsin. Onun dışında biraz fark ile 1TB SSD ekleyebilirsin.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Vectorrr hocamin dedigini alin o daha mantikli
Bence daha mantıklı değil :) aynı fiyata soğutması daha iyi ve çok minik de olsa performsnlı bir kart varken neden itx bir kart alayım ben bunda bir mantık göremiyorum :) 100-200 fiyatı düşük olsa mantıklı derim ama bu hali mantıklı değil.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
PSU'yu High Power, kasayı Dark Guardian olarak değiştir ve bütçe artarsa mutlaka B450 al.
CPU'nun 12nm geldiğinden emin ol.
RTX 2060 ile 1600 kötü bir kombinasyon ama zaten bütçe monitör dahil. :)

Bence daha mantıklı değil :) aynı fiyata soğutması daha iyi ve çok minik de olsa performsnlı bir kart varken neden itx bir kart alayım ben bunda bir mantık göremiyorum :) 100-200 fiyatı düşük olsa mantıklı derim ama bu hali mantıklı değil.
Sistemden bahsediyor sanırım 1660S'li sistem.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Arkadaşlar hazır sistem önerebilir misiniz çok karışmış bura
INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-MSI B365M PRO-VH-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar

bir miktar ekleyip monitörü dahil ederek bunu da alabilirsin başarılı bir sistem. Vatan Bilgisayar reklamı gibi olmasın hazır sistemlerini almaya kalktığında ciddi indirimli faydalanabilirsin. Tek eksiği sistemin SSD işin içine monitör girmese 5 bin civarına güzel hazır sistemler var vatanda.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Arada 190 tl var.

Mr. Joker

Asistan
Reaksiyon puanı
51

OC konusunda referans kart bile RX 590'ı yakalıyor ama tabi zotac gibi bir modelse 1660 kadar olabiliyor.

Bu arada cidden bu kartın güç tüketimi AŞIRI düşük. :D
Az yakar çok kaçar cinsten bu kart ?