ASUS P5G41-M LX BIOS güncelleme yaparken elektrik kesilmesi

Bu konuyu okuyanlar

tugaycevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ASUS P5G41-M LX.

Anakartım var. BIOS güncellemesi yaparken elektrik kesilir ise herhangi bir sorun oluşur mu?

tugaycevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Anakart çöp oluyor diyorlar da korkuyorum atmaktan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yapmam gerekir o anda elektrikler gider ise? Hiç başıma gelmedi hatta öyle birşey olduğunu dahi bilmiyordum korkum yoktu şimdi tırsıyorum anakartı yeni aldım birde
Öyle olursa EEPROM u söküp bir programmer almanız lazım 50 TL ye vs. Başka bir PC ye takıp BIOS u yükleyip anakartınıza geri takmanız lazım.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Anakart çöp oluyor diyorlar da korkuyorum atmaktan.

Ne yapmam gerekir o anda elektrikler gider ise? Hiç başıma gelmedi hatta öyle birşey olduğunu dahi bilmiyordum korkum yoktu şimdi tırsıyorum anakartı yeni aldım birde
Kısa süren bi işlem aslında şans biraz. Elektrik kesintisine yapabilecek bir şey yok sonuçta. Anakart çöp olmaz ama servis aracılığıyla veya gerekli ekipmanlara sahip bir bilgisayarcı tarafından tekrar içerisine BIOS yüklenmesi gerekir.

tugaycevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kısa süren bi işlem aslında şans biraz. Elektrik kesintisine yapabilecek bir şey yok sonuçta. Anakart çöp olmaz ama servis aracılığıyla veya gerekli ekipmanlara sahip bir bilgisayarcı tarafından tekrar içerisine BIOS yüklenmesi gerekir.
3 aydır hiçbir elektrik kesintisi yok ama benim şansızlığım 2.el yeni sistem topladım zar zor ondada ana kart giderse vay halime

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
En azından sadece güncelleme sırasında UPS kullanabilirsin.

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Benimde biosu çökmüş bi laptobum var,usb ile bios atmaktan bahsettiler çok denedim ama olmadı

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bir günümü o işe ayırdım.
Usb içine hangi biosu atarsam atayım tepki vermedi hâlâ siyah ekran,zannımca bios atma moduna girdiği zaman usblere güç gelmiyor bunu tespit ettim,birde cd kısmı çalışıyor orayı denemek lazım.
Bir köşede duruyor şimdilik olurda bir gün çözüm yolu çıkar denerim.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Usb içine hangi biosu atarsam atayım tepki vermedi hâlâ siyah ekran,zannımca bios atma moduna girdiği zaman usblere güç gelmiyor bunu tespit ettim,birde cd kısmı çalışıyor orayı denemek lazım.
Okumuyorsa usb portlarında bir sıkıntı olabilir güç gitmez dedigin gibi. Deneme yanılma ile yolunu bulursunuz bence. Cd felan çözüm olabilir

tugaycevik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sanırsam benim anakartım için bios update yapsam bir avantajı olmayacak sadece uyumlu işlemciler artacak o yüzden gerek yok atmaya

Okumuyorsa usb portlarında bir sıkıntı olabilir güç gitmez dedigin gibi. Deneme yanılma ile yolunu bulursunuz bence. Cd felan çözüm olabilir
Ekran kartım kargoda o gelene kadar onboard üzerinden görüntü alıyorum fakat maksimum 1280x1024 çözünürlük veriyor nasıl artırabilirim bütün sürücüleri driver booster ile güncelledim?