Helin Bölek hayatını kaybetti! (Ölüm orucunun neye faydası olur?)

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Grup Yorum üyesi Helin Bölek ve diğer müzisyen arkadaşları 2016 yılında polis tarafından gözaltına alınıp daha sonra tutuklanmışlardı. Grup üyeleri daha sonra cezaevinden yaptıkları açıklamada yaşadıkları baskılar, uygulanan konser yasakları, kültür merkezlerine yapılan baskınların son bulması için 17 Mayıs 2019 tarihinde 'süresiz ve dönüşümsüz' açlık grevine başladıklarını duyurdular. 288 gündür açlık grevini ölüm orucuna çeviren Helin Bölek hayatını kaybetmiş.
Sizce bu ölüm orucu savundukları fikirler için bir fayda sağlar mı? Veya mantığı nedir kendi destekçileri dışında bu durumdan etkilenen olur mu?
Helin Bölek ölüm orucu

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Akıl sağlığı ne kadar yerinde tartışılır.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Aklı başında bir insan bunun işe yaramayacağını bilir sen ister aç ol ister tok ol kimin umrunda olur aptallıktan başka birşey değil.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bence de sevenlerini ve ailesini üzmekten başka bir işe yaramaz

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Diyorum ya net bir biçimde aptallık 2 gün internette vs haber olacak 2 gün sonra unutulup gidecek öldüğüyle kalacak

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yazık etmişler gerçekten kendilerine :(
Yıllardır böyle açlık grevi veya ölüm orucu yapanlar olur gerek PKK'lı gerek HDP'liler ama sonradan baktı birşey olmayacak bozar ve yemeğini yer.
Bu hanım efendi neyin inadına girmiş ise yazık etmiş kendine. Bu günlerde herkes kendi ölüm derdine düşmüş gerek geçim sıkıntısı gerekse virüs korkusu 2 gün sonra kim atırlayacak açlık grevi varmış biri ölmüş diye sanki...

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kadın haberlere, medyaya bile çıkmadı. 280 küsür gün ne demek? Her olay olmayacak şeyi medyaya taşıyan medya çalışanları bu kadıncağıza neden destek vermedi? Söylenecek o kadar şey varki ne denir inanın bilmiyorum.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Grup üyeleri daha sonra cezaevinden yaptıkları açıklamada yaşadıkları baskılar, uygulanan konser yasakları, kültür merkezlerine yapılan baskınların son bulması için
Ceza evinde neden durduk yere eskiden yaşadığı baskıları, konser yasakları veya kültür merkezi tırıvırıları için açlık grevine gitme kararı almışlar ? Dışarıda niye almamışlar ? Tamam kabul biraz saçma oldu yazdıklarım ama; niye girdiler ki bu kişiler içeriye ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İnternette şöyle bir paylaşım gördüm. Fake'te olabilir tam emin değilim. İçişleri Bakanı CHP'li bir milletvekiline Örgüt yalakaları demişmidir bilemiyorum. ( Baktım gerçekten demiş )

1586093046815.png

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Özgür bey'i Manisadan da tanırım. Siyasi yanının tamamen çok yüzlü olduğunu düşünüyorum. Devlete karşı oluşumları ( oy toplamak ? ) bir şekilde destekliyor burada görüldüğü gibi. Öfke ve kin üzerine siyaset kimseye faydalı olamaz ne yazık ki. Süleyman beyin dedikleri doğruysa yazık olmuş kadıncağıza. Bunu bilerek de diğer arkadaşları devam edecekse bu oruca onlara da yazık.

Keşke yaptıkları eylem neyse nokta koyup, dışarıdayken eylem yapsaymışlar.

Allah günahlarını affetsin. Ne diyeyim.